Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is örültök hogy mostantól...

Ti is örültök hogy mostantól a városokban is lehet disznót, kakast, kacsát és egyéb haszonállatot tartani? Szívesen ébrednétek hajnalban kakaskukorékolásra?

Figyelt kérdés

A fidesz úgy gondolta a kis kertekben is hasznos az állattenyésztés és így megengedett lesz a városokban is a haszonállat tartása!

Vagyis mondjuk érezheted a csepeli szomszéd disznóinak szagát vagy kelhetsz az erzsébeti szomszéd tyúkjának a kukorékolására!

Hát nem csodás? :))



2012. nov. 30. 17:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy örülök.

Az ilyen állatok büdösek, és folyton valamilyen hangot adnak. Egyes szomszédoknak vannak tyúkjaik meg kakasaik - megőrülök tőlük.

Anno azért költöztünk ide, mert ez távol van a belváros zajától, viszont nem falu, hogy különféle állatok között kelljen élnünk. De nem jött be...

2012. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Vadkan01 ***** válasza:
83%
legalább tudni fogom hogy mivel etették azt az állatot ami az asztalra kerül, mert én etettem. na végre valami jó ötlet azt hittem már nincs remény, de mégis. AHOY
2012. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen örülök neki, de nagyon remélem a következő kormány nem fog ezen változtatni.
2012. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
52%

EZt a rohadt nagy hülyeséget. Egyik szomszédunk libákat tartott, mire valaki megelégelte a mérhetetlenül nagy bűzt 200 méteres körzetben és feljelentette. Most újra hozhatják vissza őket.

Vagy akkor jó a megoldás, ha engedélyt kér a szomszédoktól a tartásra.

2012. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy te mekkora városban élsz, de ahol én lakok ott rengeteg mindenkinek van haszonállata. Nekünk is van elég sok.

Illetve nem szoktam fel kelni soha kakaskukorékolásra. Pedig pont az ablakomtól kb. 10-12 méterre szokott kukorékolni.

A sertésekről pedig annyit, hogy nekünk is volt és nem érződött a szaga az udvarban. Most a szomszédunk tart kb. 15-20 méterre van az ablakomtól és az se érződik soha...


Az otthon tenyésztett állat húsának a minősége sokkal magasabb és finomabb is.

2012. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
55%

"Vége a klasszikus kapitalizmusnak jelentem, megerőszakolta és megölte a globálkapitalizmus. Előre megfontolt és aljas szándéktól vezetve."



Lehet hogy nem voltam elég világos a fentiekben.


A lényeg hogy sokak számára a túlélést fogják a haszonállatok és a növénytermesztés jelenteni.

Ugyanis várhatóan a hatalmas munkanélküliség a csökkenő jóléti szolgáltatások, a zsugorodó szocrendszer mellet az élelmiszer árak robbanásszerűen akár a 2-3× osára is nőhetnek a mainak.

2012. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
26%

Eddig is rendelet határozta meg,hogy városon belül lehet-e haszon állatott saját célra tartani vagy sem ...

Legtöbb városban engedélyezték, nem csak a ketrecben tartást!

Elég szomorú, hogy már attól irtózol, hogy a húsnak, az életnek szaga van ... gondolom hipóba áztatott csirke, melyből vér helyett, tejfehér trutyi csorog már is szimpatikusabb ...

De nem gondolom ,hogy volt egyáltalán valaki akit ez a rendelet eddig visszatartott az állattartástól, szal aggodalmad túlzó ...

Mellesleg hozzá lehet szokni a kakashoz a kutyához a disznóhoz a madár csicsergéshez a szomszéd reggeli autójához stb ... Közösség tagjainak toleránsnak kell lenni egymáshoz bizonyos szintig ...

2012. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
87%
A kakas kukorékol nem tyúk.Lemerem fogadni, hogy életedbe nem láttál csak olyan állatokat amiket alufólia takar.
2012. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy te mekkora városban élsz, de ahol én lakok ott rengeteg mindenkinek van haszonállata. Nekünk is van elég sok.

Illetve nem szoktam fel kelni soha kakaskukorékolásra. Pedig pont az ablakomtól kb. 10-12 méterre szokott kukorékolni.

A sertésekről pedig annyit, hogy nekünk is volt és nem érződött a szaga az udvarban. Most a szomszédunk tart kb. 15-20 méterre van az ablakomtól és az se érződik soha...



Teljesen egyetértünk.


Én Debreceni és belvárosi vagyok. "A nagytemplom kb 15 perc gyalog" szóval az már tényleg nem vidék.

De van Debrecentől 25kb re egy másik házam, ami amolyan kis 2000es településen. Vannak állataim nem is kevés, és ha foglalkozol velük, tisztán tartod, berögzült időben eteted, akkor se bűz se zaj, csak olyan rántott hús ami nem esik össze a harmadával és olyan íze van amivel össze sem lehet hasonlítani a tesccőst.

2012. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
35%
Szerencsere engem ez nem erint, viszont erdekes lesz egy nagyobb esozesnel, mivel a fovaros nagyon ellett hanyagolva, a vizvezetekek, lefolyok elegge elfaradtak, tehat ha dugulas fog tortenni, mivel ez nem kis kosszal egyutt jaro, igy valoban erdekes lesz, s nem beszelve a paras idorol, amikor ezek a "szagok" is belekerulnek a levegobe, s ezutan kovetkezik az ujabb allergia pl.
2012. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!