Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az unortodox gazdaságpolitika?

Mi az unortodox gazdaságpolitika?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 19:39
1 2
 1/16 Pro Patria ***** válasza:
72%
Rendhagyó, nem megszokott.
2012. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Basszus, amikor először hallottam, azt hittem "hun-ortodox". :)

Mint a pannon puma. :)

2012. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon nem csak unortodox gazdaságpolitikáról hanem úgy általában unortodox politikáról beszélhetünk aminek része a bel- és külpolitikai is.


Az unortodoxot úgy lehetne lefordítani, hogy nem szokványos. A belpolitikában ez azt jelenti, hogy szakítva az európai demokratikus főiránnyal, félázsiai diktatúra épült ki. A külpolitikában gyakorlatilag szakítottunk az euró-atlanti szövetséggel és a világ különböző diktatórikus berendezkedésű államaival keressük a kapcsolatot. Az unortodox gazdaságpolitika pedig a piacgazdaság ma általánosan elfogadott normáinak tagadását, egy új etatista gazdaságirányítási rendszer kiépítését, a jogbiztonság, a civilizált nyugati értékrend felrúgását jelenti. Persze a különböző területek unortodoxiája egymást kiegészíti, egymásból következik.


És hogy mi lesz az összhatás, a végeredmény? Elég, ha egy pillantást vetünk más unortodox országokra, leginkább Észak-Koreára vagy egyes fekete-afriakai államokra. Kiírjuk magunkat a civilizált nemzetek közösségéből, elszigetelődünk és vészesen elnyomorodunk.

2012. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Hazafias Harcos ***** válasza:
36%

"A belpolitikában ez azt jelenti, hogy szakítva az európai demokratikus főiránnyal, félázsiai diktatúra épült ki."


Meséld csak el nekem a kialakuló "félázsiai-diktatúra" jeleit! Talán az, amikor leadja az állami tévé, ahogy egy 20 éves egyetemista a Kossuth-téren a mikrofonba üvölti, hogy "Itt nincs szólásszabadság!" vagy amikor ezen az oldalon ezerrel kritizálják Orbánt, mégsem jön senkiért a fekete autó?


"A külpolitikában gyakorlatilag szakítottunk az euró-atlanti szövetséggel és a világ különböző diktatórikus berendezkedésű államaival keressük a kapcsolatot."


Mikor legutóbb megnéztem, a boltban még mindig elsősorban demokratikus országok termékei voltak, nem kubai, észak-koreai termékek, tudtommal benne vagyunk az EU-ban és mivel tegnap biciklivel jöttem át az osztrák határon egy erdőben, és nem lyuggatott ki a géppuska, valószínűleg a schengenben is.


"a civilizált nyugati értékrend felrúgását jelenti."


Azért érdemes megjegyezni, hogy a "civilizált nyugati értékrend" hatására pusztultak ki szinte teljesen az amerikai indián, ausztrál aboriginal és új-zélandi maori kultúrák.


"Elég, ha egy pillantást vetünk más unortodox országokra, leginkább Észak-Koreára vagy egyes fekete-afriakai államokra. Kiírjuk magunkat a civilizált nemzetek közösségéből, elszigetelődünk és vészesen elnyomorodunk."


Ha ennyire félsz a bekövetkező "elszigetelődéstől" miért nem költözöl át Ausztriába amíg még nincsen szögesdrót.


Tudom én, hogy legbelül ti sem gondoljátok ezt az egész cirkuszt komolyan kedves balliberók, csak kell valami ürügy amin nyafogni lehet, ez a politikai lételemetek, mert semmihez sem értetek.

2012. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Ősszintén,fogalmam sincs.

De mióta ezt szajkózzák,egyre szarabbul élek,!

2012. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Hetente két új meglepetésadó, miközben "előre nem látott külső okok"-ra hivatkozunk.
2012. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát, harmadik, azért elég hajmeresztő, amiket írtál. Lehet szidni sok mindent a rendszerben, de ez meglehetősen valóságtól elrugaszkodott.

Azért ha a kismanók elrabolnának és Észak-Koreába vinnének, csak visszasírnád a "magyar diktatúrát".

2012. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Hazafias Harcos!


Pár dolog elkerülte a figyelmedet, megpróbálom pontosítani.


Én nem rákosista vagy hitlerista diktatúrát írtam, hanem félázsait, ezen mondjuk a mai közép-ázsaia rendszereket értem. Képzeld, ott se igen jön már a fekete autó. Meg amúgy már nálunk megjelent koncepciós perek formájában. A lényegi azonosság itt nem a terrorista elnyomás, hanem kizárólagos egyközpontú, egyszemélyi vezetés. Orbán Viktor vagy Ilham Alijev ugyanúgy egy személyben dönt el mindent, nincs felettük sem állami, sem pártbeli, sem társadalmi kontroll, és hatalmuk az állami szférán is túlnyúlik, demokratikus eszközökkel lényegében leválthatatlanok. A diktatúra alapvetően ezt jelenti, és nem feltétlenül jelent permanens és nyílt terrort.


Én azt sem írtam, hogy itt most egy észak-koreai diktatúra lenne, csak azt, hogy a nemzetközi elszigetelődésnek nagyon rossz vége van, és ennek illusztrálására említettem Észak-koreát, mint szélsőséges esetet. Mi nem szigetelődtünk el ennyire, de ha csak negyed ennyire is leszigetelődünk és kikerülünk a nemzetközi gazdasági és egyéb vérkeringésből, annak is súlyos ára van.


A civilizált nyugati értékrenden nem a 200 évvel ezelőttit, hanem a mait értem, illetve azokat a polgári, vagy még régebbi római jogi értékeket, amik egy szóban jogbiztonságként foglalhatók össze. Ezt a római jog a "pacta sund servanda" (az írott szó kötelez) szlogenbe sűrítette. Mit jelent ez ma? Hát mondjuk azt, hogy nem államosítjuk visszamenőleg a nagy cégek profitját, hogy nem vesszük egy egy tanártól az 5 éve felvett és már elköltött végkielégítését, hogy megindokoljuk, hogy miért rúgunk ki valakit stb.


Az előzőekből következik, hogy én nem számítok itt szögesdrótra, mert Orbánban nem Rákosit látom, hanme egy új típusú diktátort, aki nem szögesdróttal operál, hanem például a választási törvények állandó, neki kedvező átírogatásával, a saját emberi 12 évre vagy életfogytiglanra való kinevezésével, és egyebekkel, amit ő találóan centrális erőtérnek nevezett. Én meg kimondom egyszerűbben: A centrális erőtér egyenlő egy centrális diktatúrával - szögesdrót és fekete autó nélkül. De ha ezeken múlna valami, akkor ezek is lennének.

2012. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
A 8-as válasz a 7-esnek is szól. Mielőtt kötekedtek, tanuljatok meg pontosan olvasni és szöveget értelemezni!
2012. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Hmmm.. szinte bármit (a terrorállamokat és az ilyen jellegű diktatúrákat leszámítva persze) jobbnak tartok annál, mint amit a libsik építenének az országból , ha hatalmat kapnának.
2012. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!