Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A II. világháborúban harcoltak...

A II. világháborúban harcoltak ázsiaiak vagy négerek Magyarországért?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy magyar állampolgárok voltak.

Bár most sincs sok néger az országban,akkor meg még kevesebb volt, de vajon volt ilyen?



2012. okt. 29. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A "felszabaditó" szovjet hadsereg tele volt ázsiaiakkal. Nagymamám azt mesélte, hogy a budapesti ostromidején a pincét ahol ő volt ilyen vágottszeműek foglalták el.


Amúgy kétlem, hogy az akkori magyar hadseregben fekete vagy kínai bevándorlók (vagy akár félvérek csak) lettek volna.

2012. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
A magyarban nem , de ha az egész SS hadosztályt nézzük akkor igencsak internacionalista volt , voltak benne feketék , japánok , indiaiak , magyarok , franciák , angolok , oroszok..stb.A többségük önként állt be a németekhez.
2012. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma-gyar-or-szág-ért?
2012. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
első világháborúban Szegeden a francia hadsereg fekete bőrűekkel volt tele. Így az idősebben azt hitték a franciákról, h. feketék ...
2012. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dick Esmen ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pro Patria ***** válasza:

Nem tudom, mindenesetre még régebben az egyik könyvemben felfigyeltem egy katonára, aki szerintem négeres arcvonású, de lehet, hogy csak a kép csal:

[link]

(Ahol a hősök születnek - Az egri magyar királyi "Dobó István" 14. gyalogezred a második világháborúban)

2012. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bajer ***** válasza:
A négerek mentek a gettókba, majd koncentrációs táborba, Horthy után jött Szálasi, akkor a zsidók, cigányok is mentek táborba. Ázsiaiak lehettek a honvédségnél, de nem hiszem, hogy frontszolgálatra is beosztották őket. Maradt az írnoki, tisztiszolgai, stb. beosztás.
2016. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es, de azok a katonák nem mellettünk harcoltak.
2021. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!