Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják sokan lejáratni...

Miért akarják sokan lejáratni elhazudni a múltrendszert?

Figyelt kérdés

Olvastam sok hozzászólást ami egyszerűen nem igaz.

Én 1989 ben már mint technikus mentem el nyári munkára a fősuli előtt. A festőknek, hideg-meleg burkolóknak voltam a művezetője egy nagy cégnél. Cáfolom hogy akkor sumákoltak és nem dolgoztak, mert ugye norma rendszer volt.


1l tej 18 Ft, 1kg kenyér 20 Ft stb stb az órabérem meg 65Ft volt napi 8 ó ban szabad szombattal és vasárnappal úgy 12-13000Ft-t kerestem. Ez kb ma 150000Ft nek felel meg nettóban. Az az, igaz nem volt sokkal jobb mint ma de!

És itt van az eb elhantolva! A szakik (aki haladni akart) nap mint nap rohantak fusizni, ahogy hétvégenként is tették, mert volt munka bőven. Így viszont még egy fizut összetudtak verni. hangsúlyozom hogy nem mindenki, csak aki tenni akart azért hogy neki legyen. Ma egy átlag szaki 120-130e között keres ami már kevesebb mint akkor, csak hogy sokkal több munkaidővel. Esélye nincs mellékesre. Az az hiába akar nem képes a mai helyzetbe átvetítve 250e ret keresni.



#multrendszer
2013. jan. 24. 07:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

13:26

"Ma kb 3× eladósodotabak vagyunk mind ezek ellenére. "


Kb. ugyanolyan szinten vagyunk eladósodva, mint 1989-1990-ben, igaz most az EU részeként némileg biztonságosabbnak minősül a helyzetünk, ezért is mer Orbán ekkora pofával szabadságharcolni.


Másrészt a GDP arányos államadósságot 2001-re sikerült jóval 60 % alá levinnünk, onnantól indult be a "II. Kádár-korszak", ugyanaz a felelőtlen, hitelekre alapozott jóléti túlköltekezés, amit "Jani bátyádék" oly' szépen műveltek a nyolcvanas években.

2013. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!