Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan elhiszi a Fidesz,...

Komolyan elhiszi a Fidesz, KDNP, és a jobbik hogy Magyarország Keresztény állam?

Figyelt kérdés

Magyarországon az emberek 60-70% nem jár templomba 50-60% meg csak nagyobb ünnepekkor, e ezek se járnak hittanra.


Népszámláláson is csak keresztség miatt valljuk kereszténynek magukat.


Ezek után komolyan vehető a keresztény Magyar állam vagy nem?


2012. júl. 4. 07:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország a hivatalos adatok alapján az egyik legateistább állam. Sajnos most forrást nem tudok nyújtani, de pontosan emlékszem, hogy elvileg 22%-unk ateistának vallja magát.

Más kérdés az, hogy 75% keresztény Magyarországban nagy részük csak dísznek vallja magát kereszténynek, az értékeket kb. 5-10%-uk tartja be, ha nem kevesebb.

De most komolyan, ennél 10x annyi templom lenne szükséges, hogy minden ember elférjen, ha tényleg járnának templomba.

2012. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Még így is szomorú ez az arány.Mármint hogy csak 22%.
2012. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"Na igen. Számomra, pedig elég ellentmondásos, hogy nem tudják eldönteni, hogy ősmagyarok vagy keresztények. Így elég fura volt a sámán avatója a jobbikos rendezvényen."


De eltudják dönteni. Csak mindkét korszakot tisztelik.

2012. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: Voltam templomban ahol az új pogány táltos kultusz ellen kiadott a katolikus püspöki konferencia egy körlevelet ezek után miről is beszélsz?
2012. júl. 4. 11:50
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát például a környező országokhoz tényleg sok itt az ateista. Mondjuk én örülök neki, mert én is az vagyok, de én úgy vettem észre, hogy az ország nagy része inkább agnosztikus. Mellesleg elég szánalmas, hogy az általad felsorolt két -a kdnp-t most had n vegyem külön pártnak- párt próbálja elhitetni másokkal és magával, hogy Magyarország valami húdenagyonkersztény állam.
2012. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Németországban a legnagyobb az ateisták aránya az egész világon (70% fölött), a vallásosok jó részét amúgy is a török bevándorlók adják, akik viszont nem keresztények. Mindezek ellenére keresztény országnak tartják magukat. Hogy miért? Gondolom azért, mert divatos, más ésszerű magyarázatot nem találok.
2012. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is annyira hiszik, hogy az, mint inkább ki akarják kényszeríteni, hogy (újra) azzá váljon. Mintha nem lennének sokkal fontosabb tennivalói itt egy kormánynak, mint a térítgetés.
2012. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Természetesen az állam és az egyház ma már nem fonódik össze" :D

Ó dehogy nem! Egyre több iskolát ad át az állam az egyházaknak, a történelmi keresztény egyházak nagy része nem a hívekből tartja el magát, hanem az adónkból kapott támogatásból és az iskolákra kapott (állami suliknál nagyobb) fejkvótákból.

2012. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%

Az osztályomba 34 ember jár. a 34 ember közül azt hiszem 3 jár templomba.

De a 34 közül 34 keresztény. Attól, hogy nem fújja kívülről a Bibliát, még keresztény. Mert gondolom a Magyarországon élők előbb hisznek Istenben, mint mondjuk Allahban...

2012. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Allah Isten ugyan az, bár én Deista vagyok, így abban hiszek ez racionális hit, én meg ebbe vagyok.
2012. júl. 5. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!