Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az amerikaiaknak az volt a...

Az amerikaiaknak az volt a terve Teheránban (1943) és Potsdamban (1945) is hogy hazánkat Németországhoz csatolnák. (? ) Többi lent.

Figyelt kérdés

Olvastam róla többször is hogy az amerikaiaknak még Potsdam-ban is volt olyan tervük hogy Németországot két részre osztanák.

Lenne egy Észak Németország,tulajdonképpen ez a mai Németország lett volna Bajorország és Baden Württemberg kivételével.

Továbbá Észak N.országhoz tartozott volna Szilézia is amit tudjuk hogy a lengyelekhez csatoltak kárpótlásul amiért a szovjetek elfoglalták Kelet Lengyelországot.

Továbbá lett volna Dél Németország,ami tartalmazta volna Baden Württemberg-et,Bajorországot,Ausztriát és Magyarországot is.

Nem mondhatni hogy egy röpke felvetés lett volna az USA részéről hisz még Potsdamban(1945)is ezt a tervet akarták megvalósítani csak hát az oroszok egészen Berlinig vonultak és onnan nem is mozdultak pár évtizedig.

De Poroszországban és Sziléziában olyan pusztítást,gyilkolást,nemi erőszakot stb követtek el a ruszkik hogy a németek tömegesen menekültek a mai Németország területére.(exodus)

Szóval a magyaroknak mennyire lett volna jó ha most egy Dél Németország nevű országban élnénk?

Mennyire lehetne használni a magyar nyelvet?stb..



2013. febr. 9. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb annyira lett volna jó mint a Monarchiában..(vagy még rosszabb)
2013. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez Churchill terve volt, nem az amerikaiaké, viszont a szovjetek ellenállásán elbukott.

Szövetségi államként képzelte el Churchill, tehát a magyar nyelv lett volna a hivatalos Magyarországon továbbra is.

Jó akkor lett volna, ha ez a fiktív ország nem a szovjet megszállási övezetbe került volna.

Amúgy elég valóságtól elrugaszkodott elképzelés volt.

2013. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv megmaradt volna , Németországban a szorboknak is megmaradt a nyelvük , kultúrájuk.

Németül viszont minden magyar jól tudna.


Mennyire lett volna jó?

Nehéz megmondani.

2013. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:

Annál ami történt valószínűleg jobb lett volna.

Az amerikaiaknak is volt olyan elrugaszkodott elképzelésük hogy visszaállítják a Monarchiát Németország ellensúlyozására, emigránsokból próbáltak katonákat is beszervezni ehhez, de győzött a józan ész és lefújták az egészet.

2013. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom azért csak jobb lett volna mint a csángóknak a románoknál akik megmagyarázzák nekik hogy ők tulajdonképpen románok akiket a *** magyarok elmagyarosítottak annakidején.
2013. febr. 9. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy linket dobjál már erről, mert én erről nem hallottam....1 linkel támaszd már alá amit itt leírtál... mert így nagyon, egy kitalált történetnek hangzik...
2013. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Jajj micsoda világ, mindenre linket kérnek. Az internet tele van hülyeséggel gyerekek. :)


Amúgy, mint írtam, a kérdező téved, mert Churchill nevéhez fűződik az ötlet:


Churchill távirata Roosweltnek: „Mint tudja, nekem mindig határozottan tetszett az az elképzelés, hogy Bécs egy nagy dunai konföderáció fővárosa legyen. Én ebbe Magyarországot is belevenném”


[link]

2013. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!