Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még esély itt ÉLNI, vagy...

Komplikato kérdése:

Van még esély itt ÉLNI, vagy mindenképpen el kell menni?

Figyelt kérdés

Sorra menekülnek polgáraink külföldre, ki a pénztelenség és állástalanság, ki a bizonytalanság miatt, ki azért mert itthon semmi megbecsülést nem kap, nem kaphat ... ki azért mert nem szeretné ha a gyerekeik is elszúrnák az életüket a reménykedéssel, hogy itt egyszer lesz egy élhető ország.

Szerintetek van még remény? És mi hozza el? Politikusok? vagy az emberek gondolkodásának erős változásai?


A kérdést ez a blog bejegyzés generálta benne: [link]



2012. okt. 25. 10:11
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja és még egy adalék ... már ők sem bíznak semmiben?


"Lemond siklósi alpolgármesteri címéről Varga Tamás, a Tenkes-hegyi város fiatal fideszes politikusa, aki a máriagyűdi (siklósi egyes) egyéni választókerületből került be a testületbe - értesült a Dunántúli Napló.


A bama.hu-n olvasható cikk szerint Varga Tamás megerősítette a hírt, hozzátéve, hogy a döntés megszületett már a fejében, de az okokról csupán annyit szeretne most mondani, hogy kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot külföldről, az idegenforgalom területéről, ott folytatja majd karrierjét."


"A Dunántúli Napló azt írja: Komlón el is olvadhat a kormánypárti többség, ha két fideszes képviselő, Simon János és Mink Ernő lemondanak. Mindketten külföldön dolgoznak már. A lap szerint Harkányban is van olyan képviselő, Vida Ernő, aki megválasztását követően vállalt munkát külföldön. A független, de jobboldali kötődésű orvos-jogász végzettségű Vida Németországban vállalt munkát orvosként."

2012. okt. 25. 10:13
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Kösz, jól vagyok. Pedig nem keresek milliókat, nem élek a Rózsadombon, a szüleim sem raktak mindent a seggem alá. Ja, és szarok a politikusok fejére.
2012. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagy mázlista vagy, ha a te életedet nem befolyásolja a kisstílű politika ... irigyellek.
2012. okt. 25. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Én Budapesten élek egy panellakásban egyedül, 130.000-ret keresek. Megvagyok belőle, nem fényesen, de amit akarok az életben azt megkapom belőle. Korábban jártam már több külföldi országban, de minnél több helyen jártam, annál jobban megláttam, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés és annál jobban megszerettem Magyarországot. Azóta itt élek és úgy vagyok vele, hogy nekem az itthoni kevés kereset megér annyit, hogy cserébe itthon élhetek a hazámban, abban a városban ahol felnőttem, ahol magyarok vesznek körül, nem pedig idegen földön Angliában, Németországban stb. nem csak a pénz számít.
2012. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Komplikato Ha ilyen hatással vannak rád ezek az irományok, ne olvasd őket. Kettős haszna lesz. Sokkal bölcsebb dolgokra fordíthatod az időd, és kevésbé gyötör a stressz, ezáltal a fizikai kondíciód is jobb lesz, többet kibír.


Relatív dolog, hogy pár tízezer, na jó egy-két százezer elmegy a 10 millióból. Volt idő, mikor "kitántorgott 3 millió" aztán ma is megvagyunk. Sőt, utána még voltak ma is dicsőnek mondott korszakaink. Én nem temetnék semmit.

A távozók nagyon sok okkal mennek el. Jelentős részük azt reméli, képességeit külhonban jobban honorálják. Igaz választ akkor kapnánk, ha összehasonlíthatnánk a döntő többség itthoni utolsó 5 évét az ottani legalább 1-2 évvel. De erre nincs adat, csak saját meggyőződésből származó vélemény.


Én is úgy gondolom, amellett, hogy sok dologgal nem értünk egyet, sőt határozottan mást akarunk, azért elég jól megvagyunk idehaza is. Van közöttünk, akinek célja mindössze a túlélés, van, aki szeretne kissé kényelmesebben élni a jelenleginél, és vannak határozott, nagy célokkal bíró emberek is. Működik ez azért, csak a károgóknak ma nagyobb a hangjuk. Ehhez jön még, hogy sokan szelektív hallásúak.


