Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig pazarol még el az...

Meddig pazarol még el az állam több milliókat a cigányokra?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak olyanok akik rendesen dolgoznak velük nincs is semmi problémám . De sajnos ezekből kevés van viszont rengeteg olyan van akik segélyért állnak sorban mert büdös nekik a munka vagy inkább elmennek rabolni vagy lopni . Ezektől miért nem vonja meg a támogatást és inkább fordítaná az állam új munkahelyekre ? Mert a cigányok nagy része akik azt mondják hogy nincs munka ezért nem tudnak dolgozni . Viszont nekem az a meglátásom hogy aki 4 év alatt egyszer sem ment el dolgozni az nem is akar mert aki akar az elmegy akár 400ft-os órabérért dolgozni mint ahogy sokan is teszik minthogy elmenjenek segélyért . Valamint miért állnak neki sírni a cigányok aki nem kapnak segélyt mikor csak élősködnek a dolgozó embereken és nem is tesznek semmit hogy pénzük legyen ?

Ti hogy látjátok ezt és vajon lesz-e változás ez téren ?


2012. júl. 6. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

400 forintos órabérért nem mindenki megy el dolgozni hidd el.Én sem mennék el , nekem diplomám van , magasan képzett vagyok nem fogok 400 meg 800 forintért dolgozni óránként.


Le lehet pontozni meg el lehet mondani minden übermenschnek de ez a véleményem.


A cigányokat sajnos addig pénzelik amíg van aki adót fizet.Sajnos ez a helyzet...

2012. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
igen, nagy valtozas varhato, most hogy haza fog terni a 10.000 megvilagosodott...
2012. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Becslésem szerint még úgy 10-20 évig, akkor érik el azt a szaporulatot, amit a dolgozó népesség már nem fog tudni eltartani. Ekkor azok elemennek lopni, mire fel az amúgy is megsarcolt nép védekezni kezd, még akkor is, ha magyar birka. Ekkor már kénytelen lesz a mindenkori kormányuk is közbelépni, és ugye elvileg nem állhatnak azok pártjára, kik a probléma forrása, és amúgy is csak a társadalmon élősködnek.
2012. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
aztan akkor meglatjuk, hogy az erosebbek ki moge allnak...
2012. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak cigányok munkanélküliek. Diplomás fiatalok is sokan vannak.
2012. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A poén az, hogy még csak nem is ott folyik el feleslegesen sok adóforint. Ha a munkanélküli segélytől és egyéb, más etnikumba tartozók által is igénybe vett támogatásoktól eltekintünk, a felzárkóztatási programokkal tényleg feneketlen kútba öntik a pénzt.


Első:

Nem hiszem, hogy a kérdező a diplomás munkanélküliekre gondol. Bár sok közülük is ugyan úgy elmegy minimálbérért, legalább ideiglenesen.

2012. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor ezek szerint nem csak én látom hogy csak rosszabbak lesznek a dolgok ha így folytatódnak .


"400 forintos órabérért nem mindenki megy el dolgozni hidd el.Én sem mennék el , nekem diplomám van , magasan képzett vagyok nem fogok 400 meg 800 forintért dolgozni óránként. "

Szerintem pedig egy normális ember ha éhezik akkor inkább elmegy dolgozni mint hogy egyből segélyért rohan mint ahogy a cigányok teszik .

Egyébként rengeteg munkahelyet lehetne abból a pénzből csinálni ahelyett hogy az élősködőkre pazarolnánk . A cigányok pedig kénytelenek lennének beállni a sorba mert ha nem akkor éhen halnának .

2012. júl. 6. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

nem az ehezes ott a kerdes, hanem hogy van-e ertelme?

persze ez is valami tudatossagi szint felett merul fel...

mondjuk eleted vegeig egy gyarban akarsz dolgozni, a soron, a nelkul hogy lehetne csaladod, csaladi eleted, helyette csak a munka, eves, alvas korforgas amig meg nem murdelsz???

az a problema a 400ft-al, hogy erre eleg

en inkabb ehenhalok ha odajutok, csinalja mas ha akarja, a semmiert nem leszek robot... s jo lenne ha senkinek nem kene ilyen helyzetbe kerulni

2012. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
A végtelenségig.
2012. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Igazából a segély annyit nem vesz el, mint ami abba kerülne, hogy munkahelyeket csinálnak nekik. Tologatják a problémát ők meg elvannak a segélyen. Elvehetjük a segélyt, és akkor Borsodban megtudják mi az igazi megélhetési bűnözés. Pénzelik őket? A sok milliárd felzárkóztató segélyből ők maximum uniós vám lefoglalt és átcsomagolt kekszet kapnak meg a már eladhatatlan mennyiségű lisztet. Minden más meg megy sógoréknak. Ez a probléma az állam által kezelt pénzel és ügyekkel, hogy nincs gazdája.

Próbáltál már lepukkantabb helyeken, észak-borsodban, Heves környékén, Nyíregyházától keletre fizikai munkát vállalni? Maximum az idénymunkák, és sehol sem alkalmaznak szívesen cigányt.

Megnézném a sok internethuszárt "a cigányok is tudnának ha akarnának" jeligével váljanak csak egy hétre becsületes cigánnyá és boldoguljanak a gettóban.

2012. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!