Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai miért támogatja a...

Bajnai miért támogatja a kockázatokat jelentő GMO szabályozás feloldását hazánkban?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 22. 10:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi lehet az oka, bár ellenőrizni nem tudom, igaz-e.


"A kutató szerint az unióban jelenleg termesztésre engedélyezett két GM növénynek nincs nagy gazdasági jelentősége Magyarországon. Más lesz viszont a helyzet, ha Brüsszel áldását adja a burgonyavésznek ellenálló burgonya, illetve a kukoricabogárnak ellenálló kukorica termesztésére. A magyar gazdák ugyanis csak a kukoricabogár elleni vegyszeres védekezésre évente 4 milliárd forintot költenek. Dudits szerint éppen a GM növények segíthetik a kevesebb kémiai szert igénylő, környezetkímélő és fenntartható agrárgazdálkodást."

[link]

2013. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem Bajnai tulajdonképpen jót akar csak rosszul csinálja?
2013. jan. 22. 10:47
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Az hogy jó akar vagy rosszat az másodlagos... EGy biztos ő ezt akarja bevezetni! Mindenki más tudja, hogy a természetrendjét megbontani nagy felelőtlenség ... Egy ilyen agresszív növény fajtákat nem szabad elterjeszteni,... Van annak oka, hogy a bogár is elkerüli ezeket a növényeket ...
2013. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

"Van annak oka, hogy a bogár is elkerüli ezeket a növényeket"


Valójában egyetértek, én is óckodom a génmanipulált kajától, de azért ne felejtsük el, hogy ha csak a természetes megoldásokat alkalmaznánk, már felkopott volna az állunk. (Lásd: többszáz éves nemesítések, keresztezések, stb.)


Szóval nehéz kérdés. Valószínűleg azért is van tiltva, mert egyelőre nehéz különbséget tenni a veszélyes és a megbízható technológia között. Valójában mi is egy kalap alá vesszük, mint pl. az E-számokat. Pedig azok közül is sokat többszáz éve használnak nagyanyáink.

:)

2013. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

Első ez így nem. Vagyis igaznak igaz, hogy kevesebb vegyszert kell a termesztéshez felhasználni, a gyógyszeriparban viszont jóval többet.


Nem ártana, ha tisztában lennétek néhány dologgal. Önmagában az is, hogy marhákat fű helyett kukoricával olyan betegségeket, vírusmutációkat okozott, melyek a természetben eddig nem fordultak elő.


https://www.youtube.com/watch?v=qSrT5MTmR4g



Aki Bajnait támogatja a népirtást támogatja!

2013. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

"de azért ne felejtsük el, hogy ha csak a természetes megoldásokat alkalmaznánk, már felkopott volna az állunk."


És itt kerül újra képben a túlnépesedés problémája. Erre pedig nem a már élő emberek génmanipulált növényekkel való kiirtása az igazi megoldás, hanem a születésszabályozás.

2013. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
9%

Az is "egyfajta" génmanipuláció, amivel az almafajtákat létrehozták, a csemege kukoricáról vagy a banánról már ne is beszéljünk. De említhetnénk a sok kutyafajtát is, amik már elég messze állnak a természettől. :))


Tudom, hogy a génmanipuláció más módszer, de valószínűleg ilyesmire gondol, aki engedélyezni akarja.

Próbálok választ találni a kérdésre. :)

2013. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Off:

Nem értem, miért engem pontoztok le, és miért engem kérdeztek, mikor én csak idéztem valamit, ami talán válasz a kérdésre. Direkt utaltam rá, hogy mindenki saját felelősségére olvassa.

2013. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"nem a már élő emberek génmanipulált növényekkel való kiirtása az igazi megoldás, hanem a születésszabályozás."


Miért, szerinted túl sok a magyar? Ennyit a "népirtásról". :DD

2013. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

vagy a rózsaszínű halak vagy foszforeszkáló akváriumi halak ... Van benne potenciál... Pár év múlva már kitudja 4 mellű csirkéket fognak nevelni gmo-s kultúrákon...

Idővel a gmo-s növényeken is megjelennek a kórokozók a bogarak, amiket direkt ilyen célra fejlesztenek ki ...

2013. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!