Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Állampolgárság-kérdés. Ti...

Állampolgárság-kérdés. Ti hogy viszonyultok hozzá?

Figyelt kérdés

A kérdés két részből áll, szeretném, ha mindenki mind a kettőt egyértelmű igennel vagy nemmel válaszolná meg, ki is fejthetitek, hogy miért, de legyen ot, hogy igen vagy nem.


1. Ha adódna egy olyan alkalom, hogy valaki felajánlja: ha visszaadod a magyar állampolgárságodat, meghaphatsz helyette egy másikat, elfogadnád?


2. Ha egyedül rajtad múlna, megadnád a kettős állampolgárságot a határon túli magyaroknak?


2009. aug. 23. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen

Igen

2009. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ugyan nem vagyok magyar állampolgár de ha az lennék, nem mondanék csak úgy le róla. Ugyanúgy mint nem mondanák le a jelenlegi állampolgárságomról sem. Ez nem olyan dolog, amit csak úgy cserélget az ember.

Szóval a válasz egyértelműen nem.


2. Nem. Automatikusan biztos nem. Maximum a kérvény elbírálásánál komoly előnyként kezelném a magyar származást és anyanyelvet.


Egy határon túli magyar.

2009. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
31%

1. Igen

2. Nem

2009. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem,mert magyar vagyok és itt akarok élni.

Nem,csak meghatározott esetekben,és rövid úton,nem csak évek múlva.

2009. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

1,NEM fogadnám el.

Jó nekem a magyar állampolgárság.


2,IGEN

Ezt nem kell ragozni,ez természetes,minden európai állam megadta a külhoni népcsoportjának az állampolgárságot.

Pl:Írország a Nagy-Britanniai íreknek,Ausztria a Dél-Tiroli osztrákoknak,Olaszország a szlovéniai és korzikai olaszoknak,Németország a franciaországi németeknek,Románia a moldáviai románoknak.....stb.


Viszont mint az egyik válaszoló is kifejtette,én is szigorítanám az állampolgársághoz való jutást úgy hogy ne éljenek vissza a haszonleső fajtiszta románok,cigányok és egyebek a dologgal.

Mégpedig úgy hogy az állampolgárságot kérelmező magát külhoni magyarnak nevező embernek vizsgát kellene tennie hogy anyanyelv szintűen beszéli-e a magyar nyelvet,tudja és ismeri a magyar történelmet és kultúrát,hagyományokat.

+ még igazolni tudja hogy a családjában 3generációra visszamenőleg legalább 2 tisztán magyar származású felmenője van.

Aki átmegy a vizsgán és a feltételeknek is megfelel az megkaphatja a magyar állampolgárságot és a gyerekei,leszármazottai is részesülhetnek ebben.

2009. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a legtöbbnek örülök és kb. én is ugyanígy gondolom.


Viszont amit fentebb válaszolt egy kedves valaki, az számomra egy kicsit, hát hogy is fogalmazzak: gáz. Te simán visszadobnád az állampolgárságodat, mert neked nem ér semennyit, de irigyelnéd azoktól, akik meg vágynak rá? Te nem tudod, milyen egy nemzethez tartozni....

2009. aug. 23. 11:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem - jó nekem a hazám és az állampolgárságom, sokminden nem tetszik, de azon vagyok, hogy jobbra forduljon a helyzetünk.

2. Igen. Elnyomott kisebbségként éltek évtizedekig a határon túliak, és ma is elnyomják őket. A magyar nyelv ismerete fontos, még a vizsgát is helyeslem, de azért megjegyezném: ismerek pár valódi magyart, aki nem állampolgár, de olyat nem aki nemmagyarként vissza tudott volna élni az állampolgársággal. Elég nekünk a valódi problémák halmaza, nem kell kitalálni nemlétezőket.

2009. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. eszembe sem jutna ilyen, bár az, hogy magyar vagyok-e, nem az állampolgárságtól függ, hanem, hogy annak érzem magam


2. meg, természetesen, ők is magyarok, mint akik itt élnek (Európa szívében^^), csak másik országban.

2009. aug. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

1., Nem.

Bármennyire is szeretnének egyesek kitúrni a magyarságomból, hogy csakis ők az igazi magyarok, én meg csak mocskos zsidó, és vándoroljak ki Izraelbe.


2., Nem.

Vagy persze attól függően, hogy mit takarna ez a kettős állampolgárság, de ha ugyanazt, amit az itthon élőknek, akkor nem.

Ugyanis szerintem csak azok szavazhassanak Magyarország jövőjéről (pl.parlamenti választásokon), akik Magyarországon élnek, hiszen aztán nekik is kell viselniük a következményeket. Tehát szavazati jogot én nem adnék más országokban élőknek. De a lehetőséget meghagynám számukra, ha úgy érzik, hogy ahol élnek, ott nem olyan jó neki, vagy itthon jobb lenne, akkor bármikor Magyarországra költözhetnek (akár állami segítséggel is), és automatikusan megkapják az állampolgárságot.

A szabad utazás, meg az olyanok, amik előnyei lennének még a kettős állampolgárságnak, azok az EU-val már gyakorlatilag megtörténtek, szabadon utazhatnak, stb.

Ahol ez nincs meg, pl. az ukránoknál, ott nem is lehet kettős állampolgárság, mert az ukránok azt nem ismerik el, akkor fel kéne adniuk az ukrán állampolgárságukat.


Én inkább Magyarországot igazi anyaországként képzelném el, ami segít a magyar identitásuk megőrzésében, ápolni a gyökereiket, kultúrájukat (pl. mint a Duna tv-ben vannak a kulturális műsorok a határon túliaknak, csak több ilyet), és ami bármikor tárt karokkal várja őket, ha szükségét érzik. De amíg másik országban élnek, addig annak az országnak az állampolgárai, és ezt tiszteletben kell tartani.

2009. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

1. Igen

2. Igen

2009. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!