Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen gazdasági irányvonalra...

Milyen gazdasági irányvonalra számíthatunk ha 2014-ben valaki leváltja az Orbán kormányt?

Figyelt kérdés

Nekem van egy rossz érzésem ezzel kapcsolatban. A jelenlegi rendszer sem jó, de az egyszerű embereknek nem biztos hogy jobb lesz. Miért is ?

Nagyon valószínű, hogy visszatér a több kulcsos SZJA. Kérdés, hogy az új képviselők kit tartanak majd gazdagnak. Aki 200e-300e forintot keres, vagy aki többet. Társadalmi nyomásra nőni fog a bérek közterhe. Aki igazán gazdag az úgysem munkabért kap neki mindegy lesz. Azt nyomják vissza az ingoványba akinek legalább a feje kilátszott.

A különadókat, bankadót, tranzakciós adót kivezetik, mert nem EU konform. Senki se gondolja, hogy ebből valamit is látni fog a fogyasztó. Ezzel jelentős rés keletkezik a költségvetésben amit a megemelt SZJA nem kompenzál.

Emellett várható a közmű díjak emelése is mivel a francia és német befektetőknek is pótolni kell a 4 éves kiesést.

Mitől is lesz jobb nekünk ? Mondjatok valami pozitív dolgot ami miatt érdemes másra szavazni.

Mitől lesz több kenyér az asztalon ?


2012. nov. 27. 21:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Az csak pozitív dolog lesz, ha megszűnik az egykulcsos adó, visszaveszik a sok különadót.

A progresszív adózás a bérek arányában nő, nem attól, hogy kit tartanak a képviselők gazdagnak. A többi országban is így működik az adózás.

A különadók kivezetése is hasznos lesz. A Bankok pl. újra hajlandók lesznek hitelezni. Emiatt a vállalkozások is erősödhetnek. Ez pedig az egész lakosságra nézve kedvező lesz.

A bérek közterhe pedig nem fog nőni, inkább csökken, ha kivezetik azokat, amiket a Fidesz vezetett be.

Az a fontos, hogy helyreállítsák a befektetők bizalmát az ország iránt.

De hosszú idő lesz, mikorra helyreáll a gazdasági egyensúly.

2012. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Mi a jobb? Nincsenek nagy megszorítások a lakosságon, de cserébe az ország gazdasága befagy és konzerválódik a helyzet évekre, évtizedekre. Esetleg az, hogy megteszi a kormány a szükséges megszorításokat, aminek következtében növekedési pályára áll a gazdaság és idővel egy fejlettebb országban ismét lehet jóléti kiadásokat adni? Szerintem a második sokkal jobb, mivel én képes vagyok hosszú távon gondolkodni, az átlagemberrel ellentétben. Mondjuk én könnyen beszélek, mert fiatal vagyok még és valószínűleg megélném a növekvő pálya jó részét is, de szerintem ebben az esetben elvárható egy kis szolidaritás a nyugdíjas korosztálytól is. Egy szó, mint száz, Bajnai Gordon kormánya ezt a második utat választotta, és egy év alatt vissza is fordította az országot a gazdasági visszaeséstől. Ezért ő élvezi az én bizalmamat, mert tudom, hogy drasztikus kiadáscsökkentés nélkül nem lesz fejlődés.
2012. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nekem 20 éve ugyanezt ígérték a rendszerváltó politikusok.

Hiú ábránd bízni Bajnaiban.

2012. nov. 27. 21:42
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen másként közelítek.


A progresszív adóval sokkal jobban lehet hangolni a fogyasztást. Az az, ha élénkülést akarunk bizonyos szegmensekben míg máshol nem, akkor erre ez a legalkalmasabb.


Pld

Vesz 10e nyugger 10milláért olcsó import élelmiszert.

Vesz egy jó módú 10milláért egy Audi A 6 ost.

Hiába 10milla mind a kettő, sajnos az Audin többet bukunk.

Miért?

Miét az Audinak sokkal magasabb a csereérték aránya.

