Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok, vagy az Eu...

A politikusok, vagy az Eu hibája az, hogy nincs ipar?

Figyelt kérdés

Szlovákiában van ipar, Csehországban is, Ausztriában is, stb és még sorolhatnám, és ők is Eu tagok.

Akkor Mo.-n a politikusok hibája, hogy le van épülve minden??


2012. okt. 17. 09:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Más dolog, amit kis fiatal közgazdászok bemagolnak a tankönyveikből és más az, amit a saját szemükkel láttak azok, akik a rendszerváltás előtt már éltek és tapasztaltak. "


Értem, tehát megtapasztaltad hogy a "kommunista" rendszer sokkal sikeresebb és fenntarthatóbb volt úgyhogy a nyugat át is vett...

Jah vagy mégsem???


Netán egyszerűen csak te is a klasszikus zsidó összeesküvés elméletek egyikének vagy a híve? nah akkor azt hiszem kár is tovább érvelni!


Nem mellesleg még a kínaiak is váltottak mert náluk sem működött a kommunizmus!

Mert remélem tudod hogy ott elég erős vadkapitalista gazdaság van. Vagyis nagyrészt piacgazdaági alapon felépített gazdasági egységekben, részbeni állami tulajdonú de személyes irányítás és személyes felelősséggel irányított gazdasági egységek vannak és nem központi tervirányításos termelés!!!

Az általad életképesnek nevezett rendszer már csak Észak-Koreában és Kubában van meg. Utóbbi egyik legfőbb bevételi forrása az idegenforgalom :))) Előbbit meg had ne ecseteljem!


Mert te lehet hogy láttad "sikeresen" működni a szocialista gazdaságot de én meg tudom hogy miért omlott össze... :))

És amikor látsz egy "sikeres" rendszert ami "jól működik" akkor én meg látom hogy milyen brutál mértékben nő az adóssága és hogy csak ez hajtja(vagy akár lenyúlt nyugdíjpénzek felélése hajtja) akkor vitatkozhatunk hogy lám, mennyire sikeres de én meg látom hogy ez csak időleges!


Ja és ne keverjük azt hogy most is JOGÁSZOK mondják meg hogy miként irányítsák az országot és nem közgazdászok!

Nem véletlen hogy már a fideszes közgazdászok is elfordultak a fidesztől mert a vezetők nem hallgatnak senkire...

MSZP meg adósságból csinált gazdaságot(még akkor is ha a rendszert a fidesz alakította ki annó így!)

2012. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A privatizációt nem lehetett elkerülni, hazai tőke hiányában ugyanis nem volt lehetősége Magyarországnak önerőből tovább működtetni a lerohadt, leamortizálódott versenyképtelen hazai ipart. A privatizációt persze lehetett volna jobban és másként is levezényelni, de elkerülni nem lehetett volna.
2012. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van ipar, csak nagyrészt külföldi tulajdonban. A hazai ipar évente 8-9 ezer milliárd Forint értéket termel, ami azért nem jelentéktelen.

[link]


Magyarországon 31%, Szlovákiában 35%, Csehországban 38%, Lengyelországban 33%, Németországban viszont csak 29% az ipar aránya a gazdaság teljesítményében.

(Amin nagyon meglepődtem, hogy Szlovéniában csak 7%)


Ami nagyon siralmas állapotban van, az a mezőgazdaság.

Szlovákiában is nagyobb a mezőgazdaság aránya, mint nálunk, pedig ott az ország nagy része hegyvidék.

Magyarországon a mezőgazdaság aránya a gazdaságon belül 4% (kb. 1000 milliárd Ft), tehát nem értem miért emlegetik még mindig agrárországként, amikor az ipar teljesítménye ennek nyolcszorosa. Hollandiában a mezőgazdaság fele akkora területen állít elő háromszor annyi értéket, mint nálunk. Látható, hogy ebben az ágazatban is komoly fejlesztésekre lenne szükség.

2012. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 11:34-es!


"Nem akarlak meggyőzni hogy nem élnénk svájci szinten akkor sem ha megtartjuk a cukorgyárakat!"

