Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KSH titkol e olyan adatokat,...

A KSH titkol e olyan adatokat, amely negatívan festi le a kormány munkáját?

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 13. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A cikk olyan szempontból jó hogy én is úgy gondolom az adatokat félremagyarázzák.

Nem hiszem hogy hamis adatokat adnának, de azt igen hogy ügyesen "játszanak2 a számokkal!

2012. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Nem hiszem hogy hamis adatokat adnának,"


Nem is kellenek hamis adatok. Egyszerűen csak nem teszik közzé.

2012. júl. 13. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nem is keveset.
2012. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem titkol,de olyan csoportosítást alkalmaz,aminek az eredménye a kormánynak kedvez.

Statisztikával minden be lehet bizonyítani,és az ellenkezőjét is.

Átlagkereset: 3 embernek van 100.000.- Ft jövedelme,egynek pedig 700.000.-. Összesen egymillió. Ez alapján a 4 ember átlagkeresete havi 250.000.- Ft.

Ugyanezt teszik a többi adattal is.

2012. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A KSH titkol e olyan adatokat, amely negatívan festi le a kormány munkáját?"


Sajnos úgy tűnik hogy igen.


Titkolja a számára kínos statisztikákat a kormány


Alaposan át kellene vizsgálni a Központi Statisztikai Hivatal működését, hogy javuljon a szervezet megítélése - állítják szakértők, akik szerint manapság csak politikai szűrőn át jutnak el adatok a lakossághoz, s a társadalom emiatt egyre kevesebb valós információhoz jut az ország helyzetéről. A kormányzat számára kínos számadatokat ugyanis eltitkolja a hivatal. Egyes számokat pedig tudatosan félremagyaráz a kormány.


Mindenképpen szükség lenne a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) átvilágítására, mert utoljára egy évtizede történt meg a hivatal működésének független ellenőrzése, s a mostani helyzetben sokat javítana a szervezet megítélésén, ha egy pártalan bizottság mondana véleményt az adatszolgáltatás milyenségéről - nyilatkozta lapunknak Mellár Tamás. A KSH volt elnöke szerint az ellenőrzést azért kellene valamilyen nemzetközi szakmai csoportnak elvégeznie, mert a hazai szakmai kör túl kicsi, így a személyes, illetve a szakmai kapcsolatok befolyásolhatják a véleményalkotást. Emellett egy külföldi szakértői csoport álláspontjának a befolyás mentessége még inkább megkérdőjelezhetetlen lenne.


Mellár Tamás úgy véli: a vizsgálat eredményének teljes egészében nyilvánosnak kellene lennie, hogy a társadalom megismerhesse a KSH-nál jelentkező esetleges gondokat és figyelemmel kísérhesse azok orvoslását. A szakértő hangsúlyozta: nem valószínű, hogy problémák lennének a hivatal dolgozóinak a munkájával, a hibákat inkább az intézmény vezetésben lehetne találni. (A közgazdász ezt azzal kapcsolatban említette meg, hogy nemrég a miniszterelnök egyik bizalmasát, az Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban közigazgatási államtitkári pozíciót betöltő Vízkelety Mariannt nevezték ki a KSH elnökhelyettesévé, hogy "segítse az európai normáknak megfelelő új statisztikai törvény kidolgozását".)


A volt KSH elnök emlékeztetett arra, hogy a fejlett demokráciával rendelkező országokban szakmai alapon választanak vezetőket a statisztikai hivatalok élére. Vagyis, ugyan a miniszterelnökök, illetve az államelnökök nevezik ki a hivatali vezetőket, de a szakmai testületek javaslata alapján. Így csak kiemelkedően felkészült szakemberek, nem párt kinevezettek kerülhetnek a vezetői posztokra.


Az utóbbi két évben folyamatosan szűkül azon adatok köre, amelyeket közzé tesz a hivatal. Ez azért van így, mert a kormányzat egyre több mindet igyekszik eltitkolni a lakosság elől. Azokat az információkat ugyanis manapság már nem adják közre, amelyekből kiderül, a Fidesz-kabinet elhibázott gazdaságpolitikája. Azaz, a kormányzat egy politikai szűrőt épített be az adatok áramlásába. Ezért a közvélemény nem értesül például a reálkeresetek zuhanásáról, illetve más, a társadalom számára fontos statisztikai mutatókról, amelyek negatívak - állítja Katona Tamás. Az egyetemi tanár, aki korábban ugyancsak a KSH elnöke volt elmondta: a KSH átvizsgálása során hiába derülnének ki negatívumok, az Orbán-kabinet nem lenne hajlandó lépéseket tenni az esetleges visszásságok megszüntetése érdekében.


A jelenlegi vezetés ugyanis csak azokat a véleményeket hajlandó elfogadni, amelyek dicséretet fogalmaznak meg. Azokat pedig - legyenek azok bármennyire megalapozottak - figyelmen kívül hagyja, amelyek bírálatot tartalmaznak. Így hiába hozná napvilágra egy nemzetközi szakcsoport, hogy Magyarországon a kormánypárt által manipulált adatszolgáltatás zajlik, a jelenlegi éra nem ismerné el ezt, és nem is tenne semmit gondok orvoslása érdekében. Miközben romlik az ország megítélése, s egyre többször megkérdőjeleződik a hivatal megbízhatósága.

2012. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es


Csak részben adok neked igazat mert az átlagkeresetet pont minden politikai éra alatt ugyan úgy használták és használják most is.

A számítási mód valóban ilyen torzulást ad.

Ugyanakkor a cikk sem erről szól hanem hogy az adatokat most másképp kezelik mint régen és többet nem adnak közre.


Amit te kifogásolsz az meg egy alap metódus.

A gond csak az hogy a legtöbb ember nem tudna mit kezdeni egy medián vagy modusz értékkel.

Csak szerintem az hogy sokaknak lövése sincs hozzá attól még a hozzáértőknek ez sokkal többet mond és kiküszöböli az általad leírt hibát is!

2012. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!