Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Reális lehetőség a 70 éves...

Reális lehetőség a 70 éves nyugdíjkorhatár? Mi vár a mai fiatalokra?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2013. márc. 16. 18:20
 1/8 A kérdező kommentje:
A demográfiai trendek alapján, a mai fiatalok már nem számíthatnak olyan korai nyugdíjazásra és bőkezű juttatásokra, mint a '90-es, 2000-es években vagy előtte nyugdíjba vonultak.
2013. márc. 16. 18:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Csehországban úgy tudom már be is vezették a kemény 70-est.


Én nem tudom , de ez nagyon rossz.


Oké , a német , osztrák nyugdíjasok még 70 évesen is hegyet másznak , de a kelet-európai nyugdíjasok nem éppen , nálunk nincs olyan egészségmegőrző kultúra ,sokuk 70 évesen már nagyon rossz állapotban van.

Ők majd kampós bottal fognak dolgozni járni?

2013. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát ez a probléma, 50, de főleg 60 év felett már nehéz munkát találni. Ezek szerint nekik majd a tartalékaikból kell megélni, illetve kapnak majd 100 Euró szociális segélyt, hogy ne haljanak éhen a nyugdíjba vonulás időpontjáig.

4 millió öreget és 1 millió kisebbségit kell majd segélyezni az államnak. Hogy fogjuk ezt bírni?

2013. márc. 16. 18:31
 4/8 szántóvető ***** válasza:

nyugdíj biztosan nem.

működőképes volt az ország a rendszerváltás idején,nem függtünk senkitől,25 év alatt sikerült nyomortelepet csinálni.nesze neked Unió..

70 év?addig nem él egy magyar ember mivel mérgezett szeméttel etetik(legalábbis arra van pénze csak).

a fiatalokra nyomorgás vár,annyi adót fognak fizetni hogy belerokkannak.

2013. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mostani fiatal generációnak már nyugdíja sem lesz ha így haladnak a dolgok?

Ki fogja megkeresni? Akik külföldre mennek, vagy a sok ingyenélő? Bár az utóbbiak megkeresik, a szekrényedben.....

2013. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is arra törekszem majd inkább, hogy 40-50 évesen visszavonuljak, anyagilag függetlenül.
2013. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 20-as éveimben vagyok, mire odaérünk, 80 lesz szerintem.
2019. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még a mai fiatalok sem tudják, hogy NEMCSAK az állami nyugdíj létezik?
2021. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!