Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon létrejöhet a gobalizmus...

Vajon létrejöhet a gobalizmus kényszere ként a gazdasági kiegyenlítődés a világban? Miért igen vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Még országon belül sincs kiegyenlítődés így ez világméretekben még kevésbé valósulhat meg...

2012. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem nem. Ha a világ összes országa ugyanazon a gazdasági szinten lenne, mint pl Svájc, akkor háborúk törnének ki-bármiért... Meg ahová nincs értelme betőkézni, vag semmi ásványkincse nincs, akkor nyilvánvalón nem fog az ország meggazdagodni. A háborúk pedig elgyengítenének bizonyos országokat, kb olyan szinten lenne a világ, mint a hidegháború időszakában.
2012. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem is az a véleményem hogy nem, bár az okokat illetően és előrébb látom.



Már ott bukik meg minden hogy diktatórikus minimum autoriter államokkal kell versenyezni a nem tökéletes de még is demokráciáknak. Már itt eldől a verseny, hiszen egy demokráciában elképzelhetetlenek azok az eszközök a versenyképesség elérése érdekében mint egy diktatúrában, ahol gyakorlatilag bármit rá lehet erőszakolni a társadalmakra "cserébe a semmiért"!

A fejlett demokratikus jóléti társadalmak nem tűrik hogy ha még 1000 db Eu föderáció lesz akkor sem hogy a szoc rendszereket a jövedelmeket a béka segge alá züllesszék a versenyképesség nevében. Miközben a feltörekvő diktatúrák kötetlen fejlődésüket kihasználva egyre nagyobb részesedést követelnek a világ gazdaságából.

Ez egy fenntarthatatlan állapot, aminek csak is a globalis dazdasági modell szűkítése, a védővámok bevezetése stb stb lehet a megoldása, következménye, mert nincs más út és lehetőség!


Hogy ebből lesz-e háború? Nem tudni.

Ami biztos, hogy minél később akarják belátni a legnagyobb gazdaságok "akik a haszonélvezői MA MÉG "már nem sokáig" hogy ezen az egész fejlett világ csak bukhat, annál valószínűbb a diplomácia, politika, folytatása más eszközökkel, az az a háború!

2012. szept. 14. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Az érvelésed szerintem sántít!


Legjobb példa erre Kína és Oroszország!


Kínának már el kellett kezdenie emelni a béreket mert kikényszerítette a piac! Hisz jelenleg teljesen a világpiactól függ és a gazdasága sérülékeny. Hisz belső kereslet csak úgy alakulhat ki ha van vásárlóerő! Viszont ha nőnek a brek akkor csökken a versenyképesség! nem mellesleg a rossz gazdasági környezet miatt már most sok cég fontolgatja az eljövetelt onnan.

vagyis egy szintig hasznos az autoritikus irányítás de egy szint után már engedni kell. Arrafelé mindennaposak a lázadozások a bérek miatt és gyakori hogy le is lőnek tüntetőket!

Az biztos hogy hosszú távon a gazdaságnak sem tesz jót ez a kiszolgáltatottság a nyugati keresletnek!

Nem véletlen a béremelés és nyitás aminek következtében hosszú távon vagy jön a még magasabb bér és demokratizálódás vagy a megrekedés.


Oroszországnál csak a kihasználás és az általad említett "kikényszerítés" működik! Így a gazdaság szinte teljesen a nyersanyagexportra támaszkodik. Így ha kifogy a nyersanyag akkor egy még szegényebb ország lesz mint eddig volt!

Láthatóan a demokratikus országok igenis jobban boldogulnak és kevésbé kiszolgáltatottak mint a diktatorikusak.


És háború meg kik között lenne?


Ha kína nekiesik a nyugatnak akkor a gazdasága összeomlik hisz az nyersanyagimportra és termék exportr van beállítva. Nem mellesleg akkor az amerikai és nyugati államkötvényei nem érnek semmit, vagyis a tartalékai 70-80%-a egyszerűen eltünne miközben a nyugat és amerika megszabadulna a hitelei nagy részétől!


Hidd el! Kínának nagyobb érdeke a béke mint a nyugatnak!!!


Oroszok szintén a nyugatra exportált energiahordozókból élnek. Az ottani milliárdosok nagyrészt nyugati bankokban tartják a pénzüket és nyugati cégek papírjaiba fektettek! Egy háború esetén az exportbevétel lenullázódna és a vagyonuk nagy része eltünne!


Vagyis a globalizáció és egymásba fonódás miatt jelenleg a kisebb és maximum közepes államokon kívül senkinek nem érdeke a komolyabb háború!


