Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékeztek még a népköztársasá...

Emlékeztek még a népköztársaságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

emlékezték még az úttörő, kisz táborokra?

emlékeztek még a 70 80 évekre?

szerintem abba az időbe más emberek éltek más milyen volt a légkör...

Mi lett volna ha nem Rákosi vagy Kádár "vezette" volna az országot? Mi lett volna ha nem ilyen gyurcsány lendvai ildikó félék ültek volna az mszmp be?

Mi lett volna ha nem hazudozásra AVH ra titkos rendörségre épült volna a népköztársaság?

Mi lett volna ha lett volna 1 karizmatikus vezetőnk akkor, és a népet szolgáló párt...

Mi lett volna ha tényleg, pártal néppel 1 let volna az út :S

nem akarom elhinni, hogy ez a szemét kapitalizmus jobb és sokkal jobb... nem akarom elhinni hogy a liberális demokrácia a követendő példa, vagy örökké gyűlölködve kéne élni 1 vad nacionalizmusban, ki szeret egész életébe gyűlölködni? persze a teljes országunkat én is ahogy mindenki vissza szeretném kapni... ezt az igazságtalanságot is a kapitalisták csinálták... és mi őket követjük.. jól van ez így?


2009. szept. 1. 03:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Zár


Nem a pártokban van a megoldás, hanem a népmozgalmagkban.


Nyit

2009. szept. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A Mi lett volna,ha kérdéseknek nem sok értelme van.

Én már a Horthy-korszakban is éltem,ezért a tapasztalataimat írom le:

A nyilas időket és a háborút nem kívánom vissza,éppúgy mint a Rákosi-korszakot sem.Totális diktatúra volt,senki nem volt biztonságban.,még a kommunisták sem.Ha mondtál valamit a rendszerre,vagy a SZU-ra,akkor könnyen elvitt egy éjjel az ÁVH,és talán soha nem tértél haza. stb.

A Kádár-rendszer a forradalom után hasonló volt.De a 60-as évek közepétől normalizálódott a helyzet.Kádár igen jó politikus volt ( még ha ma ezt nem is ismerik el ),remekül tudott lavírozni a SZU-val szemben az ország érdekében.Ezért volt Magyarország a legjobban élhető az összes szoc.ország közül.A forradalom után az emberek tudomásul vették,hogy csak magunkra számíthatunk,és ebben a rendszerben kell élnünk,úgy,ahogy lehet.Igaz,hogy nem volt szólás- és vallásszabadság,nem mehettél szabadon külföldre,nem voltak Jogvédők, de: aki akart dolgozni,volt munkája, a gyereke valóban ingyen tanulhatott,a többgyerekes családok is tudtak házat,lakást építeni.A családok legalább kétévente mehettek valamelyik Szakszervezeti üdülőbe gyerekestöl fillérekért üdülni.A Munka Törvénykönyve valóban védte a dolgozót,nem lehetett csak úgy,komoly indok nélkül kirúgni valakit,mint ma.Nem az emberek voltak mások,de akkor látták értelmét a munkájuknak,és volt jövőképük.

Az akkori vezetők jobban éltek ugyan,mint a melósok,de ekkora kül9nbség,mint ma nem volt.

Igaz,hogy a munkahatékonysága nem volt megfelelő,éppen a teljes foglalkoztatás érdekében,és a gazdaság is irányított volt,és nem sokáig lehetett volna fenntartani.De az embereket ez nem igazán érdekelte

,mert megtudtak élni a jövedelmükből.

A lét határozza meg a tudatot! És ez ma is így van.

Mit ér a szabadság stb.,ha nem tudsz kenyeret adni a gyerekednek?

A rendszerváltás és a kapitalizmus a pártoknak és a politikusoknak ,meg a milliárdosoknak jó, de ezen nem tudunk változtatni.

Sajnos ez az erkölcs teljes lezüllését és a gyűlölködést is magával hozta.

