Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A turulcsiripnek van valami...

A turulcsiripnek van valami köze szélsőjobboldali szervezetekhez?

Figyelt kérdés
Elvileg ez a magyar twitter, de nem értem mért kellett ilyen provokatív nevet adni neki (nem is beszélve a szájában kardot vivő turulról). Én vhogy nem érzem az összefüggést a turul és a twitter között.
2009. júl. 28. 00:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Elé nagy baj,ha már ezt a kérdést feltetted. Gondolkozol egy kicsit? A Turulok a magyarok jelképe. Főleg a Turul amelyik kardot fog a szájában. Szóval ha még Árpád sáv is lenne mögötte. Semmit nem jelente,hanem igazi Magyar jelképet :)
2009. júl. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem abszolút jogos a kérdésem. Eleve sajnos az árpádsáv már kapott némi fasiszta színezetet hiába. Sajnos a nyilasokat így utólag már nem tudjuk jobb belátásra bírni, hogy mondjuk válasszák a gyulai kolbászt jelképnek. Egyszerűen csak furcsa, hogy egy twitter szerű közösségi oldal ilyen (ma igenis) provokatív jelképet választ. Egyszerűen nem látom az összefüggést. Mondjuk egy hagyományörző egyesület, vagy egy néptánc együttes esetében még tudnám ezt normálisnak látni, de bármi olyannál, ahol nem evidens egy turul megjelenése, én elkezdek azokra asszociálni, akik mondjuk egy pákó típusú szerencsétlent fasiszta és megalázó megnyilvánulásokra vettek rá, vagy székházakat dobálnak macskakővel....
2009. júl. 28. 01:03
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Nemzetbiztonsági hivatalnak is a turul a jelképe, szájában a karddal. Boztos fasiszták....

Ősi magyar jelkép a turul. Hagyjuk már a szélsőjobbozást meg a többit...

2009. júl. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Túlzásba viszed emberke. Az előző szólónak igaza van. úgy látom téged a média irányít. Döntsd el te magad,hogy szerinted baj-e az,ha egy twitter közösségnek.egy ősi magyar szimbóluma van,csak azért hogy őrizze a magyarságunkat..azt amiért meghalltak..több millióan.gondolj bele,hány millió,hány tíz millió ember halt bele azért,hogy védje magyarországot.a világháborukban.hadjárokban.érted adták véredet,hogy te később azt közöld,hogy egy csoportnak a turul a jelképe és ez fasiszta. azthiszem ha ezt halotta volna valamelyik aki meghalt érted anno.ittt szúrt volna sziven
2009. júl. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Te komolyan ettől a hagyományőrző csoporttól félsz meg egy turul ábrázolástól? Szerintem a gazdasági válság, a népsanyargató kormány, a cigánybűnözés, a külföldi felvásárlók nagyobb problémát jelentenek nekünk, mint egy twitter klub. Meg úgy látom a média is, ha már ennyire átmosta a te agyadat is.
2009. júl. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Van ilyen? Köszi a reklámot. Mindjárt rá is keresek ;)
2009. júl. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem tisztában vagy vele ,hogy egy nemzeti érzelmű ember ( legyen az szélsőséges vagy nem) jobban tud azonosulni egy nemzeti jelképpel ,mint például az általad említett gyulai kolbásszal. Nem csoda ,hogy a nyilasoknak is erre került a választásuk. Ezzel csak egyetlen baj van...nem ők sajátították ki maguknak a jelképet,hanem ti mostátok össze kettőt.


Ennyi erővel öntsük be az összes kést , mert a gyilkosok előszeretettel használják.Sőt... mind ,aki késsel faszobrot faragott, egyből embert is ölt.

Fúj te kés ,de egy alávaló csúnya, rossz dolog vagy...


Elnézést kérek a távoli párhuzamért.

2009. júl. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

A baj az,hogy az ősi jelképeket olyanok használják,akik szélsőséges nézeteket képviselnek.Nem attól vagyok igaz magyar,hogy árpádsávos zászlót lengetek,meg turulmadarat mutogatok.Hanem attól,pl.ha tisztességesen dolgozom és nem gyalázom egyik honfitársamat sem.A turulosok és az árpádsávosok pedig ezt teszik.A civil életben azt szokták mondani,hogy az öndícséret büdös.Valahogy ez a véleményem azokról is,akik állandóan a magyarságukat bizonygatják.

Nme szónokolni kell,meg randalírozni,hanem dolgozni és építeni.Az összefogás többet érne,mint bármilyen szépen hangzó pártmaszlag.

2009. júl. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

A magyarok totemállata régen a turulmadár volt. Árpád apánk akit mind tisztelünk, ezüst-vörös sávos zászlót viselt. A többi múlandó ócskaság.

Mit nem értessz?

A szélsőjobboldaliak magyar testvéreink, hazánk gyermekei, akik még szeretik is hazánkat. A vörösök, meg a szélsőbal terroristák, ha magyarok, ugyanannak a turulnak gyermekei, Árpád vezér vérei. Testvérek vagyunk és sorstársak. Nem volt azon a turulon korona? Mert a kard is magyar koronázási jelkép. A kard a hazaszeretetet jelképezi egyébként.A hatalom, az igazság és az erő jelképe is.


[link]


[link]


[link]


Rákerestem a"twitter"-re, ezt kaptam: A Twitter egy ismeretségi hálózat és mikroblog-szolgáltatás, mely lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy rövid bejegyzéseket vagy egymásnak szánt üzeneteket ...

Ez mi?Erre gondoltál?

2009. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
A nyilasok mára gyalázó szóvá vált, de mikor indult, gondolom ugyanolyan hű magyarok lettek a tagjai, mint mi, és csupa jó szándékkal. attól, hogy nem jól sült el, utólag nem módosíthatták a jelképet mondjuk halálfejre, vagy békára. Amikor indult az a mozgalom, szép célokat tűzött ki. Aki fasiszta jelképet akar, horogkeresztet rajzol, vagy hitlerbajuszt, vagy ötágú csillagot. Az meg mehet a pólóra, nem fáj senkinek.
2009. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!