Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyien nem értik a...

Tényleg ennyien nem értik a különbséget a zsidó és izraeli kifejezések között?

Figyelt kérdés
Az itteni hozzászólásokból szűrtem le, hogy nem értik mi a különbség. A zsidó egy vallás, az izraeli pedig az állampolgárságra utal. Itt listázni akarják a zsidó vallásúakat, de kérdem én hogyan? Mert ha engem akarna listázni valaki, akkor azt mondanám, hogy más a vallásom és kész. Hogy ellenőrzik ezt? Ha pedig az izraeli kettős állampolgárokat akarja összeírni, akkor pedig nagyon buta Gyöngyösi, mivel ő sem érti a különbséget.
2012. dec. 5. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Mert a szélsőjobboldali képviselő egyértelműen izraelitázott.


A másik meg, hogy a több mint 200 ország közül miért pont az egyetlen zs.dó állam, állampolgárait kell diszkriminálni? Ez nem náci- fasiszta propaganda?

2012. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tetro ***** válasza:
94%
Szerintem azért nem érti a többség, mert Gyöngyösi zsidó származású mondott, de izraeli állampolgárokra gondolt azt állítja. Na most találja ki mindenki... De szerintem Gyöngyösinek mindegy is, csak legyen már végre lista, meg tisztségektől eltiltás. Aztán jöhet a gettó, mert az is nemzetbiztonsági kockázat, ha hallgatóznak a zsidók, akarom minden izraeliek. És ez természetesen nem a náci elvek újjáélesztése, ez csak egészséges magyarság tudat.
2012. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Te nem érted!


Izraelbe sokkal több jóravaló zsidó él, mint akár hol a világban aki hit hű izraelita vallású.


A zsidó az nem vallás, az maga az ember úgy mint pld a magyar vagy az osztrák.


A vallás, az izraelita.


Akik Izraelben élnek azok az izraeliek.


Az a baj hogy ez egész lényegét nem érted!


A cionizmus nem Izraelre épül, hanem az izraelita vallás és a soviniszta államrendet olvasztja cionistává.

Soha nem a liberális vagy konzervatív zsidókkal van a baj.

Hanem mint az arabok esetén is a vallási fundamentalizmus és az a köré szerveződött érdekek, érdek körök, dogmatikus paternalista és felülről vezérelt a vallást a politikával és a sovinizmussal keverő emberekkel.


Az az, még csak nem is Izraelből származik a cionizmus, hanem az izraelita fundamentalizmus soviniszta megnyilvánulásaiból.


PLD


A Palesztin területeket azért kell elfoglalni, mert meg van írva.

2012. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Te nem érted, a zsidó már nagyon rég nem vallást, hanem származást jelent.
2012. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor egy csomó itteni szervezetnek miért van a nevében a zsidó és nem izraelita? A zsidó egy vallás és nép is lehetett, amikor még nem létezett Izrael. Ma viszont már nem. Mégis hogyan fogják listázni a zsidó származásúakat? Mi alapján? Mármint akinek az őse száz éve zsidó volt. Milyen levéltári munka az. Ez az egész egy kivitelezhetetlen baromság.
2012. dec. 5. 11:06
 6/18 A kérdező kommentje:
A fütykös sem bizonyíték semmire. Mennyi olyan van akit baba korában megkereszteltek, de nem gyakorolja a vallását? Az orvosi beavatkozásokról már nem is beszélve, valamint lehet muzulmán is.
2012. dec. 5. 11:07
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

"Ha pedig az izraeli kettős állampolgárokat akarja összeírni, akkor pedig nagyon buta Gyöngyösi, mivel ő sem érti a különbséget."


Ha a gyűlölet köde elszállt volna, akkor azt is tudnád, hogy helyesbített az illető. De Magyarországon, legyen az jobbikos, zsidó, izraeli, cigány, magyar - csak a gyűlölködési lehetőség számít.

2012. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Helyesbített, hát inkább csak kimagyarázásnak szagú a dolog, de rendben. Most akkor arra szeretnék választ kapni, hogy a párttársa Esztergomban márciusban miért akart egy országos listát készíteni a zsidókról és cigányokról? Ez is csak rossz fogalmazás? Nem értem miért nem vállalják fel mint tökös legények, hogy ők egy listát akarnak készíteni és kész? Nincs ezzel baj, legalább mi is tudjuk, hogy kire szavazunk és kire nem.
2012. dec. 5. 11:25
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

"Akkor egy csomó itteni szervezetnek miért van a nevében a zsidó és nem izraelita?


Zsidó vallási közösség.

Izraelita hitközség.


Profán a válasz.

Mert az izraelita egy elszigetelt vallási forma, ami 99,999% ban a zsidókra jellemző.


A zsidó egy vallás és nép is lehetett, amikor még nem létezett Izrael. Ma viszont már nem.


Akár ma is!


Mégis hogyan fogják listázni a zsidó származásúakat? Mi alapján? Mármint akinek az őse száz éve zsidó volt. Milyen levéltári munka az. Ez az egész egy kivitelezhetetlen baromság.



Mert a parlamenti képviselők átvilágíthatóak, ugyanis közszereplők. A zsidó származásúak nem kavarnak.

De az ortodox és kettős állampolgárságú zsidóknak semmi keresnivalója nincs a magyar törvényhozásban.

Ebben szerintem kilehetne egyezni.

Persze ahoz napirendre kellene venni a témát, amihez a Jobbikon kívül senkinek nem fűződik érdeke.

És lehet itt hímezni meg hámozni, de ez dönt és ezért van a cirkusz maximusz.

2012. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"De az ortodox és kettős állampolgárságú zsidóknak semmi keresnivalója nincs a magyar törvényhozásban."


A kettős állampolgárság dologban még ki is tudunk egyezni, de csak akkor ha minden kettős állampolgárra igaz és nem csak az izraelire. Az ortodox zsidó dolog pedig egy vallás, tehát akkor zárjuk már ki az ortodox keresztényeket is a parlamentből sőt én a katolikusokkal sem szimpatizálok.

2012. dec. 5. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!