Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek róla hogy...

Mi a véleményetek róla hogy állami kitüntetést kapott a Kárpátia frontembere?

Figyelt kérdés

Vajon van valami kapcsolat közte és Viktor között?


Vagy Viktor szabadidejében Kárpátiát hallgat?



#Kárpátaia
2013. márc. 16. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
A Fradi 2B szektor, a 2006-os randalírozó, törő-zúzó, rendőrdobáló forradalmár ifjak zenéje a Kárpátia katonamuzsikája. Megszolgálták a kormány háláját.
2013. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Rászolgált egy Szaniszló-díjra.
2013. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűen rástartolnak a Jobbik szavazókra. Majd kisül, hogy mennyire jár ezzel jól/rosszul a FiDeSz.
2013. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Örülök neki. Teljesen jó zenét csinál a Kárpátia, semmi baj nincs vele.

Nem is szélsőjobb, például se nem zsidóznak, se nem cigányoznak, aki nem hiszi, hallgassa meg a számaikat.

Magyar nemzeti beállítottságúak a szövegeik, ez talán a fő témájuk, és népdal-feldolgozásaik is vannak.

Szélsőbalról talán azt hozhatnák fel ellene (ha lenne ott egy objektív kritikus...), hogy van egy-két revizionista szövegük. És akkor mi van? Nem tilos az. A határokon átnyúlik a zenéjük, akárcsak a magyarság.

2013. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pro Patria ***** válasza:
53%

Elolvastam az indexes cikket. A szélsőjobboldali Petrás, aki nyíltan revizionista.

Évekkel ezelőtt hallottam legutóbb Kárpátiát (kivéve most a cikkben mellékelt számot), de már elnézést: mitől szélsőjobboldali a revizionizmus? Milyen valaki az, aki ez ellen szólal fel? Emberi keretek között nem is tudom minősíteni. Eszerint szélsőjobboldali volt a teljes mayar politikai paletta 1920 és 1944 között, a baloldali szociáldemokrata ellenzékkel együtt, ugyanis a revízióban mindenki egyetértett, csak annak mértékeiben voltak eltérések a véleményükben. De szélsőjobboldali volt Nagy Ferenc is, a rövid életű magyar demokrácia miniszterelnöke - az első paraszti származású - is 1946-1947 között:

"Két megoldás van [...] a szlovákiai magyarság sorsára nézve, vagy a teljes polgári jogegyenlőség [azaz hivatalos szintű nyelvhasználat, legalább regionális szinten, aminek alapfeltétele az autonómia is, emellett egyenlő mértékű oktatás, és természetszerűleg a Beneš-dekrétumok megsemmisítése, kárpótlással egybekötve], vagy a hazatérés, de akkor megfelelő földdel együtt, amelyiken a magyarság él [Azaz a területi átcsatolás.] Románia felé még nehezebb a magyar békecélok meghatározása, mert a Románia területén élő több mint egy és fél millió magyarnak csak kis része él a magyar-román határ mentén. Magyarország éppen ezért úgy veti fel a kérdést a nagyhatalmak előtt, hogy [...] akkora területet kell Magyarországhoz visszacsatolni, amennyi magyar Erdélyben, illetőleg Romániában marad. Ez a megoldás nagy biztosítékot rejt magában a nemzetiségekkel való bánásmód tekintetében..." Azaz a II. bécsi döntés meghagyása.

Az ezerszer elátkozott Rákosi-Kádár-korszak előtt magára valamit is adó ember az etnikai határkiigazításoknál lejjebb nem vitte, ez volt a kiindulási pont minden vitában. De még utána is, a mai magyar demokrácia első miniszterelnökének, Antall Józsefnek is célkitűzése volt. Hogy lehet bárki számára is - nemzeti származástól függetlenül -, akinek a legkevesebb igazságérzete is megvan, helyes milliónyi magyar kívülrekesztése, jogfosztása, állampolgárságának elvétele, anyanyelvének tiltása?

"Náci dalak" minősíteni valamit, ami csupán egy fél sorban megemlíti Kolozsvárt... Egyszerűen felfoghatatlan számomra. Az ilyenek ássák el magukat. Úgyis elég mélyre süllyedtek már, nem lesz sok munkájuk.

2013. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Inkább ők kapjanak díjat, mint kozmopolita, devianciát piedesztálra emelő szélsőliberális szutyokzenekarok. A liberálkapitalizmus elmúlt 23 éve a tönk szélére sodorta az országot, ideje elfelejteni ezt az eszmeiséget.
2013. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dick Esmen ***** válasza:
46%
Szerintem zenész alapból ne kapjon állami kitüntetést.
2013. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is a jobbikos szavazókra hajtanak. Több esélye van a Jobbiknak, mint gondoljátok.
2013. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pro Patria ***** válasza:
66%

Látom, azóta törölték a válaszadót, aki azt írta, hogy le kellene csukni inkább a provokátort, pedig meg akartam kérdezni tőle, hogy akkor eszerint provokátor volt-e Antall József miniszterelnök is. Rendben, hangozzon el, hogy nemesi sarjadék, miegymás. Akkor mondom újra Nagy Ferenc miniszterelnököt. Paraszti származású - mint mondtam, az első a székben -, csizmájától azután sem vált meg, miután felköltözött Budapestre. A náci ellenállás politikusa, a Gestapo le is tartóztatta. Szóval? Amikor az antifasizmus átcsap antipatriotizmusba, az egyszerűen tolerálhatatlan dolog.

Függetlenül attól, hogy most érdemel-e díjat Petrás János. Szerintem nem, mert nem tett le annyit az asztalra, akkor sem, ha az egyetlen színvonalas - mert az - zenekar vezetője, amelyik ezt a témát feldolgozza. És akkor is, ha ez nyilvánvalóan egy jobbikos szavazókat elcsalogató kampányfogás volt.

De ez a megnyilvánulás, ami az indexes cikkben olvasható volt... ez alulmúl egy erkölcsi szintet.

2013. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kis frissítés:

"Fatális hibát vétett a Balog Zoltán vezette minisztérium. Mint a díj indoklásából kiderül: összekevertek két Kárpátia nevű együttest, és a táncházas helyett a szélsőjobboldal egyik kedvencének énekesét tüntették ki március 14-én"

[link]


Ezt nem hiszem el. Hogy lehetnek ezek ekkora Bal(og)f(asz)ok ?


A Szaniszlóét meg visszakuncsorogták, amikor rájuk szóltak?

2013. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!