Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar gazdaság duális...

A magyar gazdaság duális szerkezetéből kiemeljük a nyugatit, akkor lehet prekapitalistának nevezni (némi túlzással) a szerkezetét?

Figyelt kérdés

#prekapitalista
2012. nov. 18. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogadjunk nem is érted mit írtál? :PPPPP

Ha ugyanis a nyugati a kapitalista és a szerkezete duális amiből kiveszed a kapitalistát akkor hogy lenne prekapitalista??? :)))


Dualista rendszer meg nem lehet prekapitalista-kapitalista mert az az átmenet a két rendszer között míg dualista csak két külön rendszer egyvelege lehetne...


Nah és az adminok törölhetik a kommentem amiért nem aranyosan és kedvesen válaszoltam... :)

2012. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"1 Nem a kapitalistát veszed ki, hanem a nyugatit.

2 Olyan nincs hogy dualista gazdaságszerkezet, csak duális gazdasági szerkezet létezik.

3, A kettőt egy rendszerként kezelni gazdasági életveszély."


1. Vagy politikai vagy gazdasági fogalomként beszélj szerkezetről. DÖNTSD EL!! Ha gazdasági szerkezet akkor van kapitalista, tervgazdasági stb... De nincsen "nyugati!! Mint ahogy nem gazdasági szakfogalom hogy cseh gazdasági szerkezet vagy dél-afrikai gazdasági szerkezet!! Ezek politikailag jók lehetnek ha így akarod használni mert akkor lehet kínai- vagy német gazdasági "szerkezetről" beszélni de ilyenkor meg a prekapilasta nem illik a sorba. Ha nem érted a különbséget nem tudok mit csinálni...


2. A duális szó kétség kívül "hivatalosabb2 de értelmében nincs különbség. Ennyi!


3. A dualista és duálissal van bajod? Mert akkor írd azt!! Életveszélyt meg nem értem! Valaki meghal a családodban ha együtt használom a két szót vagy mi???

2012. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!