Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene már betiltani a...

Nem kellene már betiltani a belsőégésű motorokat, vagy legalább azok kőolajszármazékokkal való üzemeltetését?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 12:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják betiltani, mert azzal akár meg is bénulhat a gazdaság. Annyira erősen függünk egyelőre ettől a technológiától, hogy nagyon durva hatása lenne. Ezt senki nem kockáztatná. Muszáj valahogy egyenletesen lefolynia az átmenetnek, ha elérhetű árú lesz az alternatív technológia.
2013. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%
De. Már rég be kellett volna.
2013. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Betiltani?


És kőolajszármazék helyett mivel üzemeltetnéd? Alkohollal, amit jellemzően olyan anyagokból (pl. gabonák) lehet előállítani, ami élelmezési célra is megfelel - így jól megdrágulna az ennivaló...


Szükség van a szállításra - pl. a számítógépet amiről ezt kiírtad is a Távol-Keletről hozták, valszeg hajóval. De az ebéded hozzávalóit (vagy amin felnevelték a haszonállatot) is belsőégésű motorral hajtott gépek takarították be.

Jelenleg még nincs élhető alternatívája a belsőégésű motornak - de elég sokan dolgoznak rajta hogy legyen.


Szerintem - és ezen ne sértődj meg - a gondolkodásod eléggé "rövidlátó". Hasonlóan mint amikor egy magát természetvédőnek kikiáltó valaki azt mondja, hogy ne legyen atomerőmű, mert veszélyes. De azt nem mérlegeli, hogy mennyi energiát termel, amit egyéb esetben mondjuk gázerőművel kellene megtermeltetni, mert a szélerőművek csak rásegítésre jók.


De ha Te életképes, gazdaságos megoldást tudsz a kiváltására, akkor légy kedves oszd meg.

2013. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%

"És kőolajszármazék helyett mivel üzemeltetnéd? Alkohollal, amit jellemzően olyan anyagokból (pl. gabonák) lehet előállítani, ami élelmezési célra is megfelel - így jól megdrágulna az ennivaló... "


Nem drágulna, de persze senki sem várja el, hogy mindennel tisztában legyél.

2013. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem csak, hogy nem drágulna, de még olcsóbbá is válna két okból:


1. A betakarítást nem kőolajszármazékokkal üzemelő gépek végeznék.

2. A termelő a szárért is elfogadható árat kapna így nem kellene a mag (gabona esetén) árát emelnie.

2013. jan. 3. 13:44
 6/23 A kérdező kommentje:

"pl. a számítógépet amiről ezt kiírtad is a Távol-Keletről hozták, valszeg hajóval. De az ebéded hozzávalóit (vagy amin felnevelték a haszonállatot) is belsőégésű motorral hajtott gépek takarították be. "


Épp erről szól a kérdés, nem? Hogy épp ezeken kellene már változtatni.

2013. jan. 3. 13:45
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Ó, biztosan én nem vagyok tisztában azzal hogy járműves/műszaki ügyekben mi és hogyan van... :D


Na, akkor légyszíves világosíts fel. De csak olyan dolgokat mondhatsz, amiket bizonyítani is tudsz. Tehát vízzel működés és egyéb örökmozgók kizárva. És az is, hogy térjünk vissza az ősközösséghez és mindent kicsiben, a kertünkben termeljünk meg.

2013. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem - és ezen ne sértődj meg - a gondolkodásod eléggé "rövidlátó"."


Akkor rólad mit mondjunk? Sem gazdasági, sem technológia szempontból nincs rálátásod a dologra csak azt a propagandát másolod be érvként, melyet az olajipari lobbi megetetett veled.

2013. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

"Hogy épp ezeken kellene már változtatni."


Én képes vagyok elfogadni az álláspontotokat, amint komplett, tudományosan igazolható és működőképes megoldást tudtok mondani. Épp azért megy benzinnel/gázolajjal a jármű, mert nincs jobb. És nem azért, mert akinek járhatóbb ötlete van azt megölik vagy elássák...

2013. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
#8 - akkor világosíts fel a Te igazságodról. Ez az energialobbi-szöveg ismerős már, jöhetnek a tények amiket fel tudsz sorakoztatni a saját igazad mögött.
2013. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!