Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kezd Orbán az önkormányzat...

Mit kezd Orbán az önkormányzatoktól átvett adóssággal?

Figyelt kérdés

A 2006-os önkormányzati választások megnyerése után a fideszes önkormányzatok Orbán biztatására óriási adósságokat halmoztak fel, mert akkor az volt a jelszó, hogy megszorítás nélkül is lehet, és ezt majd a fideszes önkormányzatok bebizonyítják. Tudható volt, hogy a következő választást megnyerik, és Orbán már talán azt is előre kikalkulálta, hogy átveszi a kormány az önkormányzati adósságokat, majd törvényhozási úton rákényszerítik a bankokat, hogy ők nyeljék le veszteségként az adósság nagy részét.


Erre enged következtetni, hogy Orbán nemrégen a szokásos harcias stílusában már kilátásba is helyezte, hogy van mitől tartaniuk a bankoknak ebben az ügyben.


Most viszont kiderült, hogy ha a bankok hozzájárulása nélkül nem fizetnek, azt a nemzetközi hitelminősítők államcsődnek fogják tekinteni.


Ebből hogy lehet kimászni?


[link]



2012. nov. 9. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Van ott bőven Mszp-s önkormányzat is ... felesleges ezt meglovagolni ...

Miért gondolja bárki azt hogy évi 10% kamatot egy önkormányzat képes fizetni, még adófizetők se képesek erre ...

2009ben bajban voltak mert felelőtlenül hiteleztek. Az állam terhére ingyen bankmentést kaptak, most meg adók formájában valamit visszaakar ebből kapni az állam, akkor még fenyegetőznek ... Most meg már attól is félnek, ha a hiteleket valaki idő előtt törleszti ... Érdekes, hogy a közösséget akik segítettek nekik, ennyire nem tiszteli .. Arról nem is beszélek, h. hány család veszti el házát, megélhetését, jövőjét, tartalékait ...

Bankok miért nem akarnak veszteséget leírni, miért csak az állam terheire történjen ez?

2012. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Elkölti
2012. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Újra tárgyalja az ÖNK k nál sokkal jobb kormányzati pozícióból.


Aztán elkezdi elinflálni és kifizetni azt ami maradt belőle.

2012. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

15:56!

Akkor nézzük végig a szövegedet, mert annyi tévedés van benne, hogy öröm olvasni:


"Van ott bőven Mszp-s önkormányzat is ... felesleges ezt meglovagolni ..."

Ezt nem tagadja senki sem, de nézd csak meg a legeladósodottabb önkormányzatok listáját: nol.hu/kep/669811 - segítek, a többség Fideszes


"Miért gondolja bárki azt hogy évi 10% kamatot egy önkormányzat képes fizetni, még adófizetők se képesek erre ..."

Miért gondolták ezt akkor az önkormányzati képviselők, amikor ezt a pénzt felvették? Ők is aláírták a szerződést. Egy szerződés két egyenlő fél köti meg. Az önkormányzatoknak pénz kellett, és a bankoktól kértek. Ezt szerződésbe foglalták.


"2009ben bajban voltak mert felelőtlenül hiteleztek. Az állam terhére ingyen bankmentést kaptak, most meg adók formájában valamit visszaakar ebből kapni az állam, akkor még fenyegetőznek ..."

Magyarországon egyetlen bankot sem kellett kisegíteni - külföldön igen, de Mo-n nem. Vagy te tudsz ilyet?


"Most meg már attól is félnek, ha a hiteleket valaki idő előtt törleszti ..."

Eddig se lehetett előtörleszteni ingyen - mert az a banknak veszteség (ha érdekel, levezetem neked bővebben, hogy miért, a lényeg, hogy a banknak az a fontos, hogy a szerződésben foglaltak szerint történjen a törlesztés, így csinálták meg a konstrukciót - amit az önkormányzatok vezetői aláírtak). A bankok nem segélyszervezetek, hanem piaci alapon működő cégek, amik senkinek a két szép szeméért nem fognak veszteséget elkönyvelni.


"Érdekes, hogy a közösséget akik segítettek nekik, ennyire nem tiszteli .."

Miben segített ez a közösség a bankoknak?


"Arról nem is beszélek, h. hány család veszti el házát, megélhetését, jövőjét, tartalékait .."

Engem betétesként, a bank ügyfeleként csak az érdekel, hogy az odaadott pénzemért minél magasabb kamatot kapjak. És elvárom, hogy ezért minél többet meg is tegyen. Ha ingyen szétosztanák az én pénzemet ezeknek a családosoknak, akkor engem károsítanak meg.

Nem azt mondom, hogy dögöljenek meg. Igen, sajnálom, hogy ide jutottak, de nem a bankok felelőssége, hogy az ilyen helyzetbe került embereket segítsék - arra ott van az állam meg a Vöröskereszt. És a bedőlt hiteleken a bankoknak hatalmas veszteségei vannak.


"Bankok miért nem akarnak veszteséget leírni, miért csak az állam terheire történjen ez?"

Haha! Akkor for you information:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Gyakorlatilag talán 4 bank volt nyereséges tavaly. Melyik bank nem ír le veszteséget?

2012. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Én is valami ilyesmit akartam eltátogni, de nem tudtam így megfogalmazni.
2012. nov. 9. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!