Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A keretszámcsökkentéssel, az...

A keretszámcsökkentéssel, az egyetemeknek is kevesebb a pénzük, nem?

Figyelt kérdés
A jövő évi keretszámcsökkentés az egyetemeken azt jelenti, hogy az eddig finanszírozott 38000 hely helyett most, 10000 lesz, így jelentős bevételtől esnek el az egyetemek. Jól gondolom?

2012. dec. 6. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Igen jól gondolod. Az én főiskolámon már megindultak az elbocsátások sajnos.
2012. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Annyi pénz és hely marad, hogy a milliomosok gyerekei tudjanak egyetemre járni. A többiek ne járjanak egyetemre.
2012. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Kevesebb pénzük lesz, az egyetemek is le lesznek amortizálva teljesen, lassan bezárnak, mint az üzemek.
2012. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Gyakorlatilag csődbe mennek! Ezt egy oktatási szakember nyílatkota.

Az előző felvételiben is elinditották ezt a "részfinanszirozásos " képzést 5000 hellyel, teljes érdektelenséggel. Aztán mikor belátták, hogy rossz akkor visszaadták állami finanszirozásba.


CSŐDBE VISZIK A FELSŐOKTATÁST, ÉS AZ ORSZÁGOT!!!!


Egyébként a kevesebb diák okot adhat a leépítésekre is.

2012. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Több pénzük lesz! Több fizető diák, tehát több a kevesebb diák ellenére is több lesz a bevétel. Nem tudom, minek kell ennyire jajveszékelni a tandíj miatt, mert a felsőoktatás színvonalának emelését csak így lehet biztosítani, nem beszélve, így az állam is megszabadul egy hatalmas tehertől! Mindenki kiabál, hogy akkor külföldre megy tanulni, csak az nem jut el az agyukig, hogy külföldön magasabb a tandíj és/vagy a megélhetés, így még mindig jobban megéri itthon tanulni. A diákhitellel és a diák munkával elő lehet teremteni a képzés költségét. A diákhitel nem ördögtől való, csak sok pénzügyi analfabéta nem érti, így elcsúszik a törlesztéssel!
2012. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Mint ha a XVIII. században lennénk. A szegény paraszt csak robotoljon és ne kérdezzen, a nemes fia pedig a legjobb oktatást kapja.


Itt tart ez az ország.

2012. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

@ma 17:14


Teljesen igazad van és tökéletesen végiggondolt, hogy ha elveszik az állami támogatást, akkor több a fizető diák. Ideáig teljesen igazad van, csak a bibi ott van, hogy az állam eddig biztosított az egyetemnek 38000 helyet, most már csak 10000 helyet fog. Mi van ha a diákok úgy döntenek, hogy köszönik szépen, nem fognak fizetni a tandíjért, illetve nem annyian. Ha végiggondolod, máris kevesebb pénz jut az egyetemeknek.

A külföldi tanulással meg azért nem értek egyet, mert azoknak a nagy része, aki itthon megengedheti magának, hogy kifizesse, az egyébként Európában egyik legmagasabb tandíjat, az azt is megengedheti magának, hogy külföldön tanuljon, így értelemszerű, hogy külföldön végzi el a tanulmányait. Kérlek válaszolj, mert nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre!

2012. dec. 6. 17:33
 8/14 A kérdező kommentje:
A másik meg, mi a legnagyobb befektetés, ha nem az, hogy a felnövekvő generációt tökéletesen felneveljék? Mire találták ki a röghözkötést?
2012. dec. 6. 17:37
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"Európában egyik legmagasabb tandíjat, az azt is megengedheti magának, hogy külföldön tanuljon, így

értelemszerű, hogy külföldön végzi el a tanulmányait."


Szerintem egyáltalán nem magas a tandíj! 150.000 Ft körül alakul egy félév, azaz 1 tanév cca. 300.000 Ft. Az nagyjából 1100 € vagy 845 font. Ez egyáltalán nem magas. Én itt, Angliában, egy sima szakmai képzésért, ami mindössze 6 hónapos volt, kifizettem kicsivel több mint 1400 fontot!(fél évre!) Az egyetemi tandíjak maximált mértéke pedig 9000 font/év! Azaz 4500/félév! De mint írtam, nem feltétlenül a tandíj a magasabb, mert Németországban pl. olcsóbb tanulni, de a megélhetés költségei magasabbak. Csak lakásra, szobára minimum kell annyi, még közös bérlésnél is, amennyiből Magyarországon egész hónapban ki lehet jönni. És akkor még enni is kell. Úgyhogy végeredményben, aki szegény, az sem otthon, sem külföldön nem fog járni egyetemre.

2012. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

"A másik meg, mi a legnagyobb befektetés, ha nem az, hogy a felnövekvő generációt tökéletesen felneveljék? Mire találták ki a röghözkötést?"


A röghözkötéssel én sem értek egyet, de a tandíjat igen, mert elég abból, hogy diákok ezrei olyan szakokon tanulnak, amire nem mennek semmire, csak az állam pénzét költik, meg buliznak.

2012. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!