Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek várható, hogy a...

Szerintetek várható, hogy a keretszámok helyett a ponthatárok irreális emelésével fogják elérni, hogy csak az előre betervezett tízezer körüli állami férőhelyet kelljen finanszírozni a kormányzatnak?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen mi ez a trükközés a keretszámok eltörléséről?

Ugye azt senki nem gondolja, hogy a kormányzat ilyen könnyen feladja, és boldog-boldogtalan mehet ingyen a felsőoktatásba, mikor előtte még a 30 000-es állami finanszírozott helyet is sajnálták.


A LÉNYEG:


Várhatóan, megnézik mennyien jelentkezek összesen, majd a dec. 5.- én előre meghatározott tízezer körüli állami finanszírozott létszámnak megfelelően meghúzzák a korábbiakhoz képest irreális ponthatárokat.


A határ felettieknek meg felkínálják a (a szerintük NEM tandíjas) részfinanszírozásos fizetős képzést.

Így azzal indokolhatnak, a szokásos demagóg-uszítós módon, hogy ők nem vagyoni alapon „szelektálnak” hanem csak az oktatásból akarják kirostálni a nem odavalókat. De természetesen nekik is megadják a lehetőséget „részfinanszírozású” képzésben, amihez „nagyvonalúan” még a hitelt is biztosítják.


Így egy kommunikációs trükkel mégis sikerül majd keresztülvinni az eredeti elképzeléseiket az állami finanszírozású helyek csökkentéséről.


2012. dec. 15. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
a ponthatart nem az allam hatarozza meg hanem az adott szakra jelentkezo felvetelizok pontjai
2012. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen elképzelhető. De nem látunk a jövőbe, szerintem még ők se tudják, hogy mit akarnak, csak keresik azt a megoldást, ahol a lehető legkevesebb pénzt kell az oktatásra költeniük a lehető legmagasabb támogatottság mellett.
2012. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1%
Én nem értem mit kell úgy parádézni! Nem kötelező egyetemre menni, ha nem tetszik a feltételrendszer, akkor el lehet menni mást tanulni, vagy mehetsz külföldre. ennyi és nem több. nem kell minden jöttmentnek egyetemet végeznie.
2012. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárható ki, bár ha jól értem a miniszterelnök úr legutóbbi videóüzenetét, akkor mindent visszavon a kormány, és aki eléri a 240 pontot, ingyen tanulhat. Ez annál inkább furcsa, mert december 5-én egyszer már döntött a kormány az államilag finanszírozott helyek drasztikus csökkentéséről, amit a kormányszóvivő közölt is. Most meg mindenki úgy tesz, mintha erről soha szó se lett volna.


[link]

2012. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A ponthatárt a keretszám határozza meg. A jelentkezők húzzák meg a ponthatárt a pontjaikkal és a felvehető hely számával.

Valami trükk lesz benne, de nem a ponthatárral.

2012. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"a ponthatart nem az allam hatarozza meg hanem az adott szakra jelentkezo felvetelizok pontjai"


Ez így is van, a felvételizők pontjai alapján fogják "meghúzni" a ponthatárt, csak most magasabban, az előre elhatározott "állítólagosan eltörölt" számoknak megfelelően.

2012. dec. 15. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értek vele egyet de hülyeség olyanokon agyalni amiről még fogalmunk sincs, majd kiderül.
2012. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nemtom minek pontoztok le nezzetek utana h van a ponthatar meghuzasa... teljesen automatikus

a ponthatar eddig attol fuggot h mennyi a keretszam ami most elvileg nem lesz szoval ha egy adott szakra az egyetem 100 embert akar felvenni ebbol az allam eddig mondjuk biztositott 20 embert most elvileg 100 at fog es a pontszam az adott szakra jelentkezok sorbarendezve a szazadik legnagyobb pont lesz...

bar tuti megvarialja narancskiraly a dolgot

2012. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Felemelik a minimumot 340.-re és csak az jelentkezhet aki ez felett van, plusz pontok nélkül természetesen.
2012. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" a ponthatart nem az allam hatarozza meg hanem az adott szakra jelentkezo felvetelizok pontjai"


a ponthatárt EDDIG valóban automatikusan húzta meg egy központi algoritmus a keretszámok és a pontszámok alapján, hogy minden helyre kb. annyi ember menjen, amennyi a keretszám. EDDIG - ez itt a lényeg.


Most épp arról volt szó a kormányzati tervekben, hogy akkor nem a keretszámokat határoznák meg, és az alapján húzná meg a ponthatárokat az algoritmus, hanem a minisztérium maga döntené el a ponthatárokat saját belátása szerint.

2012. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!