Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire terjesztenéd ki a chipsadót?

Mire terjesztenéd ki a chipsadót?

Figyelt kérdés

Tekintettel arra, hogy eddig a vártnál kevesebb folyt be belőle, a kormány szélesíteni kívánja a termékkört. Azt még nem tudjuk, mire. Ehhez várnék ötleteket.


[link]


[link]



2012. júl. 6. 18:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Először a zöldségek, gyümölcsökről és egyéb egészséges kaják árát kéne csökkenteni, mert amíg az egészséges kaja drága, teljesen felesleges az egészségtelen kajákat is megsarcolni.
2012. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem is az egészségről van itt szó, hanem kitaláltak egy pénzbehajtási jogcímet. Ehhez képest a mosogatószivacs után is lehetne fizetni. De abban igazad van, hogy Európában akárhol jártam, a zöldségek, gyümölcsök és más alapvető élelmiszerek mindenütt kedvezményes áfakulcsba tartoztak.
2012. júl. 6. 18:53
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

A hamburgerre,ha már ez volt az adó eredeti neve.

Egy dobozos energiaital körülbelül annyira káros mint egy csésze kávé.

2012. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Én semmire. Megszüntetném úgy ahogy van.
2012. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Agyrém ez az adó. Olyan, hogy egészségtelen élelmiszer, nincs. Mértékkel fogyasztva minden élelmiszer egészséges, ha nem rohadt, és megfelel az egészségügyi előírásoknak. A szalonna mennyivel jobb, mint az energiaital?

Ami meg megint megfagyasztja az ereimben a vért, hogy

1: első lépésben megszabnak egyes kritériumokat, hogy mikor kell fizetni.

2: A cégek úgy alakítják át a termékeiket, hogy ne kelljen.

3: A miniszter ezek után közli, hogy ez trükközés, és így is adózni fognak.

Na, az ilyen dolgok miatt akarok én minimális államot. Hogy merjen így bárki is elkezdeni vállalkozni?

2012. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egész a pénzszedésről szól nem is tudtátok?
2012. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Semmire, eltörölném és kihajtanám a multikat.
2012. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem attól fordult fel most a gyomrom hirtelen ahogy olvastam a cikket, hogy mennyi "szakértőt" fizethetnek ezek állami pénzből, akik csak azért rábólintanak egy-egy dologra (pl energiaital, vagy akár sör) és írnak róla 1-2 oldalas dilettáns tanulmányt, mert kell nekik a zsebpénz, amit kapnak érte.
2012. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Kedves százalék nélküli

Ezt hogy sikerült összehozni? Mi köze a multiknak ahhoz, hogy drágább lett a cukorka?

2012. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kalegri ezt te nem foghatod fel hogy miért jó a multinak hogy az állampolgárok kevesebb "szemetet" esznek.:)


Amúgy nagyon jól összefoglaltad ,azt leszámítva hogy minden egészséges ha mértékkel esszük .Maradjunk annyiban hogy nem káros de az jótékonytól messze van.

2012. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!