2009. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
07:08: Szerinted most "szabadság" van? Szerintem nem.......
2009. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kell a demokrácia de kell a gazdaság és a politika oldaláról a fegyelem is.

Nem lehet úgy nyerni egy választáson hogy utánna már minden mindeggy mert 4 év az már tutti és a lényeg hogy lehet lopni! Vagy nem számít a holnap csak éljük túl a mát (politikailag) és ennek alárendeljük a gazdaságot és az ország vagyonát,az emberekéről nem is szólva!


És igen is kell az 5 éves terv csak másként, mint

NEMZET GAZDASÁG ÉS ÉRTÉK!


A jobbikos szímpatizánsok foglalkozzanak kevesebbet a cigókkal, a balosok próbáljanak meg racionálisabban és radikálisabban a nemzeti értékeben gondólkodni.

(ami nem azt jelenti hogy őket nem tartom magyarnak)

2009. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek a válaszaitokkal

egy kérdéssel egészíteném ki

mért kell külön választani a jobb és baloldalt? 1 párt mér lehet csak jobb ill. bal oldali?

Mért nem képviselheti egy nagy párt mind két oldalt, védje a munkásokat, ugyanakkor azért ne hagyja hogy 1 szomszéd ország szembe köpjön... (ez csak 1 példa)

szóval mért ne mosódhatna el a határ?

2009. szept. 1. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerinted most "szabadság" van? Szerintem nem......"


De imádom ezt a primitív gondolkodást.


A szabadság most sem tökéletes, mert tökéletes szabadság nincs (ha leépítesz minden korlátozást, akkor anarchia van, de még az sem = tökéletes szabadság). Ha neked csak a tökéletes szabadság szabadság, akkor sosincs szabadság.


Másrészt most nagyobb a szabadság, mint Kádár apád idejében, és akárhogy kapálózol, ezt nem tudod megcáfolni. Oda utazol, ahova akarsz, többféle terméket vehetsz, nincsenek korlátozva a tanulási lehetőségek, többpártrendszer van, nemcsak tragacsokkal lehet járni sok év várakozás után, ha külföldre mész, nemcsak kötött mennyiségű (éhenhalásra elég) valutát lehet kivinni stb.


Szóval most TÖBB a szabadság, mint régen, és ha ezt nem bírod értékelni, akkor született rabszolga vagy.

2009. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mért kell külön választani a jobb és baloldalt? 1 párt mér lehet csak jobb ill. bal oldali?

Mért nem képviselheti egy nagy párt mind két oldalt, védje a munkásokat, ugyanakkor azért ne hagyja hogy 1 szomszéd ország szembe köpjön... (ez csak 1 példa)

szóval mért ne mosódhatna el a határ?"


A társadalmat nem egyforma emberek alkotják. Ráadásul nem egyforma helyzetűek a társadalom tagjai. Különböző rétegek és csoportok vannak. Az ők képviseletére ún. pártok vállalkoznak. Ezek többféle módon különbözhetnek egymástól, pl. a liberális-konzervatív, a radikális-konzervatív, a szocialista/liberális/konzervatív, a baloldali-jobboldali stb. frontvonalak mentén. Általában egy párt akkor tud kormányozni, ha többségbe kerül. Ezért annyi érdekcsoport érdekeit próbálja felvállalni, hogy meglegyen neki a többség. Modern demokráciákban általában kevés (többnyire 2) jelentős párt verseng a hatalomért. Ennél nem kell több, ugyanis csak az a párt kormányképes, aminek többsége van, ezért előbb-utóbb szükségszerű, hogy kevés párt marad, a többi kiszorul a versenyből. 1-re viszont nem csökkenhet a pártok száma, mert 1 párt csak akkor maradna, ha létezne olyan szuperpárt, amivel mindenki mindig elégedett és ezért nem akar változást. Ilyen azonban a valóságban nem fordul elő. Még a japán LDP-t is leváltották most vasárnap, pedig 1955 óta csak 1 évet volt korábban ellenzékben.

2009. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!