Az az még az olcsó import élelmiszerrel képesek vagyunk versenyezni, és ha nem 10e hanem 1millió nyugger kezdi vásárolni az élénkíti a versenyt legrosszabb esetben leértékeléssel inflációval pariba maradhatunk. De az Audi esetén ez lehetetlen. Az az csak megszorítás lehet a vége.


Persze ehez sok más adót át kellene alakítani hogy sokkal jobb legyen a gazdaságunk számára.


Orbánék nagy problémája hogy szintén homályos a megközelítés, és nem értik hogy a rengeteg adóék az ami a legjobban visszafogja a fogyasztást stb.


A problémát abban látom hogy igazán nincs ma olyan párt aki az egész gazdaságunkat atomjaira szedné és újrakeverné, egy adott célnak alárendelve.


1, A magasabb hozzáadott értékű betelepülő tőkét támogassuk inkább ha kell offshore al is.

2, Hogy a szűkös támogatásainkat az inovatív és fejlődő újratőkésítő cégeknek ossza legalább 70-80% ban.

3, Hogy merjen a nyuggerekhez hozzányúlni.

4, Nem a magas hozzáadott értékű import fogyasztást sújtják kitüntetett adókkal.


Sok sok dolgot sorolhatnék még fel, de amíg ezek nem teljesülnek, nem váltunk irányt, addig nincs miről beszélni.

2012. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem 20 éve ugyanezt ígérték a rendszerváltó politikusok."


Ez ostobaság, de ma divatos hangoztatni. Az igazság az, hogy kétszer merték meglépni a szükséges megszorításokat a 20 év alatt. Bokros idején és Bajnai idején. Mindkét csomag után beindult a növekedés, bár mindkettő csúfos vereségben végződött a választásokon. De ezeket akkor is meg kellett lépni! A gond az, hogy az ország hosszú távú sorsa mindig csak másodlagos volt a hatalommánia után, ezért a győzelem érdekében mindkét csomag után visszatértek a pazarló osztogatásokhoz illetve hangzatos ígéretekhez, aminek következtében a fejlődés megállt, de legalább az átlagproli boldog volt. Ezért mondom vagy vállaljuk a megszorításokat vagy állunk egy helyben, örülünk hogy a bankok fizetnek helyettünk, de cserébe az összes szomszédunk elhúz mellettünk és a fél világ röhög a szabadságharcunkon.

2012. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
16%

21.29 ""A különadók kivezetése is hasznos lesz. A Bankok pl. újra hajlandók lesznek hitelezni.""


A bankok nem a bankadó miatt nem hiteleznek, hanem a gazdasági válság miatt. Bankadó előtt sem hiteleztek!


Ha kivezetik a bankadót a közműadót stb... a költségvetésben keletkező hiányt máshonnan kell pótólni pédául a lakosság terheinek növelésében!


Akárki akármit is mond gazdasági válság van és ennek a terhét nemcsak a lakosságnak hanem a multiknak és a bankoknak is viselniük kell!

2012. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Szerintem attól lenne több kenyér az asztalon,az elvileg jobboldali kormányunk,nem engedne bérelni Németországból 150 autóbuszt a BKV-nak.Hanem a HÉT Magyarországi buszgyártó cégre írnának ki pályázatot.Csak egy a bibi az nem szolgálja Széles érdekeinket.Ezek a cégek a világ számos pontjára szállítanak járművet,csak a mi kényes ízlésünknek nem felel meg?!


A buszgyártók szövetsége szerint 1db autóbusz gyártása 5 embert foglalkoztat 1 éven keresztül.

150 buszon 750 ember dolgozik 1 éven át.


Ui:A szolgáltatás 10évre alig kerül kevesebbe mint az új magyar buszok ára.

2012. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
A bankadót más europai országban is bevezeték már.
2012. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

20 éve folyamatosan megszorítunk, kiadást csökkentünk, bevételt növelünk. Sajnos én egy szerencsétlen proli lehetek, mert nem vettem észre, hogy bármelyik kormány is nagyon osztogatott volna nekem.

Lehet, hogy rossz sorban álltam. Állt valaki a másik sorban ahol osztogattak és nem fosztogattak ?

2012. nov. 27. 22:07
 10/27 anonim ***** válasza:
Bajnai hívőknek javaslom olvasni olvasni olvasni ...
2012. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!