Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki költözött ki a jelenlegi...

Ki költözött ki a jelenlegi gazdaági viszonyok miatt külföldre?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Én, de 1 év után sem tudtam megszokni a rengeteg külföldit úgyhogy hazajöttem!
2012. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi most megyünk 3 héten belül, de nem csak a gazdasági viszonyok miatt (nekem itt volt karrierem, a gyerekek előtt nem látok jövőt), hanem az egész légkör miatt.
2012. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Komplikato ***** válasza:
100%

A kérdés félrevezető mégpedig a következő okból:

Olyanok is menekülnek tömegével akik itthon IS jól keresnek így gazdaságilag nincsenek arra szórítva imádkozzanak, hogy két fizetés között ne kopjon fel az álluk. Na most ők olyan réteg aki diplomás, ért is hozzá, szorgalmas.

Még is lelépnek.

Mégpedig azért, mert a gazdasági problémák jelenleg idehaza nem működő egészségügyet, összeomlás alatt álló nyugdíjrendszert takar, nincs bölcsöde és óvoda, a közoktatás visszanyrása megy, stb. Na most röviden szólva elmennek egy sokkal élhetőbb környezetbe, ami még világválsággal együtt is sokkal jobb. És ha közben lesz gyerekük, akkor hülyék lesznek visszahozni őt IDE a működésképtelenség káoszába.

Aki meg igazán csóró, tudod az a röpke 4 millió, annak pont nincs pénze lelépni és állást keresni kint. Mert az nem nullszaldós sport vagy csak igen ritkán.

Szóval az a réteg aki elég értelmes lenne ezt az országot összerakni, az lelép. Meg mellé az összes EÜ dolgozó is, már aki ért hozzá.

És kitalálod ki és mi marad?

2012. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én még nem költöztem ki,de kifogok majd költözni külföldre,itt semmi jövőm se lenne
2012. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
én. és jól élek. majd hazamegyek egyszer.
2012. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is lehet, hogy megyek, mostanában gondolkodok rajta.

De ki fog itt maradni? Lassan csak a cigányok! De ki fogja őket akkor eltartani?

2012. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"De ki fog itt maradni? Lassan csak a cigányok! De ki fogja őket akkor eltartani?"

Ne aggódj,azok majd vándorolnak,ha nagyon megy tönkre az ország(Kanadába is hirtelen mennyien vándoroltak),szóval nem kell miattuk aggódni:DMondjuk az a kevés,aki közülük dolgozik nem tudom,hogy maradnak-e,de szerintem ők is elmennének és keresnének máshol munkát(amúgy az utóbbiak szerintem megérdemlik,hogy kapjanak jó munkahelyet külföldön,ha legalább ők képesek dolgozni a többivel ellentétben)

2012. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

én, bár én már 2010 óta egy brit egyetem kapjait koptatom (tudtam, mikor kell lelépni, mi? :-D).


én főleg a tanulmányaim miatt jöttem ki, bár a kezdetektől fogva nem szándékoztam hazatérni hosszabb időre - most sem (vagy inkább pláne nem?) tervezem.


édesanyámék mondogatják egyre gyakrabban: "ha fiatalabbak lennénk, mi is nekivágnánk". mindig megnyugtatom őket, hogy hozzám akármikor jöhetnek (élnek is a lehetőséggel) :-)

2012. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

8-as, és most mire vered magad? :D


Arra, hogy egy olyan oktatási rendszer tagja vagy, amibe BÁRKIT felvesznek, ha kifizeti a tandíjat?


Most voltam kinn Londonban 3 hónapot, az Olimpián melóztam, én irányítottam a Park 6 zónája közül a 2.-at. Kinn maradhattam volna, de hazajöttem, mert semmivel sem jobb, ha balf@sz vagy ott sem élsz meg csak takarításból vagy büfében sütögetésből, ha meg jó vagy valamiben, itthon is simán megélsz. Tavaly Németországban is ezt tapasztaltam.


Ez amúgy mindenkinek szól, aki mindig másra hárítja az élete sikertelenségét, kormányra, gazdaságra, EU-ra, a reptoidokra. A lehetőség mindig adott, csak az emberek 99%-a vagy lassú, vagy nem is veszi észre, vagy nincs töke, hogy belevágjon. Persze ezt nem is várom, hogy valaki beismerje magának....pedig sokkal egyszerűbb lenne.

2012. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nekem vállalkozásom van és nem bírom már fizetni az egyre növekvő adókat. Vagy fizetem és kuporgok.

Külföldön nyitnám meg a cégemet, nyilván az sem mindegy melyik országban, ott fogom, ahol nagyobb a kereslet a termékemre mint itt, bár itt lassan semmire sincs kereslet. Nyugdíjra, Tb-re fizetek, amikor egyikből sem fogok semmit se látni, már most magán orvosokhoz járok.

Az megint más eset, ha valaki mosogatni megy ki, bár ő is jobban jár, mert ott legalább talált munkát. Itt nem lesz több munkahely, csak kevesebb, én sem veszek fel alkalmazottat, inkább többet dolgozok, akár éjjel, jobban megéri most.

2012. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!