Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy egyetemi közgazdász tanár...

Egy egyetemi közgazdász tanár hogy tart úgy előadást, hogy még véletlen se derüljön ki a pártpreferenciája?

Figyelt kérdés
Illetve muszáj ügyelniük arra, hogy ez ne derüljön ki? De így nehéz megtartani az előadást, nem?
2012. dec. 10. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Minden tanárnak így kell órát tartania.
2012. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Hát , nem tudom.

Amikor én jártam gimibe akkor voltak órák amikor elkezdtek politizálni.

A történelem tanár jobbikos volt ,egy másik tanár bolsevik volt mindig mondta "A rendszer megbukott" meg voltak MSZP és Fidesz pártiak is.

2012. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Közgazdásznak tényleg nehéz lehet, de gondolom úgy, hogy nem mondja el a saját véleményét a magyar politikáról és arról, hogy mit hogyan kellene csinálni, sem mindent, ami egy pártnak egyértelműen a programjában van. (bár ez lényegtelen, mert mindenki ígérget és 99%-ban nem lesz belőle semmi, úgyhogy ezt nem kell figyelembe vennie)
2012. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Mindegyikről kiderül.
2012. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nem mondja el a saját véleményét"


Viszont ha nemcsak a száraz anyagot darálja le (amúgy ilyen a rossz tanár), hanem esetleg ha valaki kérdez erről-arról, akkor illene elmondania a személyes véleményét szerintem.


Pl. valaki megkérdezi, hogy jó-e az egykulcsos adó, vagy egyetért-e a keretszám csökkentéssel, akkor szerintem egy mirevaló tanárnak illik válaszolnia.

2012. dec. 10. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Van olyan dolog amiben az egyik párt javaslatával, van amiben a másikéval értek egyet. Ettől még nem szimpatizálok egyikkel sem....

Hivatalosan mindenkinek pártatlannak kell lenni az óra keretein belül, nemcsak a te közgáztanárodnak.

2012. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bumbi02 ***** válasza:

Közgazdaságot simán le lehet adni, hiszen mikroökonómián a Walrasi egyensúly során, vagy a pareto hatékonyság kapcsán nem sokszor jön elő a politika, a makroökonómiában sem nagyon aktuálpolitizálnak, a szakmai kérdésekre, pedig szakmai válaszokkal tudnak válaszolni.


Én a politológia tanárunkat nem értettem. Egyszerűen fél év alatt nem sikerült rájönnöm még arra se, hogy balos vagy jobbos. Nem hogy arra, hogy melyik párttal szimpatizál, melyikkel nem. Pedig ott aktuálpolitikát is vettünk.

2012. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk középsuliba sem derült ki a közgáz tanárról semmi. Mint ahogy a töritanárról sem. Bezzeg a némettanár meg a matek örökké cssk politizál ahelyett, hogy tanítana.
2012. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lenne baj ha kiderülne, ez egy nagyon buta magyar berögződés. Én egyébként közgász szakon végeztem és kb. mindenkiről meg tudtam állapítani. Volt akiről egy-egy kiszólás alapján. A komolyabb emberekről meg az alapján amilyen felfogásban elmondták az anyagot.

"hiszen mikroökonómián a Walrasi egyensúly során, vagy a pareto hatékonyság kapcsán nem sokszor jön elő a politika, a makroökonómiában sem nagyon aktuálpolitizálnak"

Hát itt is kiderül az előadásmódból minden. Ha ezeket valaki nem úgy adja elő mint egy-egy irányzat egy-egy elmélete az ezernyi sokból, akkor már sejthető hogy milyen eszméket vall és azoknak az eszméknek a követői melyik pártban tömörülnek.

2012. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Addig nincs baj, hogy kiderül, milyen beállítottságú, ha mindennek látja a két oldalát, tudja, hogy mi az előnye, hátránya, azaz szakmai szempontok alapján ítél, és nem pedig agymosott zombiként szajkózza a központi igazságot. El lehet mondani az egykulcsos adó előnyeit (mert vannak) és hátrányait is (mert ez is van). Ezek után mindenki el tudja dönteni, hogy szerinte jó döntés volt-e vagy sem.
2012. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!