Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Budapestet elkerülő új...

A Budapestet elkerülő új vasútvonalat nem lehetne elítéltekkel felépíttetni? Sokkal olcsóbban kijönne.

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A rabszolga munkája szükségképpen hanyag.
2013. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah, csak lehet apádnak másnap nem kellene bemenni dolgozni, mert a cége nem kapta meg a kedvező ajánlat ellenére se a munkát, mert a rabok ingyen nyomják.
2013. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kalergi: teljesítmény alapján kapnának ennivalót.
2013. márc. 1. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a rabok annyira értenek a vasútépítéshez? Másrészt a vasútakat már csak gépekkel építjük.


[link]


Harmadrészt hiába ingyenes a munkaerő, 10szer annyi idő alatt épülne meg, így máris több pénzbe kerülne mint ha géppel épülne. De ez nonszensz, mivel szakképzett emberek kellenek hozzá.

2013. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szakképzettség nélküli melóra velük.. Uránbánya.
2013. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az nem lenne demokhatikus... Meg hogy nézne ki hogy egy gyerekgyilkos munkát végez, nem lenne emberséges. (ironizáltam)
2013. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha akarná se tudná jól csinálni, meg hát sokáig is tartana. Nemhiába csinálják ezt már géppel.
2013. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te fel tudnál építeni egy vasútvonalat szakképesítés nélkül?
2013. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pro Patria ***** válasza:

Egy biztos: én nem szállnék fel arra a vonalra.

Fentebb kifejtették már előttem.


Viszont azt eddig is szorgalmaztam, és most látok is rá törekvést, hogy az elítéltek legyenek hasznosítva a társadalom számára, ha már ingyen el vannak tartva annak terhére - bűnöző mivoltuk ellenére.

Ha végigmész egy úton, az árokban mindenhol szeméthegyek. Sok területet felvert a gaz. Ezeket ingyen meg lehetne oldani velük. Más úgyse csinálná meg.

Másik, ami viszont anyagi ráfordítást is igényel, a járdára aszalódott rágók feltakaríttatása, vagy a graffitik eltüntetése.

Talán ha neki kellene kijavítania a padot, legközelebb, ha kiengedik, nem fogja majd összetörni, például...

2013. márc. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!