Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A két Orbán kormányt összehaso...

ENtErpRise XperIEncE kérdése:

A két Orbán kormányt összehasonlítva, melyiket tartod eredményesebbnek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kritikát és dícséretet olvasni a mostani fidesz kormányról. Engem az érdekelne, hogy összehasonlítva az előző Orbány kormánnyal kifejezetten e két kormány összehasonlításában, hogyan ítéled meg a jelenlegit ? Ez mennyiben jobb illetve miben volt jobb az előző kormány. Ugye régen anno az első Orbány kormányban az Fkgp és az MDF is szerepet kapott mint párt, miképpen befolyásólta ez a végeredményt és most mit érzel ?
2012. aug. 16. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Az első lényegesen jobb volt (de még mindig nem jó), mert Orbánnak akkor még nem volt ennyire kifejlődve a hatalommániája. Akkoriban az emberek, akikkel körülvette magát legalább minimálisan értettek ahhoz, amire szánták őket, ma már csupa tökkelütöttet hozott helyzetbe, hogy még véletlenül se rondítsanak bele az ő tökéletes terveibe. De azért mindkét korszakra egyaránt jellemző a dilettantizmus, mindennek a túlzott ideologizálása, a látszatintézkedések, a fölösleges hülyeségek erőltetése, a komoly problémák elbagatellizálása, az arrogancia, a nemtörődömség. Én szinte biztos vagyok benne, hogy ennek ugyanakkora bukás lesz a vége, mint 2002-ben. Csak azt remélem, hogy ezúttal jobb lesz a váltás, nem úgy mint akkor.
2012. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
1998-ban nem egy teljesen szétbarmolt ország kormányzását vették át, így nem volt problémás időszak. 8 év ámokfutás után, úgy néz ki, most ők is rendeznek négyet.
2012. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez a teljesen szétbarmolt ország csak az ő kampánymondatuk volt, és mivel tényleg nem volt (illetve van) jó helyzetben az ország, be is jött nekik. Valójában a szétbarmolás már sokkal-sokkal korábban megtörtént, az emútnyócév* "csak" annyiban rontott, hogy meg se próbálta, de legalábbis nem sikerült helyrehoznia.


*van az 20 is

2012. aug. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Én közgazdász szemmel tudom elemezni a kormányokat!


Az első Orbán kormány ráállította a gazdaságot egy olyan költségvetési pályára aminek az alapja a 3-4%-os növekedés és a költekezés! Ha megnézzük ahogy elfogy a privatizációs vagyon úgy láthatjuk az évi 1000 milliárdos lyukat amit "belekalkuláltak"!


És onnantól ezen senki nem változtatott mert azt hitték hogy mekkora szuper ez a rendszer...


Aztán a sz.r mszp kormányzással majd recesszióval ez visszacsapott és nőtt az adósságunk!!

A Bajnai kormány kezdte rendbeszedni a költségvetést de aztán jött az újabb Orbán kormány!


Az új Orbán kormány megint 4-5%-os gazdasági növekedést tervezett és így lett 2011-re egy 1800 milliárdos lyuk amit a nyugdíjvagyonnal tudott már csak betömni!

Közben növelte a kiadásokat és a bevételeket(a kiadást gyorsabban, így lett a nagy lyuk) mondván hogy a kormány elveszi a cégektől a "gazdaság motorjának" a szerepét és annyi pénzt von el ami miatt a piac már recesszióba kerül!

De Orbánék azt hitték majd ők államilag pörgetik fel a gazdaságot és ez 2012-ben már látszani fog!(látszania kéne ha nekik van igaza)

Hát nem jött be...

2012. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
a "nyugdìj"vagyonon mol részvényeket vettunk
2012. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IMF pénz bár nem címzetes pénz de deviza! és a MOL részvényeket devizából vettük!

Vagyis IMF pénzből..

A nyugdíjvagyon elment minden más hülyeségre...


[link]

2012. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Én is gazdasági szempontból tudom megítélni a dolgokat, Zoli kollégát ki kell egészítenem azzal, hogy véleményem szerint az I. Orbán kormány - bár retorika szinten mélységesen elítélte - lényegében a Bokros program által kijelölt úton járt tovább. Az első két évük ezért nagyon jól alakult, aztán a kormányátalakítások után színre lépett Matolcsy, aki az addigi export-orientált gazdasági növekedést még tovább akarta gyorsítani a fogyasztás felpörgetésével. Ekkor indultak meg a kedvezményes lakásépítési programok. Csak sajnos azt a tényt elfelejtették, hogy a magyar fogyasztásnak mindig is nagy volt az importhányada, ha a fogyasztást pörgetik fel jelentősen romlik a külkereskedelmi mérleg. Így mondanom sem kell, nem sikerült elérni a kitűzött növekedési célokat.

Az I. Orbán kormány teljesítményét vizsgálva azt kell mondanom, hogy az első két évben kiváló teljesítményt nyújtottak, aztán a ciklus második fele az "elmútnyócév" közvetlen előzményének tekinthető (pl. lakásépítési célú devizahitelezések). Bár az is tény, hogy 2002 után egy szigorúbb fiskális politikával még helyre lehetett volna hozni a dolgokat.


A II. Orbán kormány kétségkívül nehéz helyzetben vette át az országot, DE: Bajnaiék sikeres tűzoltása lehetővé tette volna, hogy kikecmeregjünk a válságból. 2010-re a magyar költségvetés mutatószámai a legjobb volt az EU-ban. Sajnos letértek a kijelölt útról, ismét előjöttek Matolcsy téves víziói. Kicsit olyan az érzése az embernek, mintha lázálmuk lenne: nem megfelelő módszerekkel kezelik a válságot, aminek meg is van a látszata a friss GDP visszaesésben. Az egész gazdaságpolitika tele van inkonzisztenciával.


Sajnos azt kell mondjam, bár az I. Orbán kormány teljesítménye is lehetett volna jobb, a mostani kritikán aluli.

2012. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Az elsőt, bár én még nem igazán tapasztaltam (1 éves voltam) viszont ahogy mesélik (egész Győr) nagyon jó volt (már amennyire a rendszer váltás után tudott).
2012. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!