Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Értékelitek, hogy Magyarország...

Értékelitek, hogy Magyarország egy független, demokratikus ország vagy ennek nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Politikailag (EU, NATO tag), gazdaságilag (EU, IMF, WTO) nem független, de legalább nem vagyunk katonai megszállás alatt, mint például Bosznia, Koszovó vagy Ciprus.

Ez szerintetek meddig tartható még fent, ha az ország nagyon különcködik vagy kiéleződnek a társadalmi ellentétek, mennyi az esély a katonai intervencióra?


2013. márc. 12. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Független ugyan, de már NEM demokratikus! Katonai intervenció biztosan nem lesz, de forradalom még lehet. Már most is nagy a társadalmi ellentét a gazdagok és a szegényebbek között.
2013. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Kitörölhetjük a függetlenséggel ha nyomorognak az emberek.
2013. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
100%

"de legalább nem vagyunk katonai megszállás alatt"


Ha már ezt is értékelni kell, akkor nagy a baj.

2013. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Most mindössze három kérdésem van?


1.Mitől és mióta független?

2. Mitől és mióta demokratikus?

3.Tisztában vagy vele, mit jelent a demokrácia kifejezés?

2013. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Független, ugyan már külföldi főleg Német tőke nélkül megdöglenénk a saját vérünkbe fetrengenénk. Ennyit a nagy függetlenségről, egy ország akkor független ha semmilyen módon, sem gazdaságilag, sem politikailag nem függ más országtól. Nagyon kevés valóban független ország van a világon.

Magyarország demokratikus még akkor is, ha csak látszólag DE demokratikus mert megválasztott úton került hatalomra a FIDESZ, van AB még ha teljesen lényegtelen akkor is.

2013. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem független.

És megszállás alatt vagyunk , csak nem katonai.Szélsőséges erők , pontosabban szélsőséges liberálisok megszállása alatt vagyunk , úgy mint Németország , Ausztria , Franciaország.

2013. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Az igaz, hogy nem állnak katonák az utcán és nem bombáznak minket, de ettől még nem vagyunk függetlenek, lásd EU. És az sem igaz, hogy demokratikus ország lennénk, ugyanis a demokrácia lényege, hogy a parlament hozza a döntéseket fer módon. Viszont ahol 2/3-os többség van, ott már mondhatni pártállam van, hiszen úgyis annak az egy pártnak az akarata érvényesül, tehát ez így nem demokratikus rendszer!


Amúgy meg inkább lennénk az USA egyik befolyási övezete, vagyis nem önálló ország, ha az embereknek lenne munkája, fejlettebb lenne a közoktatás, ésszerűbb az egészségügy és nem az 50 éves metrókon, buszokon és kátyús utakon kellene utaznunk...

2013. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Magyarország se nem független ,se nem demokratikus.
2013. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Értékelném,ha az lenne.
2013. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból nincs független állam, mindegyik függ a többi állammal való gazdasági kapcsolataitól, persze, van amelyik kevésbé. Németországnak például szüksége van ránk az ő gazdaságuk működéséhez, és egy esetleges államcsőd esetén hamarabb megmentenének, mint Görögországot.

A nemzetközi szervezetek nem csökkentik az ország függetlenségét, pont hogy megnövelik az érdekérvényesítő képességét. Ha meg nagyon nem tetszik az adott szervezet tevékenysége, ki lehet belőle lépni. Konkrétan az EU minimálisan szól bele a tagállamok dolgaiba, fő tevékenysége a közös piac működőképességének fenntartása. A NATO sem kötelez minket semmire, kivéve az 5. cikkely szerinti műveleteket, de ilyenre még nem került sor. A válságkezelő műveletekben nem kötelező részt vennünk, csak azért tesszük, hogy legyen jó pontunk. Az IMF és a WTO meg aztán főleg 0 hatással van ránk, leszámítva az IMF hitelt, amit önként vettünk fel, vállalva annak a következményeit cserébe az alacsony kamatokért. De mivel már ezt is visszafizettük a magánnyugdíjpénztárak 'megvédésével' és államkötvény kibocsájtással, az IMF sem szólhat bele semmibe.

2013. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!