Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gazdasági és jogi szakok...

A gazdasági és jogi szakok állami helyeinek megszüntetését nem felmenő rendszerben kellet volna megtenni? Normális helyen ezt így tennék meg.

Figyelt kérdés

Úgy kellet volna megcsinálni, hogy akik idén jelentkeznek középiskolába akkor, ők úgy jelentkezzenek, hogy tudják mire számítsanak. Nem úgy, ahogy azt a kormány csinálta és a felvételi jelentkezés közben jelenti be, hogy már ettől az évtől így lesz.


Erre egy kommentett tudok idézni:

"Átképezni lehet magukat, de az emberek érdeklődését, beállítottságát nem lehet megváltoztatni. Ha az általános érdeklődésemen túl, komolyabban, továbbtanulási szinten érdekelnének mondjuk a műszaki dolgok, akkor sem mehetnék olyan szakra, ugyanis a matekon kívül nincsen más oda kellő érettségim. 5éve, amikor kéttannyelvű gazdászszakközépbe jelentkeztem, a fene se gondolta, hogy mire odakerülök csak busás összegért lehet azt tanulni, amit szeretnék. Ha tudom, hogy ilyen lesz a helyzet, biztos, hogy valami informatikai sulit választottam volna, de így..."



Hoffmann úgy gondolta, hogy majd ha megnöveli a helyett másik szakokon akkor majd oda jelentkeznek. Kit érdekel, hogy teljesen mást tanultak, teljesen más célokat tűztek ki. Ezért nagy kegyesen 1 héttel meghosszabbították a jelentkezési határidőket. Ilyen idióták hol születnek???


2012. júl. 8. 23:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve még egyet:


"az állam erőltetetten mérnököket akar képezni mindegy hogy milyeneket csak legyenek.ezekkel a keretszámokkal akarták irányítani hogy ki mire menjen.csak arra nem jöttek rá még hogy attól még hogy valahova adtak valahonnan még elvettek,mindenki oda fog jelentkezni ahova szeretne,meg amihez ért (belőlem pl sose lenne orvos) és nem oda mennek az emberek ahol több hely van.nem lehet átképezni magunkat."

2012. júl. 8. 23:26
 2/4 anonim ***** válasza:
De, így kellett volna. Ilyenkor legalább 2 év "türelmi időt" szokatk adni, hogy a mostani tizedikesek fel tudjanak készülni rá megfelelően. Tudják milyen faktot kell felvenni, legyen átgondolni, hogy akkor mi lesz velük... Erre benyögigik januárban ezt a marhaságot. Én fizetős pénzügy-számvitelre fogok menni. Remélem el tudok majd vele helyezkedni, de ha az anyagiak engedni fogják és össze is jön a dolog a mesterképzést külföldön csinálnám. A mérnöki képzésre meg nem tudom hogyan várják, hogy jelentkezzenek az emberek. Ahhoz kell egy elkötelezettség is, illetve érdeklődési kör. Nem lehet azt mondani az embereknek, hogy akkor menjetek erre meg arra. Meg eleve az amit a vidéki egyetemekkel csináltak az megint undorító szerintem( mielőtt valaki betámadni, hogy vidéki parazt vagyok elárulom, hogy Pesten lakok). A 100 jogászképzéses hely mind Pesten van.A gazdasági képsésnek jelentős része, de SZERINTEM egyáltalán nem hiányszakokon. Az egészségügyi képséssekkel meg Szegeddel bas ztak ki nagyon. De mi ugyan olyan hülyék vagyunk, mert hagyjuk. Nagyon jól megbeszéljük itt a neten (én is) de a tettekig már nem jutunk el.Kérdező téged is érint a dolog?
2012. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem. Én olyanra jelentkeztem amit "támogatnak"? Gyakorlatban persze állami helyet az is vesztett.
2012. júl. 13. 00:40
 4/4 anonim ***** válasza:

mindig a diákok micsodájával verték a csalánt avagy "adjuram de egyszerre váltást".emlékeztek annó amikor bevezették a kétszintű érettségit? az én évfolyamom volt az első akiket ez érintett(2005).

előző tanév vége felé nyomta a szöveget az ofő hogy "hát jövőre már ti ballagtok kicsikéim raádásul úgy hírlik hogy akkor már kétszintű lesz az érettségi" kérdeztük "az mi?" erre ő"hát részleteket nem tudni de majd valamikor ősz és tél környékén állítólag lesz valami tájékoztatás mi is az új rendszer lényege".

ment ám ott is a veszekedés a normál érettségizettek közt és az újra érettségizők, szintemelősök közt.mi azt nehezményeztük hogy akik korábban érettségiztek azok az 5ösükre automatikus 100%ot, a 4esükre automatikus 79%ot kaptak középszinten.Közülük meg aki emelt szintűzni kényszerült a reménybeli több pontért az meg azt nehezményezte hogy minket biztos már 8.utántól erre készítettek fel ami fatális tévedés.Éppenhogy mint kísérleti nyúlak fogalmunk sem volt milyen erős és mennyivel nehezebb az emelt szint a középszintnél....annyit sejtettünk hogy ártani nem árt ha valaki penge a tárgyból, de ha nem volt ötös belőle akkor hatalmas kockázat(ismerősi körömben is tökátlag 3as 4es tanulók bevállalták és buktak)aztán pótérettségin simán átmentek középszinten de veszítettek egy évet

2012. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!