Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarország...

Szerintetek Magyarország számára milyen gazdasági lépés teremtené meg a legtöbb plusz forrást úgy, hogy nem csökkenti a fogyasztóerőt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénzeső.


Viccen kívül , Magyarország adóparadicsommá alakítása ,olyan banktörvények mint Svájcban illetve Ausztriában.Az adóparadicsomot úgy értem hogy versenyképes legyen a többi adóparadicsom országgal és akkor áramlik majd be a tőke.

Kedvező adó törvények, normális adórendszer ,alacsony adók , vállalkozók támogatása.

2012. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Minimálbér jelentős emelése.
2012. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

"Viccen kívül , Magyarország adóparadicsommá alakítás



van benne igazság


Én több oldalról közelítem meg a dolgot.


Mi a cél?


Az hogy a bérek versenye helyet a rendszert alakítsuk át a hozzáadott értékek emelésére.


Igen, adóparadicsomot az inovatív és a magas hozzáadott értékeket leképző és ebben az országot is érdekelté tévő multiknak, kkv k nak, hazai és külföldi cégeknek.

Nem érdekel mit csinál a profitjával, csak annyi a kikötés hogy magas hozzáadott értéket képző magyar cégeket foglalkoztasson inspirálja és támogassa az oktatás számára is hasznos szegmensét.

Vállalja hogy itt fejlődik terjeszkedik, itt gyártat stb stb és a a profitjából szán rá x mennyiséget.

Amíg ezt ő megteszi addig nem kell adóznia.



Ugyan akkor.


4 kulcsos szja


nettó

000 - 120e ig 10%

120 - 400 20%

400 - 1mill 25%

1mill felett 35%


3 kulcsos áfa


10% élelmiszer, gyermekekkel kapcsolatos,

20% általános, szolgáltatások, üzemanyag

30% jellemzően export, jövedéki


Nem a nagyobb bevétel, hanem a fogyasztási szokások adó tartalma miatt.


A nyugdíjak 80e felett a 80e feletti részének megadóztatása. Úgy hogy 80 nál alacsonyabb ne lehessen az adó miatt.


80e-150e ig 30%

150- fel 50% szintén úgy hogy a + 20% ne csökkentse 150alá.


Nem izgat hogy mi az igazságos.

Egyrészt mert mindenkinek más, illetve a gazdaság nem az igazságosságról szól.


Persze ez csak egy része, de mindent nem írhatok le egy hsz be.

2012. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Minimálbér jelentős emelése.


Sajnos fedezet nélkül nem lehetséges fenntarthatóan megoldani. De ha csökkenne az szja 8%ot és az élelmiszer árak áfa ja is 17% ot, az sok sok könnyítést jelentene.

2012. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Engedelmeddel korrigálnék picit az adórendszereden:


4 kulcsos szja


nettó

000 - 120e ig 0%

120 - 400 10%

400 - 1mill 25%

1mill felett 50%


3 kulcsos áfa


0% élelmiszer, gyermekekkel kapcsolatos,

0% általános, szolgáltatások, üzemanyag

60% jellemzően import (nem tudom a jellemzően export adózatása neked mért szimpatikusabb, én ezt sápolnám brutálisan)

2012. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Sajnos fedezet nélkül nem lehetséges fenntarthatóan megoldani."


Én sem fedezet nélkül gondoltam. És mivel egy adórendszert is felvázoltunk immár ketten is, szerintem azt is sejted miből maradna több a vállalkozók zsebében. :)

2012. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan most leülnek ha eddig még álltak, de igenis az import jelentős sápolása azt eredményezné, hogy ha nem akar a paraszt éhen dögleni akkor elkezd termelni, ahelyett hogy még a földjét meg a feleségét is osztrákoknak árulja. Ez pedig tolná fel az adóbevételt a csillagos égig, anélkül hogy bárki is belerokkanna, hiszen csak a legalacsonyabb jövedelműekre írtam 0% kulcsot.
2012. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Engedelmeddel korrigálnék picit az adórendszereden:


Ez lehetetlen.

Omlana a költségvetés.


Nem lehet ekkorákat rántani a gyeplőn.


Az hogy az élelmiszerek áfa ja és az szja is csökkenne már elég jelentősen növelné az alacsonyabb jövedelműek megélhetési esélyeit.


A jellemzően import magas áfa pedig megfelelően kiegyenlítené a rossz cserearányunkat. Illetve annak a költségeit.


Nem ellenségeim a jómódúak, csak járuljanak az "urnák elé" megfelelő mértékben.


Az egyensúly a lényeg.

2012. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

:D:D:D


Még jó, hogy az adóötleteitek nem úgy vannak kihegyezve, hogy a csórók ne fizessenek semmit, a gazdagoktól meg vegyünk el minél többet. Szánalmas. :D


A másik meg az export és import magas adóztatása. Magyarország gazdaságának húzóágazata az összeszerelő ipar, külföldi cégek azért ide telepítenek gyárakat, mert viszonylag jó munkaerőt tudunk nyújtani viszonylag alacsony bérért. Másfelől Mo. Európa közepén van, 7 szomszéddal, emiatt jelentős a logisztika és a tranzitforgalom. De ti okosok keményen adóztatnátok az importot és exportot, technikailag ezzel ölve meg az országot. :D


Hiába adjátok elő szakértő módon, csak magatokból csináltok hülyét ezzel, mert aki otthon van a témában az egyből levágja, hogy csak a levegőbe durrogtattok és fingotok sincs az egészről. :D


Mondjuk ezen az oldalon mindig is ennyi volt a színvonal, nem lepődtem meg....

2012. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

"Még jó, hogy az adóötleteitek nem úgy vannak kihegyezve, hogy a csórók ne fizessenek semmit, a gazdagoktól meg vegyünk el minél többet. Szánalmas. :D "


Te vagy szánalmas, ha ettől eltérő adórendszert is el tudsz képzelni.

2012. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!