Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A pesti srácok ma LMP-sek...

"A pesti srácok ma LMP-sek lennének. ". Szerinted?

Figyelt kérdés
Igen csak általánosítással lehet erre választ adni, de szerinted azok akik akkor harcoltak ma kire szavaznának?( a nagyobb többség)

2012. okt. 24. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Kire szavaznának? Senkire. Nem felköttetnék őket, hanem ők kötnék fel magukat és előtte szégyelnék, hogy mindaz amiért harcoltak így valósult meg. Persze ez egy kissé morbid gondolat nem szeretnék vele megsérteni senkit.

Egyébként szerintem vegyes lenne. Nem mondhatjuk el hogy minden pesti srác a fideszre vagy az LMP-re szavazna. Gondolom arra aki a leg szimpatikusabb nekik.

2012. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

A pesti srácok próbáltak tenni valamit az országért.

Az LMP... inkább hagyjuk, nem látok bennük hajlamot ilyesmire.

2012. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg Jobbikosok. xD
2012. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Pesti vagyok, srác vagyok, LMP-re szavaztam.
2012. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De te aligha harcoltál 56-ban;)

(szar poén volt)

2012. okt. 24. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha szimplán az ideológiát nézzük akkor igen, de pl. én sose szavaznék az lmpre.
2012. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pro Patria ***** válasza:
100%
Az '56-os tömeg már akkor sem volt politikailag homogén, egyenlő világnézettel és elgondolásokkal. Nem voltak "ilyenisták", vagy "olyanisták". Egyvalamiben volt közös az akaratuk: a kommunizmusnak mennie kell. Más nem számított, minden egyéb mellékes volt számukra.
2012. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nem én találtam ki ezt a hülyeséget, de gondoltam megkérdezem ha már az a hülye LMP-s felvetette.
2012. okt. 24. 15:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenesetre, inkább LMP-sek mint fideszesek vagy mszp-sek.
2012. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát nézzük. MSZP-sek tuti nem, ugye mégiscsak a szocializmus ellen lázadtak. Fideszeke? Nem hiszem, hogy egyik diktatúrából a másikba akartak volna menni. Jobbik? Hát én azért nem húznék egyenlőségjelet mondjuk az 56-os forradalmárok és a 2006-os csőcselék között. De különben is a forradalmárok demokraták voltak, nyugatias államot akartak, ami nem épp a Jobbik ideológiája. Marad hát az LMP, ami egy rendkívűl naív, fiatalokból álló párt, és ha ezt összevetem azzal, hogy az 56-osok is naívak voltak abban az értelemben, hogy azt hitték, győzhetnek az egész szovjet sereggel szemben, és hogy naívan várták a nyugati segítséget, hát igen, akkor azt látjuk, hogy a pesti srácokhoz legközelebb az LMP van.
2012. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!