Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális a magyar külpolitika?

Normális a magyar külpolitika?

Figyelt kérdés
úgy értem nem kellene radikálisabban kiállni a hátárainkon túli magyarokért? (lásd szlovák nyelvtörvény és hasonló botrányok) Nem lehetne ezt kicsit határozottabban csinálni? nem ez lenne a Magyar Nemzet érdeke?
2009. júl. 14. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
persze és azért is radikákisan álljunk ki h mi szeretnénk vissza a nagy-magyarországot. megcseszik, hát én nemtom, nincs senkinek fontosabb dolga, minthog yszlovákiában milyen a nyelvtörvény? ez is amolyan múltból itt ragadt és jól berögzült baromság, amivel fel kellene már hagyni, és nem ezeken réágódni, hanem végre előre menni. Az ész megáll, nekem a hajam égnek áll, amikor pl. Trianonon képesek órákig ma is problémázni. Nem lehetne végre előre nézni ????
2009. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
félre érted, nem a nyelvtörvény most az egyetlen probléma és nem is feltétlen Trianon. Csupán az hogy Erdélyben a Felvidéken és a Vajdaságban még minidg rengeteg magyar ember él akinek a magyarságát megtagadva teszi a dolgát a magyar külügy. Miért nem foglalkozik és áll ki azokért az emberekért akik 80 évvel ez előtt még Magyarországon éltek? Mitől lennének ők most mások?
2009. júl. 14. 09:57
 3/13 A kérdező kommentje:
és nylván egy iylen megállott politikai helyzetben semmilyen módon nem tudjuk a hajdan volt Magyar Királyság területeit visszaszerezni, ez ma már nem is lehet cél. Csuán az ott élő magyar nemzetiséget segíteni minden erőnkkel! és a kérdésem továbbra is áll nem kellene ehhez egy kicsit radikálisabban csinálni? (mi magyarok (legalábbis állami szinten) nagyon is toleráljuk a nemzetiségeket és rengeteg jogot biztosítunk nekik. mi nem várhatnánk ezt el másoktól?)
2009. júl. 14. 10:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több összetevője van.


Egyrészt, kettőn áll a vásár. Mi akár fejre is állhatunk, ha a más országbeli vezetés nem partner és nem hajlandó engedni. Nem meglepő módon épp ott a legbunkóbbak, ahol különösen erős a nemzetieskedés és az idegengyűlölet politikai szinten is, lásd pl. szlovákok meg románok (bár ők talán kevésbé, de azért az se semmi).


Másrészt, ha próbálnánk is erősködni, mik lennének az eszközeink? Gazdasági nyomásgyakorlás? A magyar gazdaság jelen állapotában? Ugyan már. Pattogás Brüsszelben? Azt már most is lehet, de láthatólag nem igazán érdekli őket a dolog. Vízumkényszer? Ők aztán nem akarnak idejönni, mi se nagyon vágyunk oda, viszont a határon túli magyarok és itteni rokonaik biztosan nem örülnének neki. Szóval kedves kérdező, mit értesz a radikális fellépés alatt? Mert én nagyon úgy látom, hogy még nem-radikális eszközeink sincsenek. (Nyílt fegyveres konfliktusra meg ugye gondolni se érdemes)


Erre csak úgy kerülhetne megoldás, ha itt is, ott is normális vezetés lenne, akik szépen meg tudnák beszélni a dolgokat. De tartok tőle, hogy erre még várhatunk egy darabig.

2009. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha nem is gazdasági de valamiféle nyomásgyakorlás... tudom hogy nem egyszerű a dolog de annak se látom értelmét, hogy újabban lehet nem lesz Fico-Bajnai találkozó a nyelvtörvény miatt. Ennek mi az értelme?


De akár több támogatást adva megerősíthetnénk a magyarságot, és igen is verni kell az ajtót Pozsonyban és Bukarestben a jogainkért!

