Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt az iskolai rendeletet...

Ezt az iskolai rendeletet mégis hogy, és milyen alapon gondolták?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy a gépészeti szakokon a gyakorlati órák nehogymár 45 percesek legyenek, hanem legyenek 60 percesek, mindenféle szünet nélkül. Namost, a mai nap a gyakorlati órán 180 percen át kellett egyhelyben ülnünk, anélkül, hogy 1 korty vizet ihattunk volna, felállhattunk volna sétálni/WC-re menni. Aki azzal jön, hogy ez a munkahelyeken így van, szeretném felhívni a figyelmét, hogy nem. Mert a kutya nem szól, ha feláll meginni 1 pohár kávét, vagy ilyesmit.


2 kérdés fogalmazódik meg bennem: Miért csak a gépészeti szakmákon van ez, és hogy máshol is így van-e. Mert amennyiben máshol nincs így, holnap első dolgom lesz kiiratkozni 13. osztályból, de előtte még az osztályfőnököt/igazgatót elküldeni a büdös k*va anyjába.


2012. szept. 12. 21:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Mert a szórakozás teljesen egy kategória alá esik azzal, hogy te tanulsz.

Tudod, kicsit más helyzet áll fent, amikor megterheled az agyadat, mint az, amikor bambán nézel 1 filmet. Mellesleg nem, nem szoktam 4 órát folyamatosan eltölteni otthon az internet előtt ivás-evés-wc nélkül, akármilyen hihetetlen.

2012. szept. 12. 21:55
 12/24 anonim ***** válasza:

Képzeld el, Németországban az általánosban elsötöl kezde 90 perces órák vannak, szünet nincs közben, és már évesen is kibirják a gyerekek, hogy nem esznek-isznak közben. WC-re is csak akkor mehetnek, ha kikéretöznek, különben a szünetek vannak erre.

Mellékesen a legtöbb munkahelyen is a müszak (8 óra) közben van egy, néhol kettö szünet, amikor enni-inni-WC-re menni lehet, máskor nem.

Egyébként az egyetemen sem úgy van - legalább is komolyabb szakokon - hogy ha nem járszbe, akkor hamar kirepülsz.

2012. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak akadékoskodni tudsz, akkor ha nem tetszik a rendszer, kiiratkozhatsz, átmehetsz a másik csoportba, másik szakra vagy másik iskolába, de csak szólok, hogy mindenhol keményen kell dolgozni az órákon, ha végzettséget akarsz szerezni. Az iskola már csak ilyen. Ha nem tetszik, mehetsz közmunkára is, bár az se abból áll, hogy ülsz a kispadon és nézed, ahogy mások dolgoznak. Vagy élhetsz segélyekből, ahogy azt sokan teszik. Az a legkényelmesebb, akkor mész vécére és akkor eszel, amikor kedved tartja.
2012. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Értem, rendben van. Akkor minek is panaszkodok.

Csak még egy kérdésem lenne, amiről az elején már írtam:


Miért csak nálunk vannak egybe a 60 perces órák, és más szakokon 45 percesek, szünetekkel? Erre még azért annyira kíváncsi lennék, ha már feljött az egyetem, a segély, munkahely, Németország.

2012. szept. 12. 22:04
 15/24 anonim ***** válasza:

Figyi! Én csaj vagyok,tehát vannak napok amikor többször kel mennünk wc-re. Ugyanilyen szakra jártam én is. Nekünk is reszelni kellett(pl) kalapácsot. ÉRettségi évében! A tanár 4 óráig nem engedett minket ki,hisz minek az? Nekünk 7-11:30között volt a gyakorlati óránk,utána gy fél órás ebéd szünet és folyt köv.4ig... Na gondold el milyn izgalmas volt ez tavasszal...vagy nyáron.. Gépészeti szakra jártam én is. Sőt utána amikor az érettségi utáni szakképzésre jártam ott még fél órás szünet se volt..

Na... erre köss masnit. Egyébként szerintem csak kulturált módon beszélni kellene a tanárral. 27N

2012. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy reggel 7-re kell menned? Nekem szinte az összes ZH-m reggel 6 kor van.
2012. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ööö.. ő az a tipikus szakmai tanár. Igazi bunkó, paraszt, minden második szava k*va, b*zdmeg. Többször kértük hogy engedjen ki WC-re, azt mondta nem.
2012. szept. 12. 22:20
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem a reggel 7-el van a baj, hanem az egybevont órákkal, ami másnak nincs, csak nekünk! Rohadt idegesítő, mikor kintről vigyorgó pofával integet be szinte mindenki, míg mi már órák óta egyhelyben rohanunk.
2012. szept. 12. 22:24
 19/24 anonim ***** válasza:

Az egyetem sem egy olyan víg dolog, mint sokan hiszik, ha nem büfészakon van az ember.


Példának felhozhatom mondjuk a hétfői napomat.

Sikerült olyan jól megvariálni az órarendet, hogy 10-től non-stop 21:00-ig órán vagyok. Van köztünk 10 perces szünet 2 óránként ez oké, csak ez egyik teremből a másikba is át kell jutni, tehát ez jelentősen redukálódik ennél jóval kevesebbre.

Ez csak egy nap, minden nap van legalább 3-4 órám. (Ami ugye 6-8 órának felel megy, mivel 1 egyetemi óra általában 2*45 perc szokott lenni. A szüneteket pedig érdekesen tudják variálni. Jó esetben 30 perc van az órák között, de most kitűnő az órarendem és olyan 5-10 preceket hagytak, ami szintén a teremből-terembe történő úttal csökken.)


Hidd el, nem csak neked rossz, de mások (gondolom ott ahol te vagy is) nem panaszkodnak, hanem csinálják, ahogy tőlük telik.

2012. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyetemen azért legalább olyan van, előadásokon elsősorban ahol ugye néha vagyunk 50-100-200an, hogy ha előkapod a kólád vagy szendvicset főleg ha nem a tanár pofájában ülsz akkor pont le fogja szarni mert nem zavarod az órát. Illetve ha mást nem is 2óra között ki tudsz szaladni mosdóba mert nem ölnek meg ha késel 5percet. Ugyan nekem még 4órás zh-m nem volt de 4órás labor már igen, noha az csak heti egyszer :x én se szerettem mert nem tudtál nagyon elmozdulni mert óra végén kellett azt a papírt leadni amiből végül is jegyet kaptál.

De amúgy sajnos legvégül el kell fogadni, hogy az a tanár ilyen. Nem hiszem, hogy ha természetéből fakadóan egy paraszt nagyon segít ha beszélsz vele.

Amúgy mellékesen - nem vagyok jártas benne de nincs valamilyen törvény a szünetekkel kapcsolatban különböző munkatípusokra? Pl. ha nehézipari munkát végzel akkor más mint ha irodában dolgozol egy számítógép előtt. Csak kérdezem, hogy lehet csak most ez a tanár élvezi ki, hogy kínozhatja picit a diákjait vagy tényleg ennyire szar munka a szakma, hogy ha éppen nem egy gépet kezelsz 1percre nem lehet elszaladni hugyozni :x

2012. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!