- Nem is mondtam ezt. De a kiszolgáltatottságunkat nagyban növeli, a gazdaságunkat pedig rontja. Mellesleg vagy féltucat dolgot felsoroltam, ezek közül csak egy volt a cukorgyárak tönkretétele - mint jó szemléltetőpéldája a folyamatnak. És még mindezek is csak "kóstolót" adnak arról, ami történt, nem a teljes kép. Lehet, hogy önmagában ez, vagy amaz nem okozott volna olyan súlyos problémát. De hogy te a mondandóm tartalmát annyira redukálod, mint amit te kiemeltél belőle, nos ez nem engem minősít.


"Nem mellesleg ugye tudod hogy van ma is cukorgyárunk, cukortermelésünk és cukorrépa ültetvényeink!"

- És azt tudod, hogy ma a cukor 60%-át(!) külföldről szerezzük be? Nekem ne ecseteld, hogy nem történt semmi. A szemem előtt tűnt el egy hatalmas répacukor-ültetvény.

2012. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a mezőgazdaság aránya a gazdaságon belül 4% (kb. 1000 milliárd Ft), tehát nem értem miért emlegetik még mindig agrárországként, amikor az ipar teljesítménye ennek nyolcszorosa"


Teljesen egyetértek!

A mezőgazdaságra alapítani a felemelkedést botorság!

A feldolgozott mezőgazdasági termékekre már lehetne de azokat el is kell tudni adni.

És ugye az ipar, mezőgazdaság, szolgáltatóipar sem úgy működik hogyha a magyar állam megmondja hogy na most X terméket kell termelni/gyártani és azt majd veszik mindenhol. Mert sajnos a piac dönti el hogy megveszik-e!

Sokkal hatékonyabb ha az állam támogat, mintha megmondja mit termeljenek.

2012. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Pro Patria


Úgy gondolom amikor a privatizáció mellett vagy ellen érvelnek hogy ez így nem eldönthető.

mert rengeteg pozitív és negatív példa van és igazából ez is olyan döntés mint a legtöbb gazdasági döntés. Ha valakinek adsz azt valahonnan el kell venni. Vagyis nagyon-nagyon ritka az olyan döntés ami mindenkinek jó lesz!


Hisz ha annó eladják a MAL-t és az új tulaj kirug mindenkit akkor nincs a vörösiszap katasztrófa és ma egyike lenne a privatizáció elleni ügyeknek! Ahol a szemét nyugati átvert minket!

Most meg a másik oldalt erősíti!

Míg a cukorügynél valóban nálunk zártak be üzemeket.


Vagyis attól mert valami magyar kézben marad még nem jelenti hogy nem lesz katasztrófa a vége. Míg természetesen a nyugati simán kihasználhat minket és megszívhatjuk.


Vagyis nem abszolút igazságokat kell keresni az EU,politikusaink vagy a nyugat/kelet kapcsán hanem hogy vélhetően, és a világban tapasztaltak alapján(!!!) mi lehet a legjobb választás.


Magyarán elfogadom hogy rengeteg érv van a privatizáció és az EU ellen és mellett de én úgy gondolom a privatizáció a kisebbik rossz volt míg az EU a jobb döntés volt a többi alternatívával szemben...

2012. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Pro Patria ***** válasza:

Kimásolom egy korábbi válaszomat:

Az import 200%-kal nőtt 10 év alatt! Vajon mi indokolta? Egyik napról a másikra a magyar termék már nem volt jó a vásárlók számára? Fenéket, kiszorította a külföldi olcsó szemét (szó szerint) a magyar termékeket.

A kelet-európai lakosság átlagosan 10 évvel kevesebbet él, mert a nagy ételgyártó cégek ugyanazon az áron sokkal silányabb minőséget állítanak elő ide, mint a nyugati piacra, például rosszabb és kevesebb gyümölcsből.

Pár írás erről:

[link]

[link]

[link]

[link]

10 év alatt a hazai szilvatermelés 40 ezer tonnával esett vissza! A málnatermelés 80%-kal! A vöröshagymatermelés 65%-kal! Az almatermelés 40%-kal! 9 cukorgyárunk egymás után zárt be, ma már csak 1 üzemel. A cukor 60%-a külföldről származik.

Az elmúlt tíz évben 200 000 tonnával kevesebb hazai sertéshúst adtak el! A magyar gazdáknak 50 milliárd forint bevételkiesés! 300 millió(!) liter tejjel kevesebb fogyott az utóbbi 10 évben!