2009. júl. 14. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Ami a kinti magyarok segítését illeti, alapvetően jó ötlet, viszont akkor meg a hazai magyarok lehetnének felháborodva teljes joggal, hogy már nem csak a cigány, de a határon túli magyar is többet kap, mint a hazai, és hogy láthatólag a magyar tényleg nem kívánatos már a saját hazájában sem. Most is micsoda felzúdulás volt, amikor a Rockmaratont ingyenessé tették a külföldiek (értsd: határon túli magyarok) számára. Rengetegen ki voltak akadva, hogy ez már milyen dolog, ő fizessen, de a székely vagy a felvidéki meg ne...?! Akkor már inkább lettek volna félárúak a jegyek mindenkinek, és akkor mindenki jól jár és senkinek se lehet egy szava se. Viszont amíg látványos támogatást kapnak a határon túliak a határon inneniek rovására, addig az utóbbiak mindig fel lesznek háborodva, érthető módon.
2009. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"ha nem is gazdasági de valamiféle nyomásgyakorlás..."


Miféle? Konkrét ötletek?


"lehet nem lesz Fico-Bajnai találkozó a nyelvtörvény miatt. Ennek mi az értelme?"


Semmi, de annak se, ha mégis találkoznak. Ficonak egyszerűen nem áll érdekében visszakozni, a saját támogatói előtt veszítené el az arcát. Kedves diplomáciai elvigyorgás és kézfogás lenne, de nem történne semmi. Mondom, normális vezetés kell ott is, és partnerség.


"De akár több támogatást adva megerősíthetnénk a magyarságot"


Lásd előbbi beírás.


"és igen is verni kell az ajtót Pozsonyban és Bukarestben a jogainkért!"


Ők meg szépen pókereznek tovább az ajtók mögött, és feljebb tekerik a rádió hangerejét.


Bocs, nincs egyébként semmi bajom a felvetéseddel, és szerintem is helyre kéne tenni a dolgokat, de jelenleg annyira nem látok rá semmi esélyt, hogy csak na. Nem vagyunk Oroszország, hogy gázcsappal vagy katonasággal fenyegetőzhessünk, az EU nem törődik velünk, a sima diplomáciára meg egyszerűen sz*rnak a kedves szomszédaink. De akkor mégis mi marad...?

2009. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

például bojkott vagy lobbi vagy akármi. a kormánynak azért több agya van mint nekem valamit biztos ki tudna ötleni csak úgy látom hogy mintha nem foglalkozna vele...


amúgy lassan kezdem belátni, hogy túl sok eszköz tényleg nincs a kezünkben de valamit akkor is tennünk kellene!

2009. júl. 14. 10:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is ki kell állni a határon túli magyarok emberi és kulturális jogaiért. A nemzeti érdekérvényesítést a külpolitikában diplomáciának hívják (nálunk valami más a diplomácia, talán a külügyi büfében a sajtos roló majszolását nevezik annak, nem tudom).

A magyarországon élő nemzetiségek ott használják az anyanyelvüket, ahol nekik tetszik. Az utóbbi időben ez az európai gyakorlat is, de 20-30 éve még nem ez volt, és éppen ez adott lovat a szlovák és román nacionalizmus alá. Nem veszik észre, hogy döglött lovon ülnek szilajul.

Viszont nekik van diplomáciájuk, ez abból is kiderül, hogy a szlovákok a nyelvtörvény elfogadása előtt körlevelet küldtek az európai képviseletekre azzal, hogy a magyar nacionalizmus/irredentizmus újra támad, ők csak védekeznek.

Mit tett közben a mi diplomáciánk? Talán sajtos rolózott a külügyi büfében, talán nyaralt, mindenesetre lépéshátrányba kerültünk. Ez így nem mehet tovább.

2009. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Pedig amikor kinevezték a "Kócos Hölgy" helyére ezt az új minisztert azt hittem valami változás is lesz...

(ui: ez a másik lehet ilyet tenni, hogy lovasbohócozzon kócos hölgyezzen és lerohanja tankkal Budapestet? ez abszurd ilyeneket szó nélkül hagyni, egyáltalán hogy képzelik ezt, és a Fico miért nem határolódott el tőle?!)

2009. júl. 14. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!