Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem felháborító már ez a...

Nem felháborító már ez a folyamatos nyugdíj emelgetés?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy komoly hitelekből tudnak már csak nyugdíjat fizetni! Akkor miért csinálják ezt? Tényleg csak a szavazatok számítanak a Fidesznek? Arra nem gondolnak, hogy ezzel még nagyobb nyomorba taszítják az országot?


[link]


2012. dec. 8. 18:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező! Tisztában vagy egy átlag magyar nyugdíjával aki ledolgozta az egész életét? Tisztában vagy vele, hogy választanak, rezsi és étel közt mert már kettőre nem telik? És a gyógyszerekről nem is beszéltünk....ne a nyugdíjasokra haragudj nekik a legrosszabb (Az átlag nyugdíjasokról írok nem a volt párttagok és egyenruhások dőzsöléséről.)
2012. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%
Törvényi előírás, hogy az infláció mértékének megfelelően emelni kell. Ezt még az MDF kormányhozta be a választások előtt kampánycélból. Az már más kérdés, hogy a közalkalmazottaknak évek óta nem volt normális emelés. (még infláció szerinti sem)
2012. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
29%
Majd ha a tanárok, ápolók, pályakezdő fiatalok fizetését fölemelik (vagy az irreális nyugdíjaskedvezményeket megvonják) na, majd azután emeljenek.
2012. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

jan. 1-től megemelték volna a minimálbért 2.000 ft-tal. Erre mit olvasok az indexen:

a munkáltatók rinyálnak, mert nem tudják kifizetni a +2.000 forintot... Hagyjuk már, ki hiszi ezt el?! kizsákmányolás folyik itt kéremszépen, és nem csak az állam, hanem a munkáltatók részéről is - tisztelet a kivételnek.


szóval nem csak az állambácsi k*csög, hanem a munkáltatók is, mert lehazudják a csillagokat, csak nehogy ki kelljen fizetni még 2 rongyot.

2012. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

"Arra nem gondolnak, hogy ezzel még nagyobb nyomorba taszítják az országot" - Arra csak a gyökerek gondolnak, hogy azzal, hogy pénzt kapnak az emberek, a következménye nyomor.

Tudod, kisfiam, ha van pénzed, költöd, ha sok embernek van, sokan költenek - amivel erősödik a gazdaság.

2012. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%

"a munkáltatók rinyálnak, mert nem tudják kifizetni a +2.000 forintot"

Tudod, ez nem kétezer forint, hanem ennek többszöröse a befizetendő járulék dolgozónként.

2012. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
9%
gyáva oroszlán... te sem a valóságban élsz...
2012. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Most akkor az a megoldás, hogy éheztessük ki az öregeket? Az átlagnyugdíj a 100 ezer Ft-ot sem éri el, de kb 2 millió ember él ez alatti összegből. És egy nyugdíjasnak sokkal több a kiadása. Ha van közgyógya, akkor is 10 ezreket kell gyógyszerre, segédeszközökre költenie, ha nem elég egészséges, fizetgethet orvosoknak, kisegítőknek. Egy lakásrezsi meg havi 40-50 ezer Ft. Akkor miből éljen? Ők már nem tudnak gyűjtögetni, felhalmozni, csak a nyugdíjuk van.


Nem irigykedni kéne, már rengeteg ilyen kérdésre leírtam, mert attól még neked nem lesz jobb. A Gyurcsány-kormány alatt vezették be egyébként megszorításként azt a rendszert, hogy a nyugdíjakat az inflációval kell emelni. (Januárban a tervezett-tel, aztán ha év közben több lett, novemberben visszamenőleg fel kell emelni.) Korábban a svájci indexálás volt, azaz fele részben a reálbér-növekedés, fele részben pedig az infláció emelkedése szerint növelték a nyugdíjakat. E mögött az a feltételezés volt, hogy a reálbérek gyorsabban nőnek majd mint az infláció, és a nyugdíjasok így lemaradnak. De sajnos itt a reálbérek is csökkennek, most már örökös válság van, így a nyugdíjasok relative jól jártak. Majd egy idő után lehet, hogy nem így lesz. Minden esetre én nem irigylem tőlük azt a havi pár ezer forintos emelést.

2012. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
70%

sima gyárimelós vagyok. Vihettem volna többre? Tanulhattam volna? Lehet de nem volt rá lehetöség, ez van. Bár van egy érettségim mégis heti 5x járok dolgozni 3 müszakban havi most figyelj hetven egynéhány ezerért... a túlóráimat három havonta fizetik ki. Ebböl a pénzböl fizetem a bérletem, a lakbért, a rezsit, a kaját stb... ne mondja nekem senki, hogy nem érek annyit mint egy nyugdíjas! Ismerek olyan 74évest aki 56 évesen ment nyugdíjba (egyszerü ápolónő volt, semmilyen kapcsolattal) 10 éve meghalt a férje és azóta kapja az özvegyinyugdíjat. 112ezer forint a nyugdíja így.... az meg hogy a nyugdíjasok fogják felllendíteni a gazdaságot? ugyan már... a fiatal dolgozó társadalom is ér annyit mint a nyugdíjasok akik egy éjszakás műszakom után szó szerint fellöknek a buszon amin egy órát zögykölödök oda és vissza is.

A kérdésre pedig a válaszom: kellenek a szavazatok... nyugdíjasország vagyunk... apám 60évesen melózik és visszavan még pár éve a nyugdíjig...

2012. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Mi az hogy pár ezer?

1.200.- Ft/hó

2012. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!