Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy a tranzakciós...

Jól látom, hogy a tranzakciós adóval megint a kistelepüléseken élőkkel szúrnak ki leginkább?

Figyelt kérdés
Ugyanis az egyetlen mód, ahol nem kell adót fizetni, az a kártyás fizetés. De nagyon sok helyen, pl. a saját falumban sincs olyan bolt, ahol kártyával fizethetnék. Van egy automata és kész. Tehát muszáj felvennem a készpénz, mert mást nem fogadnak el. Másik lehetőség ha bemegyek a 22 km-re lévő városba vásárolni, itt elfogadják a kártyát, csak hogy mire kifizetem a buszköltséget ugyanott vagyok. Nektek erről mi a véleményetek?

2013. jan. 21. 09:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
9%
Azt gondolom, hogy mint a magyarok többsége, te is csak a rosszat látod meg mindenben. De ha neked így jó, akkor gratulálok.
2013. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Oké. Szerinted ebben mi a jó, amit én nem látok?
2013. jan. 21. 10:47
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul látod. A tranzakciós adóval mindenkivel kiszúrtak. Nem azért, mert létrehozták, hanem azért, mert a propaganda szerint a bankokra vetették ki, de a nép fizeti (röviden szólva hazudtak).

A kártyás fizetésnek semmi köze az adóhoz. Annak a bankok üzletpolitikájához van köze. Az más kérdés, hogy normális állam a bankok üzletpolitikáját ellenőrzi. Ha kártyával fizetsz úgy általában, akkor mindössze nem kell pénzt hordanod magadnál. Az üzletpolitika szerint egyes esetekben, ha az automatából pénzt veszel fel, azért a bank jutalékot (nem adót!) számít fel, más esetekben viszont nem. Ez bankoktól függ. Persze ez se ilyen egyszerű, mert egyes bankoknál ingyenesen veheted fel a pénzed az ATM-nél, viszont kevesebb kamatot fizetnek. A konkrét helyzet megállapítása csak bizonyos számolás után lehetséges.

2013. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Amúgy egy költői kérdés: Mikor nem hazudtak?

2013. jan. 21. 11:12
 5/35 anonim ***** válasza:
28%
Jól.
2013. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

"Azt gondolom, hogy mint a magyarok többsége, te is csak a rosszat látod meg mindenben."


A magyarok többsége alapvetően optimista, mindenben csak a jót látják, de ha valami már szar azt el kell ismerni.

2013. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
47%
Nem értek egyet azzal, hogy csak a kistelepüléseken élőkkel szúrtak ki, mert a pénzfelvétel eddig sem volt ingyen. Most esetleg valamivel többet kell érte fizetni, de ez a városiakra és éppúgy vonatkozik. Városban sem lehet mindent kártyával fizetni. Pl. csekkeket, albérleti díjat, magántanárt, autószerelőt, pizzafutárt, stb, stb...
2013. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
47%

ma 10:27


Hagy kezdjük már el látni abban a jót, hogy többet fizethetünk. Ja tényleg ami pár éve megszorítás volt az akkor népnyúzás, most hazaszeretett, jótett.

2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem mi a gond. Én az UniCredit banknál vagyok, ingyenes a számlavezetésem, ingyenesek a csoportos beszedési megbízások, egyedül a készpénz felvételnek van díja. Minden más ingyenes. Egy feltétel van csak, legalább 120.000 Ft jóváírás kell havonta, ami nem sok(még az átlagbért sem éri el), szóval bőven teljesíthető. És ilyen lehetőség szinte minden banknál van, csak aki nem tájékozódik, az így jár. Egyébként már akinek csak a minimálbér összege kerül jóváírásra, már avval is jól jár, szóval nem értem ezt a tranzakciós adóval való óbégatást. Persze ugye sokan nem tudnak másban, csak készpénzben gondolkodni, mert hülyék a modernebb dolgokhoz. Nekem nincs is készpénzem, minden ügyet internetes bankon intézek. Rengeteget spórolok így.
2013. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

"A magyarok többsége alapvetően optimista, mindenben csak a jót látják,"


Optimista? Egy nagy sza*t! A magyarnál pesszimistább néppel még találkoztam. Mindenben a rosszat keresi csak! Lásd a rezsicsökkentés. Eddig az volt a baja, hogy sok a gáz ára, most hogy csökken, most az a baja. Komolyan nem értem az emberek miért ilyen idióták? Meg belekötnek abba, hogy az a 10% csökkenés, nem is 10. És akkor mi van? Az elmúlt években minek csökkent az ára akár 1 forinttal is? Semminek!

2013. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!