Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a legszegényebbek...

Miért a legszegényebbek között a legerősebb a cigánygyűlölet? Ezzel akarják bizonygatni, hogy még náluk is van lejjebb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 22:52
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
82%

Én látok rációt a genetikában. A cigány az cigány évszázadok óta, vannak dolgok amik nem tűnnek csak úgy el nyomtalanul.

Az előző cigány hozzászólónak üzenem, ez van. Nem inged, ne vedd magadra.

2012. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
46%
Az vagy a kultura vagy a kirekesztettseg vagy az iskolazatlansag. Vagy mindezek egyutt. De a genetika semmikepp sem. Ne legyunk mar ilyen gonoszok/ostobak.
2012. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Csak pár példa arra, hogy mi szokott okozni genetikai hibát: italozó, dohányzó szülők, gyermek szülei közeli rokonok, egészségtelen életkörülmények és táplálkozás...
2012. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai hibákat az is okozhat,ha egy etnikum pár tízezerről több százezerre duzzad,pusztán vérfertőzés útján.
2012. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
91%
A magyarországi romákra nem jellemző a vérfertőzés. Előfordul, de nem gyakori. Cigányok közt élek. Egy Pestközeli faluban, ahol jelentős cigányság van, és még a legszegényebb cigánytelepen élőknek sem jutna eszébe rokonnal kapcsolatot létesíteni. Ezeket a kamu Mónika showból veszitek? Ott a történetek forgatókönyvvel készültek.. Na mindegy. Amúgy eláég furcsa, hogy úgy beszéltek a cigányokról, hogy nem éltek köztük. Nem csak a rosszat kéne észrevenni. Ha valakit érdekelne, olyan szívesen engedném, hogy nálam lakjon egy hétig, és megismerje a cigányokat. Elvinném Páty legcsúnyább cigánytelepeire is, és akkor meglátná, hogy ott is ki van takarítbva, a virágoskertben egy szál gaz sincs, és hogy még a disznóólban is enni lehetne. Nem koszosak a cigányok. Most azért, mert már láttál vérfertőzött, büdös, koszos cigányt, nem kell mindjárt a többire is ráfogni. Hogyha meg látsz normális cigányt, egy perc múlva elfelejted. Csak akkor jegyzed meg, hogyha lopott, vagy az utcára hugyozot. Tényleg, Pestiek! Menjetek el itt Pest megyében pár helyre, Pomázra, Pátyra, Tökre, Csobánkára, Zsámbékra vagy BIcskére! És nézzetek be egy cigány udvarába. És utána járjon a szátok!
2012. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom nem igazán érted amit írtam.Pár tízezres létszámból pár százezer lett.Szerintem mindenki rokona mindenkinek.
2012. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azt tapasztaltam, hogy a somogyi, baranyai cigányok sokkal kulturáltabbak mint pl. a borsodi és szabolcsi cigányok. Somogyban több településen is vannak olyan cigány utcák, amik még 10 éve katasztrófák voltak, mára egész tűrhetőek. De a normális cigányok és a magyarok közt így is ég és föld a különbség. A normális cigány utcában sincsenek lefestve a házak, a kertek nem szemétdombok már, néhol egy-két virágot is látok. A gyerekeiket szépen öltöztetik már, fürdetik, de továbbra sem dolgoznak rendesen, hanem főleg segélyekből élnek, és mellette sokan lopnak. És lehetne pár hold földön is kertészkedéssel és sok munkával értéket teremteni, de a kemény munkához nincs sok kedvük, olyan munkára meg egyszerűen képtelenek, ami fél év múlva hoz csak pénzt.

Borsodban, Szabolcsban ennél sokkal tragikusabb a helyzet.


Hogy milyen egy dolgos fehér: nyugat-magyarországi faluban dédanyám 90 évesen is minden évben kimeszelte a házat kívül, belül, ha egy ajtón vagy kerítésen egy kis kopást vett észre már festette is, csodálatosan gondozott szép kertje volt, virágokkal, zöldségekkel, gyümölcsökkel.

2012. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
46%
És a Ny-Magyarországi cigányok? Mondjuk a Szanyiak? Amúgy Bükkszenterzsébet sem Somogy megye. Meg Túristvándi is Szabolcs megye, mégis rendesek a cigányok. Nem tudtok mást, csak bennük keresni a hibát, és nem látjátok mögöttük az embert.
2012. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgos fehér! Az én nagyanyám világ életében szegény volt. Most 62 éves, rákos. De van kertje, a lakásból meg még a földről is enni lehetne, olyan tisztaság van. A wc a kertben van, de az is mindig tiszta. Olyan rosszul esik, hogy lenézik a cigányokat! Tényleg b+ gondolom a legtöbbetek pesti. Csak menjetek el Pátyra és kérdezzétek meg, hol van a Rákóczi utca 11-i házsor. Vagy a Burgundia utca Mélyárok utca. És meg lehet nézni, hogy egy átlagos cigány a szegénység ellenére is tiszta, és kertet művel. De nem csak Pátyra, hanem amelyik falukban jártam, a nagy része mindig ilyen volt.
2012. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, lehet hogy tényleg a rendesebbek közé tartozol! Korábban írtam, hogy a tágabb baráti köröm is befogadott cigányt. Pátyon megnézem ezeket az utcákat, mivel gazdag települések veszik körül, nem lennék meglepve ha ez lenne a legelitebb olyan környék, ahol főleg cigány emberek laknak.
2012. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!