Pedig mindössze nagyobb gondosság, igényesség, munkaszeretet és a kizsigerelés el nem tűrése (ennek is sok módja van, köztük a megfelelő segítségkérés) itthon bámulatos eredményeket hozna. Hiszek abban, hogy hamarosan felesleges lesz a feltételes mód.

2012. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Én Budapesten élek egy panellakásban egyedül, 130.000-ret keresek. "


Aham. És mivel biztatod azokat, akiknek albérletet vagy lakáshitelt kell ... kéne fizetniük? vagy azokat akik kemény 60-70.000-et keresnek és amiből nem jön ki a kaja és rezsi sem?

2012. okt. 25. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

"Aham. És mivel biztatod azokat, akiknek albérletet vagy lakáshitelt kell ... kéne fizetniük? vagy azokat akik kemény 60-70.000-et keresnek és amiből nem jön ki a kaja és rezsi sem?"


Csökkentsék az igényeiket és szorgosan kutassanak állasok után. Nekem a végzettségem egy puszta érettségi és a munkám az, hogy a biztonsági kamerákat nézem a TESCO-ban. Ha nekem ment, másnak is fog.

2012. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Csökkentsék az igényeiket és szorgosan kutassanak állasok után"

:D

Melyik országban? A munkaügyi központ pl. német állásokat szokott küldözgetni, ha már itthon röpke 1 millió melóhely hiányzik.

Az igények meg ... ezt még hová? Meglátogattam olyat aki 47.000-ből élt, ebből 36.000 a lakás. Azt hiszem kezdem érteni mi az, hogy NYOMOR.

2012. okt. 25. 12:05
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Az igényeket mindig lehet csökkenteni, gondolj Észak-Koreára.



"Nincsenek rossz életkörülmények, csak igényes emberek."


Ez az egyik kedvenc mondásom, mellesleg én találtam ki.

2012. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nézz szét a nagyvilágban, az országok döntő többsége jóval Magyarország alatt van, és sok helyen mégis boldogabbak az emberek! A boldogság csak elhatározás kérdése:

[link]

A lista élén olyan orszégok vannak, amelyek szegények!


És nyomorról beszélsz? Akkor nézd meg ezt:

[link]

vagy Amerika:

[link]


Én pár hónapon belül költözök haza, noha külföldön kifejezetten jó dolgom van. Hiszek Magyarországban, mert sokat láttam sok helyen.


Mo egy nagyszerű ország, és leaglább olyan élhető ország lenne, mint Franciao, ha az emberek odafigyelnének a politikára és ez alapján döntenének, és ha civil szervezetkbe tömörülve igyekeznének a problémákat megoldani a nyavalygás, a negativitás és az önostorozás helyett. Ezek hozhatják meg a változást.

AZ ÁLLAMPOLGÁRI CSELEKVÉS!


És kérdező, minden gyerek mindehol elszúrja az életét, nem csak a magyar, ha csak reménykedik. Cselekdni kell. Mindent a jelenben megtett lépések alakítanak.


Az igaz, h most a gazdasági helyzet nem jó, de lassan fölállunk.

És válság nem csak Mo-n van, csak idő kérdése (ami lehet pér évtized is a spekulánsok miatt), de előbb-utóbb nyugaton is fog robbani a lufi, mert ők sokkal jobban el vannak adósodva, mint mi (pl anglia több, mint 4x jobban, mint Mo)!


Magyarország kítűnő hely, mezőgazdaságilag, földrajzi elhelyezkedésben is.

Minden fontos megterem, az ország tele van jó minőségű vízzel, forrással, patakkal, folyóval.

Ázsia 1,5 óra (Isztambul), Afrika 2 óra (Tunis), Anglia 1.5-2 óra repülővel. Minden közel van (leszámítva Amerikát), Mo meg pont Európa közepében.


El kell kezdeni változni egyénként, és utána a társadalom is változni fog!


Ezt kell tanulmányozni, és mindenkinek ezt kellene megfogadnia, mert nagyon jó!

[link]


Ja, és a legjobban azok nyomatják, hogy külföldön mennnyivel jobb, akik még soha nem éltek, vagy egyáltalán nem is voltak külföldön.

2013. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!