Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elkövetkezendő években az...

Az elkövetkezendő években az ingatlanok ára nőni, vagy csökkeni fog?

Figyelt kérdés

Ugye van msot ez a törvényi változások, megszorítások és miegyéb, és így ésszerű az eladó félnek viszonylag olcsóbban árulni a házat/lakást, amennyiben el szeretné az valaha is adni.


Mit gondoltok, kb 2020 környékén drágább, vagy olcsóbbak lesznek a házak? És miért?


Leginkább a mostani magyarország helyzete és az elkövetkezendő időszak miatt vagyok erre kiváncsi.



2012. okt. 7. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Az ingatlanok értéke azért zuhant le az utóbbi időben, mert egyrészt a korábbi időszak sok beruházása, építkezései miatt megnőtt a kínálat, másrészt viszont az ország elszegényedése, gazdasági tönkremenetele miatt lezuhant a kereslet. Az ingatlanok iránt akkor van érdeklődés, ha pörög a gazdaság, ha az embereknek van pénzük, ha jönnek a külföldiek, és vásárolnak. Mit gondolsz, lesz itt pörgés, fejlődés a következő években? Szerintem nem, ezért marad is a pangás, az elértéktelenedés. Az Orbán-kormány elmúlt 2 éves ámokfutásának hatására recesszióba fordult a gazdaság, nincs beruházás, menekül innen a tőke, és menekülnek az emberek. Látod annak bármi jelét, hogy ez jobbra fordulna? Sőt, az elmúlt években beindult negatív tendenciák majd most bontakoznak ki igazán. És ez nagyon sújtani fogja továbbra is az ingatlanpiacot.
2012. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

2020 még soká van, de az előttem szólóval egyetértve a következő egypár évben nagy áremelkedésre nem számítanék.


Olyan hatalmas áremelkedés pedig, mint ami mondjuk 2000 és 2008 között lezajlott, biztos nem lesz, mivel akkor a keresletet a hatalmas hitelkiáramlás fűtötte, és ez most már nem ismétlődhet meg.

2012. okt. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Lényegében pont ez az én érdekem hogy "olcsó" maradjon még egy jóideig az ingatlanok értéke.

2012. okt. 7. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Osztom az első kettő véleményét.Habár 2020 messze van, de a következő 2-5 évre borítékolhatjuk (reálértéken való) csökkenést.
2012. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
csökkenni fog
2012. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Nőni mint a veszettfene.
2012. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, és mégis miért?


Az árakat a kereslet-kínálat határozza meg. Szerinted ki az a fizetőképes kereslet, aki vásárolna nálunk?


Akkor nőnének az árak, ha

- gazdasági fellendülés lenne (ez nagyon kizárt, optimista esetben is max stagnálunk),

- könnyebb és támogatott lenne a hitelezés (ami a mostani szoros büdzsé mellett elképzelhetetlen - és nem is lenne jó ötlet),

- óriási bevándorlás lenne, ahol a bevándorlók meg tudnák fizetni a lakások árát/bérleti díját (erre sincs sok esély, nem vagyunk vonzóak a jómódú bevándorlókhoz).

2012. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2020-ig lehetetlen ezt megmondani, de a következő 2-3 évben még csökkenés, de maximum stagnálás várható. (Ne higgy az ingatlan közvetítőknek, ők mindig azt hirdetik, hogy a következő fél évben már nőni fog).

Most én egy jó helyen lévő mondjuk új építésű megyeszékhelyen lévő lakást vettem alapul.

De ha szétnézel a falvakban rengeteg 30 éves 2-300nm-es hodályon kint van, hogy eladó. Na ezeket a válság után se lehet majd normális áron eladni. Okait gondolom nem kell nagyon magyaráznom (horror rezsi, brutális felújítási költségek).

Sokszor hallod idősebb emberektől, hogy árulják már 5 éve de nem veszik meg. Kérnek mondjuk érte 30-at de a piaci ára még talán 18 sincs. Hiába hatalmas 3 szint, szép kert, stb. de a fenntartás miatt nem veszik meg, mert pénztemető.

A másik ok amiért nem várható az árak növekedése az a népességszám csökkenés. Egyszerűen nincs ember aki lakjon bennük. Magyarország lakossága évente 30-40 ezerrel lesz kevesebb, ezzel szemben még mindig építik a lakásokat. Nálunk konkrétan 50-60db eladatlan új lakás van piacon jelenleg (megyeszékhely). Az országban több 100 ezer lakóingatlan áll üresen.

2012. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én tulajdonképpen 1 50-70m2 körüli házat akarok venni pesten max 5-6 milla értékben.


Ezért várok vele, hátha még olcsóbb lesz, mert ennyiért már lenne, csak rossz helyen.


Panelban gondolkozok, vagy ilyen "többrétegű társasház" (vagyis nem családi) parkolóval, erkély előny + egyedi mérős paneles ház.


Ugye okos ember így leszűkít és ott lyukad ki hogy "6-7" milliónál kezdődik.

2012. okt. 8. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!