Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MSZP-s párttag voltam és most...

MSZP-s párttag voltam és most abszolút támogatom a Magyar Gárdát. Mindenki szerint skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Már kiléptem ugyan, de jó tíz évig a zsebemben volt az MSZP tagkártya.

2002-körül, rühelltem a Fidesz bohócságait és arroganciáját. Ráadásul jó állás is kellett, amihez jól jött a politikai elköteleződés. Így beléptem. Medgyessy-t kimondottan bírtam. Gyurcsányt már csak feleannyira. De végül nem miatta, hanem az ocsmány sleppje miatt húztam el tőlük.


Világnézetileg most éppen dunsztom nincs hol állok. Leginkább sehol. Látom, hogy milyen szar világban élünk és látom, hogy senkinek sincs terve, ötlete, de még talán akarata sem, hogy ezen változtasson.

A Jobbikban nem bízok, az is csak egy párt, politikusokkal.


De a Magyar Gárda, a tetterős magyar emberekkel úgy tűnnek, mint akik képesek lennének, vagy legalábbis akarnak változtatni, nyíltan beszélni.


Elegem van abból a nagy szarból, ami ebben az országban van. A tehetetlenségből, a kilátástalanságokból.


2012. aug. 28. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagy skizofrén, legalább egy ember, aki gondolkozik, és nem a pénztárcája érdekei szerint szavaz.
2012. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Ne aggódj, egyre többen vannak, akik átállnak.

Az meg már csak hab a tortán, h a leendő szavazók nagy része Jobbikos:)

2012. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Skizofrén biztosan nem vagy; erős a gyanúm, hogy nem érted, mit jelent a szó. De ha külön tudod választani a Jobbikot és a Magyar Gárdát, az számomra azt mutatja, hogy hiszel még a tündérmesékben.

Innentől mindegy a politikai beállítottságod.

2012. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Na, gyerekek, ki tud mondani a világtörténelemből olyan pártot vagy pártvezetőt, aki a korábbi sérelmek miatti feszültségre, a nemzeti önérzetre, és az emberek érzelmeire alapozta a politikáját? Hadd lássam a kezeket!

:)

2012. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sztálin propagandájára gondolsz a német támadást követően?
2012. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem, de az is jó. :)

(Bocs, ha kicsit off volt a kérdés.)

2012. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

7-es:

Te biztos azok közé tartozol, akit munkatáborba vittek volna.

Sztálin nyújtott segítőkezet, hogy függetlenek és szabadok legyünk? Ne röhögtessél már! Az csináltuk, ami az orosz érdek volt és nem azt amit a magyar. Hol itt a szabadság? Szerinted viccből volt 56? Annyira jól érezték magukat a magyar emberek Sztálin segítségétől?

A demokrácia ezen formáját, amit pedig kaptunk egy átok.

Egyébként nem hallottál sosem az idősebbeketől, hogy az oroszok végig dúlták az országot? Végig erőszakolták a magyar nőket? Barbárok voltak. Ezzel szemben a németek kultúráltan, szövetségeshez illő módon viselkedett.

Sztálint még a nemzeti érzelmű orszok is utálják, mert a saját népét is írtotta. Ha neked ő a minden, akkor Te biztosan poszt kommunista vagy zsidó vagy.

2012. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

8-as

A 7-es csak gúnyolódik...


Nem örülök, hogy ilyen irányba mennek el a válaszok. Bár nyilván az én kérdésem sem túl elmés.

2012. aug. 28. 12:16
 9/19 Gauldoth ***** válasza:
14%

Szerintem párttagnak lenni egy munka (legalábbis annak kéne legyen) Teszed amit rád kiosztanak. És egy becsületes ember addig tagja a pártnak, amíg azok leginkább (nem feltétlenül teljesen) azt képviselik, amiket te is szeretnél, hogy képviseljenek. ha ettől jobban eltér mint egy másik párt, és ezt nem tudod megváltoztatni, ideje váltanod.


Az, hogy változik az álláspontod, az egy természetes dolog. Én nagyon tisztellek, ha úgy szavazol, hogy nem egy pártot magasztalsz, és minden lépését beilleszted jónak, a többiét pedig valahogy beszorítod rossznak.


ez kéne legyen a normális. Ha úgy gondolod, hogy most a másik jobb habozás nélkül válaszd a másikat.


(A baj azzal van, aki valamilyen oknál fogva képtelen arra, hogy a pártját kritikus szemmel nézze. Orbánéknak máskülönben, egyetlen szavazója sem lehetne, de a fideszesek nem képesek mást látni, és mindent megmagyaráznak, hogy valahol jó lesz. És az MSZP-nek sem kéne legyen sokkal több hitele....)


röviden szerintem egy gondolkodó ember lehetsz, és tisztellek érte. És veled vagyok, mert én is MZP-re gondoltam régen (bár csak inkább mint alapon) ma meg a Jobbikra szavaznék (cigányok elleni cselekvés alapon)

2012. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

:)))

Jéé! Álmomban nem gondoltam volna, hogy megértő, támogató válaszokat fogok kapni. A környezetemben ebből semmit nem tapasztalok. Senkit nem ismerek, aki a Jobbikot vagy a Gárdát ne ördögtől valónak tartaná. Már jó ideje meg sem merek szólalni.

Amikor a csókakői rendőrblamázs szóba került munkahelyemen, kifelé éppen csak elvigyorogtam (belül röhögtem). Ennyi már elég volt, hogy kikezdjenek.


Az MSZP egyébként egyszerűen nem létezik. A parlamenti frakción kívül, meg azokon kívül, akik pénzért dolgoznak nekik, egyszerűen nincs. Tagsága gyakorlatilag nulla.


A helyi szervezetei, azon belül az alapszervezetei mind kihaltak. Ha lenne bátorságuk tagrevíziót csinálni rájönnének, hogy egy megyében nem tudnak mozgósítani feladatelvégzésre összesen 30 embert. Persze amíg van pénz, addig megfizetik az "aktivistákat". De semmi közük az emberekhez már.

Pedig 2002-ben még emlékszem tömegek mozdultak meg és voltak helyi célok, tervek, összefogás. Emlékszem ha bement az irodába egy hajléktalan, szereztek neki ruhát, ennivalót. Ha jogsegélyre volt szüksége valakinek, abban segítettek. Ha továbbítani kellett felsőbb szintekre kérést, megtették.

Amikor 2 évvel ezelőtt egy család kilakoltatásánál felvetettem, hogy talán mögéjük kéne állni. Senki meg sem mozdult. A milliárdos volt polgármester, a dúsgazdag ügyvéd pártelnök csak terpeszkedett.


A jobbik szószólóit nem szívesen hallgatom. Csak beszélnek, de közben nem tesznek semmit. Ugyanezt végignéztem már a másik oldalon is.

Gyurcsány is bement 2005 szeptemberében a bankokhoz, hogy az asztalra csapjon (aztán történt valami???)

Beszélni mindenki mindenről nagyon szépen tud. De tenni!!! Azt nem.


A Gárdában van spiritusz. Átvágja a rendőrséget. Kimegy a helyszínre, védelmez. Ezeknek sokkal több és nagyobb hatása van, mint bármi másnak. Legyen az akármilyen törvény, vagy alkotmány...

2012. aug. 28. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!