Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem ünnep Magyarországon...

Miért nem ünnep Magyarországon Április 4. -e?

Figyelt kérdés

Akkor űzték ki tőlünk a Szovjetek a nácikat, nélkülük nem sikerült volna megszüntetni a hitleri veszedelmet. Akárhogy is nézzük, a Kádár-rendszer, de még a Rákosi-rendszer is tűrhetőbb volt, mint a Szálasi-rendszer, szóval sokat köszönhetünk nekik.



http://www.youtube.com/watch?v=kERNKGDZlKE



2012. aug. 5. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy az kamu, hogy április 4-én értek véget MO-n a harcok mert Vas-megyében Nemesmedvesen még 11-én is voltak helyi ellenállók.


A kérdésre válaszul: ha nem is azért lenne ünnep mert a szovjetek felszabadítottak de legalább lehetne valami. Ezt kérdezd a rendszerváltó országgyűlésről.

2012. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2012. aug. 5. 22:30
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Azt kéne ünnepelni, hogy a szarból átkerültünk a kakiba?
2012. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Azért a kommunizmus sem volt fenékig tejfel. Cseberből vederbe.
2012. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

És bevezettük helyette az elnyomó szocializmust, a világ szintén leggonoszabb rendszerét.


Ja, tényleg csodás tett...

2012. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ünnepnapok azért vannak, hogy bizonyos eseményekre emlékezzünk és mint katolikus szokásként áldást mondjunk rá. De mégis mit kéne a szovjet megszálláson ünnepelni? Mert ilyen alapon lehetne minden nap ünnepnap.
2012. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Talán a kommunizmus százmillió áldozatának családtagjait érzékenyen érintené...
2012. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert nem volt itt semmiféle felszabadítás, akkor sem, ha belinkeled a Kádár-címert és Kádárt. :D
2012. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha szerinted a 10 év Rosenfeld-korszak jobb volt, mint az alig 1 éves Szálasi-kormány, akkor gratulálok. Ja tudom, a zsidók...
2012. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 mustafa33 ***** válasza:
95%
Miért kellene ünnepelni azt, hogy elvesztettük a háborút? Mert igenis mi elvesztettük. A vesztesek csak akkor ünneplik ezt meg, ha a győztes rákényszeríti. Mit ünnepeljünk? A megszabadítást (mindentől) ? A győztesek garázdálkodását? a területvesztést? a magyarok elhurcolását? Elismerem hogy a zsidók szenvedtek és nekik ez felszabadítás volt, de én magyar vagyok és az én rokonaimat - apámat, anyám három bátyját, apósomat elhurcolta az NKVD. Apámat Pestről vitték el mint civil foglyot, egy nagybátyámat az utcáról, kettőt mint hadifoglyot, apósomat mint kamaszfiút a mezőről a két tehenével és együtt. Anyámat (16 éves volt)is vitték volna, de egy falubeli komunista legény megszöktette a 14 falubeli lányt egy éjszaka a gyűjtőtáborból. A faluban apácák voltak a tanítónők, mind a hatot a hős felszabadítók elvitték "krumplit pucolni" megerőszakolták és utána a fejüket a sziklához locsantották. Ezt szerinted ünnepelni kell?
2012. aug. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!