Az ilyen elméleteknek semmi alapja!

nem véletlen hogy csupán egy szélsőséges hatalom esetén kéne ilyentől félni! Mint pl volt a Hitleri birodalom... De annak is rossz vége lett az ottani gazdagokra nézve!


Nem lesz itt háború, hidd el :)

2012. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kínában nem úgy van mint gondolod!


Pld


A vidéki parasztságnak nem lehet felmenni a városokba dolgozni. Ez törvény slusz pasz!

Az az a 150e Ft!év jövedelmű paraszt kénytelen olcsón termelni, miközben a 1,4mill/év 'persze bruttó' nagy ipari városban élő középvezető él az olcsó árak miatt mint Marci hevesen, és MEGTAKARÍT amiből előbb utóbb tőkét kovácsol. Teljesen monopol állami az összes energia szektor, az az nonprofit kapja a Kínai ipar az áramat, stb stb. Ezeket csak diktatúrákban lehet alkalmazni.

Ahogy azt is hogy gyakorlatilag nincs szoc rendszerük.

Szakszervezet? van de állami.


Mi nyugaton pontosan fordítva, minden demokratikus és akkora tüntetések lennének ha a szocrendszernek neki esne valamely állam ami vissza ütne az instabilitásával a gazdaságra.


Az az, soha nem lehetséges a kiegyenlítődés, és ha valami elmozdulás van is az annyira hosszú időre történik hogy a nyugatiak 100× bele pistulnak a versenyképtelenségből fakadó munkanélküliségbe.


A másik, hogy a tőkének milyen érdeke fűződne hogy Kínában emelkedjenek a bérek? Semmi ha őszinték akarunk lenni.

2012. szept. 14. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak nem úgy.

A kiegyenlítődés természettörvény, nem emberi, tehát az ember nem lehet rá hatással. Ez eddig is így működött, csak a nagy rendszereknek megfelelő formában. Ahol túl nagy lett a szélsőség, ott robbant. Többnyire nagy pusztítással járt, de a régi szélsőség megszűnt, és egy új kezdett kialakulni. Amikor az is túl nagy lett, ismét robbant valamilyen formában. Ez történt, amikor a világháborúk lettek, amikor felbomlott a régi gyarmatbirodalom, amikor forradalmak voltak. Mindig másutt, mert ilyen nagy rendszer sose homogén. Mindig afelé törekszik, de mindig közbejön valami.


És még egy fontos dolog! Ezek az események ugyan ritkán gyorsan végbemennek, de alapvetően emberi léptékkel mérve nagy időtartam jellemző rájuk. A feudalizmus például egyes helyeken már 500 körül kialakult, de végképp - nálunk is - csak a 19, század közepén szűnt meg. A megszűnéskor egy ideig - eltérő helyeken, de nem mindenütt - határozott kiegyenlítődés zajlott le.

2012. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

""Igen, csak nem úgy.

A kiegyenlítődés természettörvény, nem emberi, tehát az ember nem lehet rá hatással.



Na ezt majd magyarázd el a Francia Német Holland Osztrák stb embernek, amikor a jövedelmét le akarod felezni ahogy a szocrendszert is!


Kapsz te olyan törvényszerűséget hogy megőrülsz.

2012. szept. 14. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Sajnos másképp vannak a dogok mint írod!


A kínai kormány a minimálbéreket jóval az infláció és az élelmiszer infláció felett emeli évente.

Valamint kinyilatkoztatott akarat(és eddig ennek megfelelően is cselekedtek) hogy 2011-től 2015-ig megduplázzák és 2017-re megtriplázzák a béreket! Ezzel csökkentve a feszültségeket amit a te általad is említett városi-nem városi lakosok között van!

Ugyanakkor az hogy valaki HIVATALOSAN nem városlakó az nem azt jelenti hogy nem az! Hisz aki a város szélén vagy a gyárban lakik és a városban van munkája az bár a te érvrendszered és a kínai jogszabályok szerint nem városlakó de azért pontosan tudjuk hogy bizony ő a nyugati felfogás szerint az hisz semmi köze a falvakhoz!!



De ha tudsz olyan tényt ami alapján a kínai bérek kevésbé nőttek az elmúlt pár évben mint az infláció és hogy a kínai kormány még jobban le akarja szorítani a béreket azt mindenképp írd meg mert az valóban engem cáfolna!

Ja és arról is írhatnál hogy nem dolgozhatnak a városi gyárakban, üzemekben a nem városiak! Mert amit írsz hogy nem dolgozhatnak a vidékiek a városban az az általam leírt városi polgárjog félreértése szerintem... Vagyis bizony ott dolgoznak csak városi polgárjog nélkül nem kapnak sok juttatást!!


Ha nem akkor meg nincs megcáfolva semmi!

2012. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!