Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legalapvetőbben min kellene...

Legalapvetőbben min kellene változtatni a magyar politikában, hogy az ország a lehető leggyorsabban rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
El kellene engedtetni az államadósságot. Mi is elengedtük a szovjetet és felajánlották Antall Jozsefnek is, persze ő visszautasította a nevünkben -.-
2013. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén?Mindent újra kellene írni ,a jogszabályokat , alkotmányt , adózási rendszert , mindent.
2013. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"El kellene engedtetni az államadósságot. Mi is elengedtük a szovjetet és felajánlották Antall Jozsefnek is, persze ő visszautasította a nevünkben -.-"


Te meg miről beszélsz? A szovjet államadósságot úgy kaptuk meg, hogy kaptunk egy csomó szovjet ipari dolgot ingyen. Jobb híján egyébként, mert szinte borítékolható volt, hogy a szovjet ipar össze fog omlani és akkor nem fogják tudni kifizetni kp-ban.

2013. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Legelsőnek a rendszerváltó pártokat kellene eltakarítani, mert addig a háttér a lobbi megköti a kezét minden erőnek a nemzetgazdasági érdekek kiszélesítését illetően.

Csak gondolkodj!

A szocializmusban kinek lehetett annyi pénze hogy támogató lehessen? A rendszerváltás után közvetlen kinek lehetett?


Csak a nyugati nagytőkének, ne is fejtegessünk.

Ez pedig paradox.

2013. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 titak ***** válasza:
100%
Először is egy olyan kormányfő kellene aki nem a saját érdekeit tartja a legfontosabbnak, utána már jöhetne egy kormány ami képes lenne akár a pártját is feláldozni az országért.
2013. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nefri ***** válasza:
77%
Nem a magyar politikával van a probléma, a politika az mindig olyan, amilyen a nemzet. A magyarság mentalitásán, erkölcsi szintjén, normáin kéne változtatni, hogy látványosan előrébb jussunk. Pl ha egy varázsütésre lecserélődne a lakosság németekre vagy japánokra valszeg pillanatok alatt Európa leggyorsabban fejlődő országává válnánk. Amíg a lakosságnak csak azon jár az agya miként bliccelheti el az adóbevallását és azon siránkozik, hogy mi minden nem tetszik neki a sorsában, kár a politikát okolni az ország lassú fejlődéséért.
2013. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nefri válasza:



Ez baromság!

Én semmivel nem vagyok rosszabb mint Frici!

Én is fizettem 8 éven át adót stb stb, de mióta nem éri meg vállalkozni, nem teszem. Persze ha néha be be jön valami megcsinálom. De már nem érné meg hivatalosan.

Ne hogy azt hidd hogy Frici más ebben a tekintetben.

Ami igaz hogy Frici alaposabb munkát végez, én is megpróbáltam, pontosan mikor Friciéktől jöttem haza.

Teli ambícióval hogy majd én! Aztán megértettem hogy ha úgy akarok itthon is dolgozni mit Friciék, akkor felkopik az állam. Ugyanis vagy nem marad pénzem a munkából mert az igényesség felemészti. Vagy annyira drága leszek hogy munkám sem lesz. Szépen beálltam a 3 as osztályzatra.

Tudnék 5 öst is, de kinek? Nincs rá igény, vagy is inkább pénz.

2013. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Stabilitás és bizalom kellene. Aki teheti, elmenekíti a pénzét ennek az elmebetegnek a szemétdombjáról, aki kénye-kedve szerint tákolja az alkotmányt, visszamenőleg törvénykezik, gőgösködik és diktatúrát épít. Így nem várható fejlődés, befektetés, hiába hozna Nefri 10 millió japánt.
2013. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A szovjet államadósságot úgy kaptuk meg, hogy kaptunk egy csomó szovjet ipari dolgot ingyen.


Csomó ipari hulladékot, kacatot ! Most amikor már gazdagok simán visszaadhatták volna.

2013. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nefri ***** válasza:
97%

Kedves 6-os.


Te a leírásod alapján becsületes embernek tűnsz, de sajnos Magyarországon igen nagy arányban vannak, akik kizárólag az egyéni érdekeiket nézik és nem a közösség érdekeit helyezik előtérbe. Nálunk hagyománya van a rendszer átverésének és a hatalom kijátszásának. Török, osztrák, kommunista időszakban kialakult, hogy mindenki reflexből hatalom ellenes és ennek igen erősen meg van a hatása az ország előrehaladására. Németországban vagy japánoknál a ismerősök kiközösítik azt akiről kiderül, hogy trükközni próbál az adóbevallásával, nálunk pedig elfogadott, sőt kifejezetten leleményesnek tekintik az ilyen személyeket. De nem csak az adóról van itt szó, hanem, hogy a buszon ellenőrökre van szükség, mert különben potyáznának a népek, nem lehet 5 percre nyilvános helyen hagyni egy laptopot, ha látványosan kedvesek vagyunk azonnal gyanakodnak, mi a hátsó szándékunk, vad gyűlölettel viseltetünk a magunk által megválasztott politikusok iránt és még sokáig lehetne sorolni.


Számomra is sokkal kellemesebb lenne a tudat, hogy a magyarság tökéletes, csupán a magyar politikusok tehetnek róla, hogy visszafelé haladunk, de sajnos a tapasztalataim nem ezt mutatják.

2013. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!