Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A válságban meddig mehet,...

A válságban meddig mehet, hogy a "magyar gazdák" évi 700 milliárd támogatást kapnak, miközben a mezőgazdaság a GDP-ből csak 2-3 %-al részesedik? Nem kéne ezt radikálisan "átcsoportosítani"?

Figyelt kérdés

És ennek a GDP 2-3%-nak a nagyját is a volt TSZ-k adják elsősorban!!!!

Támogatások tucatjai veszik fel különböző jogcímeken:

terület alapú támogatás, gépvásárlási támogatás, környezetvédelmi támogatás, termelés leállítási támogatás, kárenyhitések, kompenzációk stb. stb.

700 milliárdot fizetnek ki a „magyar gazdáknak” (értsd: agrárvállalkozó) a magyar adófizetők és az EU-s pénzekből.

Miközben a bérből- és fizetésből élők kiskeresetűek, illetve a kisvállakozók egy fillér támogatást nem tudnak igénybevenni.



Miért nem lehet az agráriumot is úgy kezelni mint a többi iparágat, akik a töredékét sem kapják ennek??????? Miért kell kivételezni?


Nem kéne ezt a 700 milliárdot átcsoportosítani gazdaságfejlesztésre? Illetve figyelembe venni, hogy az ország nem áll olyan jól, hogy ilyen összegű támogatást megengedjen csak úgy?


Most arra ne hivatkozzunk, hogy enélkül csődbe mennének, mivel az EU csatlakozás előtt szinte egy fillért nem kaptak kiegészítésként. Ennek ellenére, jobb termelési mutatókat tudtak felmutatni. (Magasabb állatállományi létszám, jobb termésmennyiség).

És akkor még vegyük ide a mezőgazdaságban tapasztalható visszásságokat:

-Magas a feketefoglalkoztatás aranya

-Ellenőrízhetetlen bevételek

-Közteherviselés adózás a magántermelők részéről alacsony szintű

-A „gazdák” fillérekért foglalkoztatják a rabszolgabéres napszámosokat

-Átláthatatlan gazdálkodás

-A kárpótlási jegyekért fillérekért összemutyizott földeken való kiskirálykodás

- Növényvédelmi szabályok áthágása

- Egy falu földjeinek 6-8 családnál való összpontosulás, miközben a többi lakó alkalmi munkából, vagy segélyből kénytelen tengődni.

-Alacsony színvonalú növényi kultúrák termesztése(pl. búza, ) amely nem biztosít megfelelő munkahelyeket. Kivéve néhány család. stb. stb.


Miért nem érdeke a kormányoknak, hogy ezt megoldják?


2013. márc. 16. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Itt igazából nem a támogatással van a baj, hanem azzal, hogy ennyi pénzből már rég a holland, francia vagy dán mezőgazdaság szintjén kéne lenni a magyarnak is. Az EU (meg részben a magyar állam is) épp azért ad rengeteg pénzt a gazdák támogatására (itthon és az EU többi államában), hogy megőrizzék a függetlenséget és ne kelljen feltétlenül a mezőgazdasági termékek importjára hagyatkozni. Mondjuk ez akkor működne igazán, ha a magyar gazdák leghíresebb termékei nem a lóhús és a pancsolt bor lennének, hanem a mangalica szalonna és a szögedi paprika. Jelen körülmények között nem kell csodálkozni az óriási mennyiségben beáramló mezőgazdasági terméken - a külföldi termék gyakran árban és minőségben is veri a magyart, s ez nem a támogatáson múlik, hanem a gazdákon (múltkor mesélte egy ismerős, hogy volt x márkájú, mezőgazdaságban rég tiltott patkánymérget szórni a petrezselyem földjükön) meg az élelmiszeripari cégeken (akiknek a gazdasági versenyképességre is figyelni kell - osztrákoknak sikerül betörni a magyar piacra, nézzük meg hogyan).
2013. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Nemrég a HVGben volt egy cikk az agrártámogatásról, és legtöbb támogatást kapó gazdálkodó szervezetek meg voltak nevezve, a támogatás nagyságával együtt.

Na az egyik, a cikkben is megemlített cégnél dolgozik egy ismerősöm és mesélte, hogy baromi nagy füllentések meg okosságok mennek ott, a támogatás mértéke meg százmilliós nagyságrendű.


Nem azt mondom, hogy vonjuk meg az agrártámogatást, de jó lenne pár gazdának a körmére nézni egy kicsit.

2013. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
A gazda az gazda.KÖNYÖRGÖM: a cég,a téeszelnök az nem gazda!Az üzem.Tetű egye meg a harmincmilliós traktorjaikat,az igazi "kis" gazdák most is levettett gépekkel dolgoznak 10-100 hektáron,korhaggyon el a szocrendszer maradéka.
2013. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Alacsony színvonalú növény a búza?Te meg magas színvonalú szakértője vagy a semminek.
2013. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
Inkább maradtál volna a földnél,mint a felmenőid.Ugye régebben megérte városra kéredzkedni prolinak?
2013. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Keress rá a támogatáskeresőben,kik mennyit kapnak pl Lak községben? Az összes kis gazda annak a felét,mint a két nagy üzem.Pedig nem termelnek többet!
2013. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Írásaim felét törölték.A kérdés korrekt,a kérdező faxagyerek.Én meg kistermelő vagyok a szülőfalumban,és bitang ideges.
2013. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Én a bárányaimat az olasznak adom el,mert itthon a fél bárányt parizer áron szeretné megvenni az ügyvéd.Hiába állapodunk meg telefonon,utazik 50 km-t,van pofája alkudni,azt hiszi olcsóbban adom számla nélkül.NEM adom számla nélkül!
2013. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

51% -os válaszoló!


Szívesen meghallgatom a véleményedet, de kérem kulturált formában tedd!!! (Írhatsz akár magadról is!)


Szóval egy maszek agrárvállalkozó fullra gépesitve akár egyedül is meg tud művelni több száz hektárt ún. intenzív szántóföldi nővényekkel, míg a „társaságok” azért sok-sok embernek adnak munkát mivel ők magas kultúrájú, nagy munkaigényű nővényeket is termesztenek.


Ebből következik, hogy Te vagy a családod biztos jól megélnek, de szolidaritásból gondolni kéne a többi honfitársunkra is.

Egy falu körüli földterület mennyisége véges. Véleményem szerint ezért kellene a területalapú támogatásokat feltételekhez kötni, munkahelyeket teremtve ezzel. Mint ahogy azt az állami földek bérlésénél megtették.

És radikálisan limitálni az egy főre jutó földterület nagyságát mint ahogyan Ángyán J. is javasolta.


A pályázatok nagy része meg CSALÁS. Pl.: „Fiatal gazda” pályázaton (kb. 10M támogatás)több mint 50% nő volt a nyertes, ez messze felülreprezentált a mg.-al foglalkozó nőkhöz képest.

2013. márc. 16. 21:55
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Én a 6 tagú családommal 50 hektáron élünk,egy szomszéd cég meg 1000 hektárt dolgoztat 7 fix és 20-30 nyári idénymunkással,akiknek semmi köze a falunkhoz.Számolj,és ne a proli tömeg általánosításait erősítsed,mert az jóra nem vezet.Egyébként Veres János haverjainak egyik kis borsodi cége.Részletekkel szolgálhatok.
2013. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!