Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az hogy Orbán csak azért...

Igaz az hogy Orbán csak azért akarja csökkenteni a rezsit hogy ne másra figyeljenek az emberek?

Figyelt kérdés
pontosabban arra gondolok (ezt hallottam) hogy a kormány (az a baj hogy nem emlékszek hogy mi is volt pontosan) az alkotmány bírósággal akar valamit babrálni hogy akármikor be tudjon rakni az alkotmányba új dolgokat! vagyis akár diktatúra is lehet akármikor.
2013. márc. 28. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem igaz. Szerintem csak összeköti a kellemest a hasznossal. Az emberek örlünek, mert kevesebbet fitenek, rájuk fognak szavazni, addig sem foglalkoznak más dologgal, elmondhatja magáról, hogy neki a kis ember fontos nekik ad... Sok szempontból jól jár ezzel a fidesz és politikailag igen is okos húzás ez a rezsi csökkentés, ha fidesz szemszögből nézzük.
2013. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 rémuralom ***** válasza:
100%
Nem CSAK azért. Azért is. Meg persze azért is, mert egy év múlva választás, és bizony nem árt néhány tízezer extra szavazó.
2013. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Hozzáteszem, ez a rezsicsökkentés kamu!
2013. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolgot csinált már a kormány, hogy elterelje a figyelmet nagyobb disznóságokról. Ez a rezsi dolog aránylag egész kis finom húzás volt. :)
2013. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

"Hozzáteszem, ez a rezsicsökkentés kamu!"


Nem tudom te hogy vagy vele, de én 3600 Ft-tal fizetek kevesebbet összesen a gázért és villanyért. Ha valakinek ez nem összeg, akkor fizesse csak az MSZP által 200%-kal megemelt villanyárat, illetve a 300%-kal megemelt gázárat. Aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.

2013. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy biztos,hogy már vagy 3 vagy 4 hónapja minden nap elmondják a hírekbe ezt a rezsi csökkentést.Nehogy véletlenül elfelejtsük milyen jót tetetek.:)
2013. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én minden olyan dolognak örülők amivel kicsit is könnyítik a megélhetésem.De ez már tényleg nevetséges,hogy december vége óta minden nap szentelnek ennek a témának pár percet a hírekbe.Én minden nap délbe nézem a híreket az m1 már a könyökömön jön ki.
2013. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"...de én 3600 Ft-tal fizetek kevesebbet összesen a gázért és villanyért..."

Az lehet, de számold hozzá a kormány által kivetett adókat is, és máris kiderül, hogy kevesebb pénz marad a zsebedben, mint előtte.

Tudod ez olyan dolog, hogy ha csökkentik a pár szelet szalámi árát 5 forinttal, akkor örülhetünk a csökkentésnek, és zászlót lengethetünk, hogy milyen jó nekünk.

De ha közben a zsömle ára felmegy 10 forinttal, akkor a szalámis zsömléért végülis többet fizetünk, csak ugye ezt már nem reklámozza senki.

2013. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A rezsicsökkentés valójában osztogatás a semmiből. Rövidtávú és manipulatív játék, aminek mi isszuk meg a levét. De az is meg lesz magyarázva, szóval a többségnek még akkor sem fog feltűnni. :D
2013. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Az lehet, de számold hozzá a kormány által kivetett adókat is, és máris kiderül, hogy kevesebb pénz marad a zsebedben, mint előtte. "


Nem ez a lényeg, hogy mit vesz el, hanem az, hogy ez a kormány többet ad egy átlag embernek, mint amit elvesz! Ellenben az előző kormányokkal, akik csak a segélyezetteket, rászorultakat, inaktívaknak nyomatták a pénzt, a dolgozó meg fizessen! A jelen gazdasági helyzetben igenis a dolgozó embereket kell támogatni, nem pedig a bankokat, közműcégeket, akik még véletlenül sem lesznek veszteségesek, hanem mindössze az óriási profitjuk lesz kisebb. Az elmúlt 23 évben annyi extra pénzt kaptak a bankok, szolgáltatók, hogy még egy 50-60%-os árcsökkenést is simán kibirnának, sőt még akkor nyereségesek maradnának!

2013. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!