Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről: "legjobba...

Mit gondoltok erről: "legjobban fizetett szakmák Magyarországon"?

Figyelt kérdés

[link]


A legtöbbet fizető gazdasági ág a pénzügyi, biztosítási tevékenység volt (466 300 forint), ezt az információ és kommunikáció (410 300 forint), valamint az energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) követte (391 100 forint) – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).


2012. aug. 27. 02:45
 1/7 A kérdező kommentje:

És ehhez bővebben:


[link]

2012. aug. 27. 02:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak átfutottam a cikket, de ezek közül egy sem szakma. Ezek iparágak. A kettő közel sem jelenti ugyanazt.
2012. aug. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ebben semmi meglepő nincs.
2012. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gazdasági ágazatban szerepel több cég (és messze nem egyformák), a cég vezérkara, szakszemélyzet és segédszemélyzet. A közölt adatokban semmi új nincs, a személyi jövedelem szempontjából vezető ágazatokat addig is így ismertük. A 460 eFt-ban benne van a vezérigazgató vélhetően másfél-kétmilliós jövedelme és a takarító esetleg százezrese is. Ezek nem fizetések, hanem az éves juttatások visszavetítése hónapra (egy vezér több milliós prémiumot kaphat).

Egy kiváló tervező informatikus véleményem szerint négyszázezer forinttal messze nincs megfizetve ahhoz a felelősséghez és eredményhez képest, amit elvégez. Az más kérdés, hogy sok ember még annyira sincs megfizetve, hogy megélhessen. A kettőt nem keverném.


Különben nem tudom, mit kellene gondolni róla?

2012. aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
offshore cégen belül
2012. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mi a kérdés, mit szeretnél konkrétan tudni? Ha csak azért raktad ki, hogy elcsevegj a témáról, akkor inkább fórumot keress, mert ez tanácsadó portál. Van különbség a kettő között.
2012. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy az egyetem elvégzése után jó lesz nekem, ha el tudok helyezkedni a végzettségemnek megfelelő iparágban ami véletlenül még a legjobban is fizet.

Nem is tudom mi másra is gondolhatnék a kérdés(?) elolvasása után.

2012. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!