Az EU-nak piac kellett Kelet-Európában, ahogyan a Monopolyban foglalgatják a játékosok a mezőket. És persze éléskamrának sem utolsó. Ami értékes, azt kiviszik (a kiváló magyar szarvasmarha-állományt teljes egészében, nekünk csak a kiöregedett tejelőmarhák jutnak - aki evett már húsmarhát, az tudja a különbséget; a bárányok is 90%-ban külföldre kerülnek), míg a saját szemetüket ránksózzák, ahogy arról már korábban írtam.

Nem véletlenül fizettek a magyar gazdáknak azért, hogy kivágják a szőlőtőkéket, próbálták tiltani a libatömést, stb. Piacot teremtenek itt saját maguknak. Ami nekik kell, azt úgyis kiviszik.


Ha az EU-ból nem a nagy nyugati országok húznának hasznot (kelet-európát kihasználva), nem hozták volna létre...

2012. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

13:33

"Ha az EU-ból nem a nagy nyugati országok húznának hasznot (kelet-európát kihasználva), nem hozták volna létre..."


Mi dörömböltünk az ajtajukon, hogy eresszenek már be... :)

2012. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Komplikato ***** válasza:

"Nézd, én látok abban valami furcsát, hogy a közelünkben lévő cukorgyárat közvetlenül a felújítása után adták el, majd zárták be. És ez nem egyedi eset, 10 cukorgyárunkból 9 bezárt. Pedig önellátók lehetnénk cukorból."


Ha jól tévedek, élelmiszer tan óra alapján 13 volt. Ebből egy csomót privatizáltak (értsd valaki megvette, szétszedte, elvitte), aztán volt olyan aki ma is cukrot gyárt, volt egy akinek a tulaja 50 évre sok sok milliárdért eladta a cukorkvótáját és volt egy 6 gyárból álló ÁLLAMI cég. Ez utóbbi a csodás jó vezetés (lásd állam a legrosszabb gazda) okán ha jól tudom nem élte meg még az első szülinapját sem.

Nem teljesen mellékesen hirtelen feleslegessé váltak a cukorgyárak, mert rémlik nullszaldó ALATT volt akkor itthon a cukorrépa ára, és annak termesztői vagy átálltak más kifizetődő dologra vagy csődbe mentek.


Persze tudom van a városi legenda, hogy előbb volt a cukor kvóta és azért mentek tönkre, csak jelzem pont fordított sorrend volt. Azért kellett a cukorkvóta, meg béka feneke alá esett a cukorrépa ára ...


Szerintem akkori vezetés értelmesen tudta volna kezelni jól is, de nem így történt.

2012. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Komplikato ***** válasza:

17-es ez mind érthető amit leírtál, de nekünk magyaroknak így egyben több száz éve gondot okoz akár kifelé, akár itthon a saját érdekeinkért kiállni. Nem mondom, hogy könnyű, kb. légypiszoknyit számítunk az EU gazdaságában, de talán ha bárki megpróbálná és nem állítaná lehetetlen ...

Jobbik igen élesen tudja bírálni az EU-t, azt sem mondanám, hogy minden ok nélkül, de én értelmes kiállást részükről SEM láttam, pedig állítólag ők a radikális erő. Ellenben értelmet habzószájú kirohanást Morvaitól igen. Nem csak a büfé meg a fizu miatt kellett volna EP állásba helyezniük magukat.


Nyilván egy Ausztria az ő gazdasági súlyával sokkal könnyebben tud piacvédelmet kiépíteni, jól meg is csinálták. De ha nekünk nehezebb is lenne, talán meg kéne próbálni leutánozni ami működik és nem újra feltalálni a langyos vizet.


A privatizáció nagyobb fele meg szégyenletes, mert ténylegesen működő cégeket is kinyírtak és mert borzasztóan ár alatt kótyavetyélték el őket. Volt szerencsém ismerni jó pár embert a Csepel Autónál vagy más "elprivatizált" nagy cégnél, tehát nem csak városi legendákra támaszkodva mondom ezt. Ez együtt a keleti piac durcizás miatti szétverésével együtt csinált egy 10 éves légüres teret országunk számára. Meg lehet nézni egy Észtországot, Lettországot vagy Szlovéniát. Még most a nagy válság közepén is mennyivel normálisabban megy nekik ...

2012. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!