Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan kampány...

Támogatnátok egy olyan kampányt, ami népszerűtleníti az alkoholt és a cigarettát, de népszerűsíti a nyugtatókat?

Figyelt kérdés

Ahogy én látom, a legtöbb ember aki rendszeresen él az alkohollal és a cigival, az egyfajta nyugtatónak használja őket, de az orvosi nyugtatószerek jóval kevésbé egészségkárosítóak, mint az alkohol és a cigi.


Támogatnál-e egy olyan programot, ami megpróbálja az alkoholistákat, dohányosokat nyugtatókra átszoktatni?



2013. márc. 6. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor egy seduxen vodkával nullában vagyok.
2013. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem, nem támogatnám. Az orvosi nyugtatószerek rendszeres használata igenis károsítja a szervezetet. Sokkal jobban, mint mondjuk a cigi. Kemény dohányosok kényelmesen eléldegélnek 80 éves korukig. És ez nem egy kiugró eset, egyszerűen a cigitől nem hal csak úgy meg az ember. Ezt akarják elhitetni a nagy egészségvédők, de egyáltalán nem igaz. Én nem dohányzom, de egyáltalán nem tartom olyan szörnyű dolognak. Az alkoholizmus sokkal súlyosabb, de egyrészt senki nem adná föl az alkoholt az orvosi nyugtatószereidért, másrészt egyáltalán nem ugyan az a hatásuk. Szóval a felvetésed értelmetlen.
2013. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
26%
ne felejtsük el hogy minden gyógyszer méreg,tehát nem.
2013. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyugtató nem képes kiváltani a drogokat (effektíve az alkohol és a nikotin is drogok). A függők jelentős részének nem is jelentenek élvezetet, csak kényszert. Egy dohányos ismerősöm szerint a dohányzásról nem lehet leszokni, csak abbahagyni - neki sikerült. Aki pedig le akar szokni, az nem nyugtatókkal tömi magát, hanem inkább a nikotint pótló szerekkel, esetleg házilag cukorkával, amit lehet rágcsálni helyette (nagyapámnak így sikerült 15 éve, azelőtt 30 évig volt láncdohányos, most 76)


Mi több, a nyugtatók sem egészségesek, és ugyanúgy rájuk lehet szokni.


Tehát nekem hirtelen kb. 0 okom maradt, hogy támogassak egy ilyen kampányt.

2013. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kemény dohányosok kényelmesen eléldegélnek 80 éves korukig. És ez nem egy kiugró eset, egyszerűen a cigitől nem hal csak úgy meg az ember."


Ez csak azért tűnhet így, mert a még élő 80 éves bagósokat láthatod, de a már elhunytakat nem.

A dohány mellesleg kiváló bevételi forrás az államnak, tehát már csak ezért sem érdekük fellépni ellene.

2013. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sz1u ***** válasza:
100%

Én szeretek borozni, ill. sörözni. Nehogy már egy baráti összejövetelen bor-, vagy sörivászat helyett bevegyünk egy-egy tablettát!


A dohányzáshoz nem szólok hozzá, mert én nem dohányzom.

2013. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gond, hogy a "nyugtatók" additívek (az igazi nyugtatók, nem a szárított gaz, aminek ""nyugtató"" hatása van).

Én már sok fajtát próbáltam, a hosszú felezésű idejűtől az ultra rövid eliminációs felezési idejűig. Nem egy jó dolog. De tény: jobb mint a szesz (nem okádod tele a szobát, nincs tőle cefreszagod és nem vagy másnapos). Én gyűlölöm az alkoholistákat, pláne azokat, akik még májerkodnak is mellé, hogy ez milyen nagy hungarikum. A gyógyszer viszont betegeknek való. A heroinfüggőket is nyugtatózzák időnként, ami segít a leszokásban.

2013. márc. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te sosem olvastad még a gyógyszeres papírokon mennyi mellékhatásai vannak a gyógyszereknek??!!!Milliószor károsabbak mint a cigi,csak az a gyógyszeriparnak ontja keményen a lét,mert a hatóanyag fillérekbe kerül,és méregdrágán vetetik meg veled,még akkor is ha felesleges, mert beléd beszélik a reklámok,hogy minden nyavalyára szedjél minél több sz@rt! Nem 20 éves vagyok,24 éve cigizek,elég sokat,de sosem voltam beteg,csak 2 évente náthás vagyok,azt pedig 2 nap alatt kikúrálom boros teával,v.csak borral!A cigi meg OV-nak borítja a zsetont, és most be van sz@rva,hogy ha mindenki e-cigire vált,"mehet utcaseprőnek",mert "még nincs elég vagyona"! Mivel tudjuk hogy az egész Föld nevű bolygót is magának akarja,neki minden kell bármi áron!
2014. aug. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!