Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jobb? Elvállalni egy...

Mi a jobb? Elvállalni egy fekete munkát, minimálbéren dolgozni vagy várni a csodát? Esetleg vmi más?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsán hangzik, de a minimálbérből lehetőséged van éhen halni, a fekete munkát halálodig kéne csinálni semmi biztos nincs benne, szóval érdekes a helyzet.

Sok helyen mondják, hogy a minimálbéresek azért szegények, mert ezt vállalták... De hát van jobb?? Friss diplomást nem vesznek föl, bizonyos életkor felett nem vesznek föl, szakképzettek már alig vannak, azok se tudnak elhelyezkedni...

Lehet menni külföldre, de az mégis más, és ott meg tök egyedül maradsz...



2013. márc. 7. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
"Lehet menni külföldre, de az mégis más, és ott meg tök egyedül maradsz..." Igen,ott más, ezerszer jobb. (legalábbis nekem) . A párommal mentem ,szóval nem vagyok egyedül, Magyarországon meg amúgysem voltak igazi barátaim, nem hiányzik semmi, turistaként jó visszamenni, max 1 hétre.
2013. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 rémuralom ***** válasza:
90%

A "külföldön nem jó, mert egyedül maradsz" problémára az a megoldás, hogy ha van egy-két jó barátod, akik szintén gondolkoznak a dobbantáson, azokkal összebeszélsz, és velük együtt mész.

Ha itthon akarsz maradni, akkor a minimálbéres melót javaslom. A feketét nem, mert bizonytalan, és nem jár érte eü-ellátás, ha meg magadnak fizeted a tb-t, miközben évek óta nincs bejelentett jövedelmed, az gyanús lehet a naviknak. Esetleg a szürkét, ha van rá lehetőséged: minimálbérre bejelentve, az azon felülit zsebbe.

2013. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha választani lehet a fekete a munka a legjobb.
2013. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hét éve dolgozok egy családnál.Nem vállalkozók.Fát vágok,takarítok,javítok satöbbi.Az asztaluknál ebédelek,előtte éhen voltam az önkormányzat meg a munkaügy jóvoltából,évekig.Megbecsűljük egymást,a pesti fiamat is tudom támogatni.30 éve paksot építettem.
2013. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyomrod bírja a legalizált bűnözést, elmehetsz afféle porszívóügynöknek, arra mindig van kereslet és a képzetlenség sem hátrány.
2013. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!