Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi adót (támogatást)...

Mennyi adót (támogatást) fizetnétek be önként, ha nem lenne kötelező az adók, járulékok fizetése?

Figyelt kérdés

Az állami, önkormányzati hivatalok, rendőrség, tűzoltóság, elemi oktatás csak állami juttatásokból tudná finanszírozni magát, ezért legalább ezekre kellene adni valamennyit.

A többi működhetne piaci alapon, nem az adókon keresztül, hanem közvetlenül finanszíroznánk.


2012. nov. 13. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A bruttóm kb. 10%-át. (Esetleg 15.)
2012. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem kb ugyan ennyit, ha az állam garantálja nekem hogy valóban megkapom az arányos nyugdíjat és garantálják, hogy mindig el fognak tudni látni ha beteg leszek rászorulok ...

Kevés a pénz, de kapsz is érte valamit, amit befizetsz ...

2012. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a másodikkal, de vajon hogyan garantáljon bármit is az állam, ha a kormányt négyévente a többség választja.

Nekem hiába garantál bármit, ha leváltjuk. De ha nem, akkor is. Nincs meg a bizalom az állammal szemben, a garancia szót is elnyűtte már a kormányzat, semmit nem jelent. Ennyi arculcsapás után nem fogok csak azért fizetni, mert cserébe bármit is ígérnek. Adó kell, ez tény, de ígérgetésekkel nem szednének ki belőlem többet egy minimumnál. (Bocs, ha kicsit pesszimista voltam.)

:)

2012. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért sem, amíg nem tudnak normálisan elszámolni vele, hogy hová kerülnek a pénzek. Jelenleg sem azért rohad minden, mert nem folyik be elég pénz, hanem mert nem arra megy el, amire kéne.
2012. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy az állam nem mindig arra költi a pénzt, amire az adófizető szeretné.

Akkor az állam lebontása lenne a megoldás és mindenki maga költené el a pénzét arra amire akarja?

2012. nov. 13. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz meg az kellene,hogy az emberek fel legyenek rá készülve, tudjanak a pénzükkel bánni. Nálunk ez nagyon nem menne. Még a viszonylag (túl)fejlett szociális hálónk ellenére is, sokan ekkora öngondoskodásra sem képesek, de az egészségügyben például a világéletében kapitalista USA-ban is nagy gondot jelent, hogy mindenkinek magának kell gondoskodni a finanszírozásáról. Generációkra és ez idő alatt változatlan politikai akaratra volna szükség, hogy az embereket "kitenyésszék" erre az életmódra.
2012. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Akkor az állam lebontása lenne a megoldás és mindenki maga költené el a pénzét arra amire akarja?"


A közbiztonságot, oktatást, tűzoltóságot, stb., nehéz egyénileg megoldani. Az igazságszolgáltatás hiánya is már anarchiát jelentene.

Szerintem ez nem megoldás. Előbb-utóbb úgyis újraszerveződne az állam.

Államot különben sem lehet "lebontani". :DD

2012. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A közvetlen környezetem jobbá tétele érdekében fizetnék, de csak úgy ha azok akik nem fizetnek hátrányban lennének a fizetőkkel szemben, de ezt sem lehetne megoldani. Én a rendőrség fenntartására fizetnék, de így nem ahogy most működik. Milyen dolog az, hogy én fizetem, hogy megvédjen engem, ezzel szemben engem ba..tat állandóan és engem büntet olyanokért amik amúgy nem nagy vétségek, de a bűnözőkre a túlzott adminisztrációs teher miatt már nincs ideje. Azért azt hiszem ha ilyen fizetések vannak inkább önként nem fizetnék semennyi adót.
2012. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!