Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre "híresebb" a halálbüntet...

Egyre "híresebb" a halálbüntetés téma. Van esély rá, hogy visszaállítsák?

Figyelt kérdés
Hiszen tele van minden vele, hogy például: "Halál büntetés! Oszd meg ha te is vissza hoznád" (by.: Facebook) de teszem azt a Twitter, Myspace, Iwiw amelyeket én nem nagyon láttok... is tele lehet, szóval van rá esély, hogy vissza jöjjön.

2012. júl. 17. 13:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
84%
Nem lehet, mert alkotmányellenessé nyilvánították 1990-ben. Egyébként az EU tagságnak is feltétele, hogy az adott országban nem lehet halálbüntetés.
2012. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Azért mert ilyen kis lájk-vadászok kiírkálják, még senki sem fog érdekelni. Nem tudom mit gondolnak, hogy majd a törvényhozók előveszik a kis laptopjukat és megnézik hányan lájkolták a cukihhvagyokcsőőh által létrehozott száalmas oldalt és egyből megváltoztatják a törvényt?
2012. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Az, hogy Alkotmányellenes, nem jelent semmit, a Fidesz a 2/3-ával bármikor még az Alkotmányt is módosíthatja. Az EU-ra meg széles ívben tesznek.


Én nem hoznám vissza. Persze elméletileg jogos, de sok a tévedés, és nem lenne jó, ha valakit más helyett végeznének ki. Pl. a móri bankrablás esete. Ezer ellentmondás volt, mégis kimondták, hogy Kaiserék tették. Őket már nem lehetne rehabilitálni.

2012. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:
0%

"Twitter, Myspace, Iwiw amelyeket én nem nagyon láttok... is tele lehet, szóval van rá esély, hogy vissza jöjjön"


Ekkor lenne demokrácia, de az nincs, így ezért sem fogják visszahozni. Ettől függetlenül amúgy sem támogatom.

2012. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen van, sőt hamarabb lesz mint hinnéd.
2012. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
0,00000-nál is kevesebb esély van rá.
2012. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Nincs. Mert a liberalizmus szerint - ami a mai világrend alapja - csak a bűnözőnek van joga az élethez, az ártatlannak nincs / nem volt.
2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 quetzalcoatl ***** válasza:

Márpedig van rá valódi igény. Szerintem egy népszavazáson ha megkérdeznék hogy "Ön szerint éljen-e az állam a halálbüntetés lehetőségével előre eltervelt gyilkosság, szexuális gyilkosság esetén?" a válaszadók 70-80%-a igennel voksolna.

Esély ugyan van rá, de szerintem a következő pár évben - pont az EU-s, meg más egyezmények miatt kevesebb.

De a halálbüntetésnek nem az a lényege h ezzel takarítsa el a férgesét. Évente-kétévente 1-2 precedens elég volna. Ha már csak emiatt évente 1-2 ember megússza h ártatlan áldozat váljék belőle, már megérte.

2012. júl. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kutatások bizonyítják, hogy a halálbüntetésnek semmilyen visszatartó ereje sincsen.
2012. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokkal értelmesebb lenne a tényleges életfogyt. bevezetése, mindenféle ,,jó magaviselet esetén 30 év" és hasonlók nélkül. A kéjgyilkosokat, tömegggyilkosokat, stb. igenis távol kell tartani a társadalomtól. Az pedig nem érv, hogy mennyibe kerül az államnak, mert a lehetséges áldozatok nem fejezhetők ki pénzben.

Esetleg meg lehetne fejelni a dolgot azzal, hogy a tényleges életfogytra ítélt fogoly 20-30 év után maga dönthessen, hogy akar-e élni vagy sem. Ha nem, akkor saját kérésére kivégezhetik.

2012. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!