Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Éheztetek a Kádár rendszerben?

Éheztetek a Kádár rendszerben?

Figyelt kérdés

Most is meg van az a jólétetek mint akkor?

Most nem arra vagyok kiváncsi hogy "nyóc évig kellett aTrabantra várni".


2012. okt. 3. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor sem éheztem, most sem éhezem. De tudom, hogy vannak, akik igen, és nagyon sajnálom Őket.
2012. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Éhezésről szó sincs. Egyszerű "polgári" életmódra mindenkinek megvolt a lehetősége. De ami fontosabb az a "létbiztonság", ami most hiányzik. Tervezhető-kiszámítható volt a jövőnk. Ma ezt hiányolom.
2012. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

A probléma az, hogy akkor hitelekből feléltük a jövőt. Akkoriban más fizette a vacsorának, de ma ott tartunk, hogy nekünk kell fizetni, sőt a vacsoránkat akkor finanszírozók kérik vissza a pénzüket.


Ezt megtehetjük úgy, hogy további hiteleket veszünk fel, vagy némi szenvedés után prosperálunk.

2012. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Komplikato ***** válasza:
0%
3-as igazad van, de úgy látom jelenleg SEM változik ebben semmi. Látszat működés hitelből. Ez megy most is. :(
2012. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3-aska! A gond csak az, hogy azóta még több lett a hitelünk,(az akkor -Kádár rendszerben- felvettek már rég ki vannak fizetve)! Gondolj csak a rendszerváltás után eladott állami vagyonra!

Most több a hitelünk, de már nem nagyon van mit eladni, a gazdaság -a termelő gazdaság- meg sehol sincs!

2012. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tóni Jóska államtitkára mondotta volt hogy 14! milliárd adóssága volt az országnak!amit átörököltek,és most?azokat kiszedte fel és főképp hol van ,mert '92 óta bukó repülés van.
2012. okt. 3. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem éheztünk, sőt. Mindenünk megvolt, amire szükségünk volt, pedig szüleim átlagos kétkezi dolgozók voltak, és senki sem volt párttag a családban. Nem volt fényűzés sem, de nem is hiányzott. Boldogok voltunk. Ma sem élünk rosszul, tesszük a dolgunkat, éljük a mindennapjainkat, viszont ma már semmi sem biztos...
2012. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk jobb volt akkor az élet mert mindenki tudott dolgozni a családban és annyi összejött hogy egy családi házat fel tudtak építeni a szüleim és havi 3500-4000 forintból megtudtak élni .Ma csak álmodozok arról hogy egyszer lesz egy saját házam amit a kétkezi munkámból vettem vagy építettem fel sajnos ennél csak rosszabb lesz!

Ja és igen tényleg több évet kellett várni egy Trabira de akkor más volt a gyártási technológia!A szomszédom 1990 ben 601 es Trabantra 3-4 vet várt!

2012. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos csak a pártfunkcionáriusok éltek jól, mi sajnos sokat éheztünk a családunkkal együtt.
2012. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes!


Aki akkor akart előrehaladni annak sokkal több esélye volt rá.


Én csak a 80as évekről írhatok, és a szüleimről.

Viszont arról hitelesen, hiszen a koromnál fogva akkor kezdtem a felnőtté válást.


A lényeg, amit sehol nem mondanak és nem mutatnak ki a statisztikákban!


Akkor heti 48 ó volt a munkaidő, és abból kb úgy éltél meg mint ma 130e (nettó)ből. Az az megéltél egy halvány színvonalon, és még lassan nagyon lassan de haladtál is!

"ha nagyon spóroltál! Viszont ha akartál, ráhúztál még heti 20 ó t, egy kis fusi, mellékes, stb és még havi odavertél egy mai áron számolható 90-100e-et!

Az az, ha tényleg akartál, minden lehetőséged volt a mai állapotokban gondolkozva 220-230e re összeverni heti 250ó val.


Ma, alapban ennyit dolgozol 120-130e ért!


Ez a valódi nagy nagy eltérés, és itt van az eb elhantolva.

2012. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!